201 zeeland Mobiele website van u Veertienjarige verdachte steekpartij De Rede zit nog maand langer vast Theaterbrochure is handreiking aan publiek Loewe geeft 200 euro korting Kotter vast in veiligheidslijn Handige en modieuze www.binnenuit.nl NIEUWS Presentatie van berichten beter afgestemd op de grootte van 20% TOT 70% KORTING ZOMERCOLLECTIE! n BLAUWE WINKEL donderdag 11 augustus 2011 wumt&éii&was&XBaaMÊmm 'égBgms&sgssmms^sssmgë&ii door Ali Pankow MIDDELBURG - Podiumorganisaties moeten meer vanuit de behoefte van de consument en minder van uit de eigen identiteit leren den ken. Die boodschap gaf gedepu teerde van Cultuur Ben de Reu gis termiddag in de Stadsschouwburg in Middelburg nadat hij het eerste exemplaar van de Podiumkun sten-brochure in ontvangst had ge nomen. Het betreft een kwartaaloverzicht, dat bijzondere voorstellingen van 24 theateraanbieders in de provin cie bundelt. De brochure symboli seert de samenwerking tussen Theaterverkoop Zeeland en het Zeeuws Uitburo. „In feite nemen wij hiermee een afspraak van Theater Exploitatie Zeeland over", erkent directeur Frans Lievens van de nieuwe over koepelende organisatie waaronder het Scheldetheater Terneuzen, Stadsschouwburg Middelburg en Theater De Mythe in Goes nu res sorteren. Lievens benadrukt dat al- r mama SMNBsmRR door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het voorarrest van de 14-jarige verdachte van de steekpar tij eind mei op scholengemeen schap De Rede in Terneuzen is met nog eens 30 dagen verlengd. Justitie heeft besloten hem langer vast te houden, omdat er nog een persoonlijkheidsonderzoek moet worden gedaan. Dat gebeurt in de jeugdinstelling waarin de jongen op dit moment verblijft. „Zo'n on derzoek heeft nou eenmaal tijd no dig", zegt woordvoerder Judith Valk van Justitie in Middelburg. Het incident gebeurde eind mei in het technieklokaal van De Rede. Na een ruzie ging de 14-jarige ver dachte een 15-jarige jongen met een stanleymes te lijf Die raakte daarbij gewond aan zijn arm en moest naar het ziekenhuis. Een an dere jongen liep schrammen op toen hij probeerde de verdachte te overmeesteren en moest zich even- door Jeffrey Kutterink le podia wel hun eigen identiteit en de meeste ook een eigen bro chure behouden, maar dat dit ge bundelde overzicht een extra hand reiking biedt aan de geïnteresseer de theaterliefhebber. De Reu gaf aan niks meer te wil len zeggen over 'alle gedoe' rond de TEZ, die per 1 juli door Schouw burg Middelburg BV, als onderdeel van de Lievens-organisatie, is over genomen. Hij erkende een beetje bezorgd te zijn over wat er nu van de voorgenomen samenwerking betreffende het cultuuraanbod in Zeeland zal terechtkomen en over hoe het verder moet met het Uit buro. Met het verschijnen van de bundelde Podiumkunsten-brochu re heeft hij er echter alle vertrou wen in dat die samenwerking gaat functioneren zoals zij ooit was be doeld. „De consument heeft met een agenda in de hand een derge lijk handzaam overzicht nodig om een goede keus te kunnen ma ken", aldus De Reu. De brochure komt vanaf 15 augustus op 16.000 adressen in Zeeland in de bus. eens in het ziekenhuis laten behan delen. Waarom de jongen de steek partij begon, is nog niet precies be kend. De verdachte zou al langere tijd gepest worden door zijn me de-leerlingen. Volgens oud-direc teur Pieter Gransbergen had de jongen wel 'een probleem'. Hij stond op de wachtlijst om gehol pen te worden. De verdachte zit inmiddels meer dan zeventig dagen vast en daar komt nu dus nog eens dertig da gen bij. Dat zal volgens Gransber gen zijn ontwikkeling niet ten goe de komen. Ook al omdat het dan steeds moeilijker wordt om weer aansluiting te vinden binnen de groep. De vader van de jongen vindt dat justitie zijn zoon veel te lang vast houdt. Valk heeft begrip voor die reactie. „De vader is na tuurlijk bezorgd over wat er met zijn zoon gebeurt. Maar zo'n on derzoek kun je niet in een paar da gen afwerken." Het nieuws van de PZC is voortaan beter te volgen via smart- phones. De nieuwe mobiele websi te is sinds vandaag officieel online. De site is niet alleen overzichtelij ker, gebruikers kunnen ook instel len welk nieuws ze het eerst te zien krijgen. De PZC had al een tijd de mobiele website PZC.mobi. „Maar die zag er minder vriendelijk uit en had minder mogelijkheden", zegt Arie Leen Kroon, adjunct-hoofdredac teur van de PZC. De nieuwe mobiele website is ge richt op gebruikers van smart- phones. Wie de site oproept, ziet dezelfde nieuwsberichten als op de normale PZC-website. Maar de presentatie is beter afgestemd op de grootte van de beeldschermen van mobiele telefoons. „de gewone website van de PZC is minder geschikt voor gebruik op smartphones", vertelt Kroon. „Be richten worden te klein afgebeeld en als je de site wilt uitvergroten, toets je snel andere velden aan dan de link die je op het oog had." Behalve dat het nieuws nu beter op mobiele telefoons wordt gepre senteerd, kunnen gebruikers ook kiezen welk nieuws ze als egrste te zien krijgen. Zo is in te stellen dat mensen alle berichten zien, of al leen die uit een bepaalde regio (bij voorbeeld Bevelanden of Zeeuws- Vlaanderen). Wie alleen geïnteresseerd is in be richten over Zeeuwse sport of eco nomie kan de mobiele site zo in stellen dat het overige nieuws niet meer zichtbaar is. Behalve Zeeuws nieuws, zijn uiteraard ook ontwik kelingen in binnen- en buitenland te volgen. Wie een abonnement op de krant wil, alsnog een niet bezorgde krant wil krijgen, een advertentie wil plaatsen of een tip wil doorge ven, kan dat via de mobiele site met één druk op de knop doen. „We hopen met de mobiele websi te de interactie met lezers te verbe teren", zegt Kroon. „Tips aan de re dactie kunnen direct worden ge maild of doorgebeld." Het online-nieuws van de Provin ciale Zeeuwse Courant is nu op drie manieren te volgen. Via de website (pzc.nl), de mobiele websi- NEELTJE JANS - KNRM reddingboot Koopmansdank van station Neel- tje Jans werd gistermorgen om even voor negen uur opgeroepen voor hulpverlening aan een vaar tuig welke vastzat. Het bleek het 10 meter lange kot- tertje de YE 75 te zijn dat met 2 man aan boord aan het vissen was voor de veiligheidslijn van het sluitgat Schaar van de Oosterschel- dekering. Door de sterke stroming werd de kotter weggezet, kwamen vislijn en boot vast te zitten in de veiligheidslijn en had de kotter hulp nodig om eruit te komen. De bemanning van de Koopmans dank was snel ter plaatse, heeft hem eruit gehaald en keerde ver volgens terug naar station. te (http://rn.pzc.nl) en het video journaal Z2 (z2.ni). „Zo kan iedereen kiezen hoe die het nieuws tot zich neemt", legt Kroon uit. Komt de vernieuwing van de web site niet een beetje laat? „Het had eerder moeten gebeuren. Maar binnen de uitgeverij en het moederbedrijf waren andere prio riteiten. De redactie heeft zich de afgelopen tijd vooral gericht op het opzetten van het videojour naal Z2." Waarom nog geen speciale PZC-app? „We hebben bij Z2 in eerste instantie gekozen voor een website die zich aanpast aan ver schillende mobiele platforms. Zou je eerst een app voor bijvoorbeeld de iPhone uitbrengen, dan kun nen mensen zonder zo'n toestel het niet volgen. In de nabije toe komst zullen we wel apps gaan aanbieden. Wij willen mensen niet voorschrijven hoe ze het nieuws kunnen volgen." De redactie geeft lang niet al het nieuws uit de betaal de krant gratis weg via de internetsite. Wat is de rol van de krant tussen al het digitale ge weld? Kroon: „Niet iedereen wil aan het infuus van het korte, snelle nieuws hangen. Veel mensen zijn gewend om het gedoseerd gepresenteerd te Dat is slim van Voskamp: Zomeracties De Dress Clip is speciaal voor vrou wen die graag met een jurk fietsen of scooteren! Ook erg handig voor uw iPod-snoertje, uw poncho of sjaal. De Dress clip is extra handig bij de Rain, mates Skirt, een schitterend en functionele regenrok die snel en eenvoudig aan te trekken is. Kom naar Piet Voskamp in M'burg H en test ze zelf! P|pt VOSkdmP Fietsspecialist Winkel dl. t/m vrij. 9.00 tot 17,30 uur, za. 9.00-15.00 uur Maandag gesloten. Werkplaats dl. t/m vrij. 8 00 tot 1730 uur. Za. en ma. gesloten PZC is nu beter te volgen via smartphones. OP EEN GROOT DEEL VAN DE - JEANS CASUALS NIEUWE BURG 27 MfOOELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20