ff Rutte en De Jager op het matje Jongen (8) waait van pier Schoenenautomaat in disco PZC CRISIS Kamer komt terug van reces om debat over bijdrage aan Griekenland Duitse spaarders in actie tegen belastingverdrag met Zwitserland Ruim 800 Britse arrestanten Autodelen begint in Zeeuws-Vlaanderen PZC is voortaan beter te volgen via smartphones 20 André Greipel ongenaakbaar in Eneco Tour DONDERDAG 11 augustus 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 191 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN DEN HAAG - De Tweede Kamer on derbreekt het reces volgende week voor een debat over het reddings plan voor Griekenland. Een ruime Kamermeerderheid steunt een ver zoek hiertoe van PvdA en D66. Dat bleek gisteren na een informa tiebijeenkomst met topambtena ren van het ministerie van Financi ën in de Tweede Kamer. Het debat met premier Mark Rut- te en minister Jan Kees de lager (Fi nanciën) zal gaan over de vraag of Rutte zich na afloop van de top heeft verrekend met 50 miljard eu ro, over de omvang van het totale steunpakket voor Griekenland en wat er nog meer in het vat zit. Als het aan Ronald Plasterk (PvdA) ligt, moeten Rutte en De Jager uitleggen wat de financiële ri sico's zijn die Nederland nu al loopt en wat daar mogelijk nog bij komt. De grootste oppositiepartij heeft een sleutelrol, omdat er zon der de PvdA geen meerderheid is voor steun aan Griekenland. Ge- doogpartij PW is namelijk tegen, evenals de SP en de Christenunie. Plasterk wil weten waarom minis ter De Jager op 21 juli vóór de top van de eurolanden in de Tweede Kamer nog sprak over een red dingspakket van zo'n 88 miljard euro, terwijl erna bleek dat de kos ten tot 2020 zo'n 215 miljard bedra gen. Daarnaast blijken de eurolan den tijdens de top ook nog eens voor 35 miljard euro aan garanties aan de Europese Centrale Bank (ECB) te hebben gegeven. De hoogste ambtenaar van Financi ën Vijlbrief gaf gisteren toe dat er wordt nagedacht over een verho ging van het tijdelijke noodfonds voor de euro. Tot voor kort leek dat idee voor landen als Neder land en Duitsland niet bespreek baar. Het fonds bevat 750 miljard euro van de eurolanden en het In ternationaal Monetair Fonds. pagina 10 en 11: China let op de centen BERLIJN - Een man draagt een blinddoek tijdens een demonstratie in de Duitse hoofdstad Berlijn, tegen een verdrag tussen Duitsland en Zwitser land. Dat verdrag moet een einde maken aan belas tingontduiking via geheime Zwitserse bankreke ningen. Duitsers hebben naar schatting 144 mil jard euro aan tegoeden buiten het zicht van de Duitse fiscus in het alpenland gestald. Met het ak koord moet het mogelijk worden daarop belas- LONDEN - De politie van Londen heeft inmiddels 805 mensen opge pakt in verband met de rellen en plunderingen van de afgelopen da gen. De Britse premier Cameron heeft gisteren verklaard dat de poli tie harder mag optreden om de St te herstellen. pagina 7: onderbuik is blank en vol woede rust te TERNEUZEN - Het project Auto de len Kosten delen, dat volgende maand in Zeeuws-Vlaanderen be gint, wil een oplossing zijn voor het slechte openbaar vervoer in het dunbevolkt gebied. Nu kan men jronds amper de dorpen uit. pagina 2 en 3: provincie maakt delen van auto gemakkelijker pagina 3: commentaar Ik deel mijn auto liever niet reageer op www.pzc.nl ting te heffen. Het rendement op de tegoeden zou worden belast. Een onderdeel van het akkoord is een inkeerrege- ling. Als spaarders hun tegoeden melden, betalen ze éénmalig een vergoeding, foto Michael Sohn/AP reacties: 664 Robesin moet een toontje lager zingen HHHHHHi 54% 46% IJMUIDEN - Een 8-jarig jongetje is dinsdagavond van een pier in de zee gewaaid in IJmuiden. Hij" kon zich nog boven water houden door zich vast te grijpen aan een trappetje, maakte de IJmuider Red dingsbrigade gisteren bekend. Het incident had aan het begin van de avond plaats bij de Noordpier. De reddingsbrigade was er snel bij en kon de jongen met hulp van de po litie en brandweer uit het water ha len. Hij is daarop voor controle naar een ziekenhuis gebracht. Vol gens een medewerker van de briga de raakte hij niet gewond, maar was hij enigszins onderkoeld ge raakt door zijn natte pak. Antwerpen - In een discotheek in Antwerpen staat sinds deze week een automaat met makkelijke schoenen voor vrouwen. Discobe zoeksters kunnen voor 12 euro de ballerina's kopen als ze af willen van hun hoge hakken na een paar uur dansen. Het idee,komt van een 26-jarige schoenenverkoopster uit Geel, die tijdens het stappen steeds pijnlijke voeten kreeg. De vrouw zeulde steeds ballerina's mee in haar handtas, vertelde ze gisteren in de krant Het Laatste Nieuws. Het is de bedoeling dat de automa ten in heel Vlaanderen komen. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 1688 555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1