Bij het circus praten i8| zeeland Bouw recreatiepark bij Breskens snel van start Special Day al tien jaar zeeland naz mer festival almanak Kermis Wél blij met het slechte weer zijn de vele circussen die deze weken langs de Zeeuwse kust neerstrijken. Ze hebben al jaren niet zulke drukke middagvoorstellingen gehad. ,3 au91/"1 T 090° - Tip? redactie@pzc.nl Vanaf het moment dat de kermis op gebouwd was, zeurde ze erom. „Ga je mee in die hoge zweefmolen?", vroeg ze haar lief keer op keer. Zij keek uit naar romantiek hoog ho vende stad, en herinnerde zich het mooie uitzicht van vorig jaar. Hij heeft het niet zo op ronddraaien de kermisattracties. Uiteindelijk lier hij zich in een dolle bui tóch overha len. Windkracht vijf is best hard, bleek boven. De stoeltjes zwiepten al le kanten op en de wind suisde langs hun oren. Ze keek angstvallig naar de dunne touwtjes die haar gewicht moesten houden, staarde de afgrond in en werd steeds stiller. „Gaat het goed?", vroeg hij vrolijk, terwijl hij heldhaftig foto's maakte. Ze keek hem niet aan. „Ik vind het eng..." MEEST CELEZEN 1Kunstwerk in duinen moet weg 2. Voorarrest leerling (14) verlengd 3. Man mishandeld in Breskens WEBLOCS Redacteuren van de PZC schrijven over sport, kunst en andere zaken op hun weblog. Zie: www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto donderdag 11 augustus 2011 Z door Martijn de Koning BRESKENS - Terneuzenaar Willy de Maertelaere hoopt nog dit jaar te beginnen met de bouw van een-re creatiepark aan de Golepolderse- dijk, pal achter bedrijventerrein Deltahoek aan de oostkant van Breskens. De ondernemer, die onder meer supermarkt Jumbo in Terneuzen jarenlang in handen had, hoopte eerder nog dat de bouw vóór deze zomer zou beginnen. „Maar door technische beslommeringen heeft het wat langer geduurd", geeft hij aan. De Maertelaere heeft de vergun ning voor de bouw van zeventien woningen op het terrein van voor malig camping 't Haventje al een poos binnen. Een aanvraag voor nog eens 31 huizen op het terrein eromheen, ligt klaar. Het gaat om luxe, roodstenen woningen met drie of vier slaapkamers, geschikt voor zes tot acht personen. „Ik hoop begin september offertes te ontvangen van aannemers, en aan de hand daarvan onderhandelin gen te beginnen", zegt De Maerte laere. Het terrein ligt aan de onverharde Golepoldersedijk. Van de onderne mer hoeft die niet geasfalteerd te worden. „Ik vind het op de huidi ge manier wel wat hebben. Het maakt de omgeving nóg landelij ker. Zolang de huidige weg maar goed onderhouden wordt. Maar dat is het waterschap wel toever trouwd." Vol enthousiasme in de zijspan, vorig jaar. Dit jaar zijn er tien zijspans be schikbaar. archieffoto Peter Nicolai CIRCUS door Martijn de Koning Wie zijn of haar talen kennis wil bijspijke ren, hoeft niet naar een ver land op va kantie. Het evenemententerrein bij Cadzand-Bad even oplopen is genoeg. Daar bivakkeert circus Iarz Italiano. En daar praten ze Frans, Italiaans, Spaans, Duits en Neder lands door of na elkaar. Wie telefonische informatie over het circus wil, krijgt woordvoer ster Ragina van Heybeek aan de lijn. Ze reist niet mee met het cir cus, maar kan er, in het Neder lands met een Gronings accent, wel alles over vertellen. Ze ver wijst naar Remo Iarz, naar wierts familie het circus genoemd is. Hij spreekt, volgens Van Heybeek, alle talen. Behalve Nederlands dan, zo blijkt, maar daarvoor verwijst de Italiaan naar een caravan achterin het ter rein, naar Mevrouw Ciska. „Sie sprecht alles", roemt Iarz de talen kennis van zijn collega. Mevrouw Ciska blijkt een vriende lijke Waalse, die de Nederlandse taal inderdaad wél machtig is. Hon derduit vertelt ze over het circus, waarvan de act met maar liefst vijf tijgers één van de pronkstukken is. En, nóg leuker: er dartelt een klein tijgertje rond: dik twee maanden geleden geboren toen het circus in Veere stond. Het beestje, Dingo, wordt door de verzorgers gewoon in de armen gedragen, en krijgt melk uit de papfles. „Iedereen mag het terrein gewoon oplopen om de dieren te bekijken", nodigt Cis ka bezoekers en toeristen uit. Overigens zijn de mensen van het circus een beetje boos op de ge meente Sluis. Die gaf circus Belly Wien toestemming een week lan ger in Cadzand-Bad te blijven, waardoor de twee circussen elkaar nu meteen opvolgen. Dat scheelt nogal wat omzet, denken ze bij Iarz. Een gemeentewoordvoerster laat weten dat Sluis de aanvraag van Belly Wien niet mocht weige ren, maar dat er nu wel gepraat wordt over nieuw beleid. Bij circus Renz, nu te gast in Terneuzen, hebben de kamelen een plekje in de buitenlucht gekregen. foto Peter Nicolai Circus in Cadzand-Bad en Terneuzen Italiano Circus gaf gisteren de eer ste voorstellingen op het evene mententerrein op de hoek van Ringdijk-Noord en de Tienhonderd- sedijk bij Cadzand-Bad. Tot en met zondag 21 augustus zijn er dagelijks voorstellingen om 16.30 uur en 20.00 uur; de laatste dag alleen om 16.30 uur. Kaarten kosten 15 euro; volwasse nen betalen 's middags 20 euro. Bij een aantal winkeliers in Cadzand- Bad liggen kortingsbonnen voor 5 euro per kaart. Circus Renz International staat al ruim een week aan de Communica tielaan, vlakbij McDonalds, in Ter neuzen. Vandaag, morgen en zater dag zijn er voorstellingen om 16 en 20 uur en zondag om 15 uur. Kaarten kosten 17 euro voor vol wassenen, 14 euro voor kinderen. Via de website van het circus, www.renz-intemational.nl, zijn bonnen uit te printen voor 3 euro korting voor de middagvoorstellin gen en 10 euro voor de avondvoor stellingen. De tent van circus Italiano biedt plaats aan duizend bezoekers. foto Camile Schelstraete THEATER PRODUCTIEHUIS OOM WANJA ANTON TSJECHOV Scènes uit het leven op het land i KLASSIEK DRAMA HOFSTEDE HONGERSDIJK, WILHELMINADORP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34