ze alle talen door elkaar 2e 50% zeeland 119 korting feest voor mensen met beperking Paal op z'n kop tijdens jaarlijks zomercarnaval Derde orgelconcert in de Cuyperskerk Vallende sterren kijken bij Pontebos meter donderdag 11 augustus 2011 Het circus in Cadzand prijst zich de ene keer aan met Italiano, de andere keer met larz. Wie over het terrein loopt, wordt niet wijzer. Alle auto's hebben andere opdrukken, en op de kassa staat 'circus Moskou'. Ook in Terneuzen staat een circus: Renz. Overigens buitelen circussen over elkaar heen om die populaire naam te mogen gebruiken. Zo is er een Renz Nederland, Renz Berlin en Renz International. SAS VAN CENT In de Cuyperskerk aan de Markt in Sas van Gent vindt vrijdag 12 augus tus het derde concert in de reeks orgelconcerten plaats. Het wordt gegeven door Janno den Engels man, organist van de Gertrudis- kerk in Bergen op Zoom. Hij won verschillende prijzen op orgelcon coursen en maakte twee cd's. Het concert in Sas van Gent, waarbij hij met name werk van Franz Liszt zal spelen, begint om 20.00 uur. IJZENDIJKE paal - Het is niet de tijd van het jaar, maar op Paal slaat het feest van lol en leut zaterdag weer toe. Dan trekt een bonte stoet van zo mers getinte carnavalswagens door de straten. Regionale wagenbouwers halen traditioneel alles uit de kast om het jaarlijkse Zomercarnaval in pas sende sfeer te vieren. Met onder meer opblaasbare palmbomen, zwembaden, veel zand en zomer se uitdossing en beweging wordt, op de wagens het thema gestalte gegeven. De optocht gaat om 15.00 uur van start. Na een rondje Paal barst in en rond 't café In 't zicht der Schel de een groot carnavalsfeest los. Om 18.00 uur is de prijsuitreiking van de optocht en wordt de Yan- nick van de Walle-trofee uitgereikt aan de winnaar. Na de prijsuitrei king volgt een zwoele zomerse par ty met dj's Arnout, Wesley en Herr. Voor de kleintjes loopt een ballonnenclown rond. Tijgerbaby Dingo begint al groot te worden om bij oppasmoeder Julia op schoot te kruipen. Julia geeft JDingo ook nog regelmatig de fles. foto Camile Schelstraete Staatsbosbeheer houdt vrijdag avond 12 augustus een excursie om vallende sterren te zien. Aanvang 23.00 uur aan de parkeerplaats van het Pontebos bij IJzendijke, één van de donkerste plaatsen van Zee land. Vrijdagnacht passeert de aar de de baan van de Perseïden, een grote wolk kosmisch puin. Als zo'n deeltje in de dampkring komt ver brandt het en licht op. Deelname is gratis, nadere informatie bij bos wachter Peter Maas, 06-51365184. door Wout Bareman westdorpe - Iedere keer weer ont roert het haar als ze de dolenthou siaste reacties ziet van de deelne mers aan de jaarlijkse Special Day op het Finlandcircuit in Westdor pe. In de stoere outfit van echte motorcrossers, compleet met helm, pak en laarzen, staan ze met een lach van oor tot oor in de zijspan. Of ze rijden mee op een quad of in een jeep. Voorzitter Marijke Hemelsoet van de stichting Finlandcircuit kwam tien jaar geleden op het idee ook mensen met een lichamelijke of geestelijke beperking te betrekken bij de motorsport. Ze kwamen wei eens kijken op het circuit en het viel haar telkens weer op hoe en thousiast ze waren. Marijke: „Ik huldig altijd al het principe dat sport toegankelijk-moet zijn voor iedereen en dus zeker ook voor mensen met een beperking. We hebben toen de Finlandcircuit Spe cial Day bedacht en dat was direct een doorslaand succes. We maken er iedere keer - met medewerking van minstens zo enthousiaste rij ders - een spektakel van, één groot feest." En dat slaat aan. De organi satie charterde, ook voor de tiende editie op maandag 22 augustus, een aantal toonaangevende zij- spanrijders uit Nederland en Bel gië. De General Army Green Foun dation uit Westdorpe komt met le- gerjeeps. Marijke Hemelsoet: „We zijn destijds in zee gegaan met Tra gel en De Okkernoot. De pupillen, in leeftijd variërend van elf tot vijf enzestig jaar, staan ieder jaar weer te trappelen om mee te doen. Ze vinden het geweldig. En het leuke is dat er ook een band ontstaat tus sen de rijders en de deelnemers. Het is voor hen allemaal iedere keer weer een feest van herken ning." Op de Special Day voert Ma rijke een legertje van ruim dertig vrijwilligers aan. De tiende editie begint 's middags om twee uur in de feesttent. Om 15.45 uur stappen de wethouders Pim Broek'huysen en Frank van Hulle als buddy in de zijspan en rijden de Special Day open. Er is catering en entertainment. Op het podium staan onder meer de Maf- fooo's uit Terneuzen. Aanmelden kan nog via 0115-452316. Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35