Zeeland PZC Eén coffeeshop minder in Vlissingen WALCHEREN 18 en 19 17 20 RECHTSZAAK Gemeente Vlissingen heeft vergunning terecht ingetrokken Vertraging voor Dokje van Perry Onderzoek naar serie inbraken en pogingen in woningen Noordweg Opruimactie van almanak fietsen bij station Kermis Donderdag 11 augustus 2011 Landschapsbeheer Zeeland onthult historie tiendpaal Consument moet centraal staan op podium Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Coffeeshop Home Grow in de Kasteelstraat in Vlissin gen moet dicht. De gemeente Vlis singen heeft de vergunning vorig jaar wel degelijk terecht ingetrok ken, heeft de rechtbank in Middel burg bepaald. Al jaren doet de gemeente Vlissin gen pogingen de coffeeshop te slui ten. In eerste instantie lukte dat niet vanwege procedurele fouten. Maar met haar nieuwe argumen ten oogst de gemeente wel succes bij de rechtbank. Eigenaar Ad Koole van Home Grow is namelijk in het verleden zes keer veroordeeld voor het kwe ken van eigen wiet; in 1998, 2000, 2002, 2003, 2004 en 2007. Boven dien is hij betrapt op betrokken heid bij de uitvoer van softdrugs naar Engeland. Hij is voor al deze strafbare feiten veroordeeld. In het hoger beroep tegen de slui ting voerde advocaat Rini Moeli- ker aan dat dit alles te lang geleden is om nu nog mee te nemen in een onderzoek van bureau Bibob. Maar dat is onzin, zegt de recht bank. Dat geldt ook voor het argu ment dat de gemeente bij het ver lenen van de exploitatievergun ning in 2000 geen rekening hield met de veroordelingen. De meeste dateren immers van na 2000. En dat er sprake is van willekeur, treft volgens de rechter helemaal geen doel. Uit stukken blijkt namelijk dat het Bibob-beleid in de gemeen te Vlissingen wel degelijk conse quent wordt toegepast. Van oneerlijkheid is daarom geen sprake, concludeert de rechtbank. Dat betekent dat de coffeeshop de deuren zou moeten sluiten. Tenzij eigenaar Ad Koole in hoger beroep gaat bij de Raad van State. Advo caat Moeliker durft daar nog geen uitspraken over te doen. Zijn cliënt is onbereikbaar. Koole heeft onlangs ook zijn con currenten Aarden en Purple aange klaagd, omdat die de gedoogregels zouden hebben overtreden door reclame voor zichzelf te maken op aanstekers en een sandwichbord. Die zaak moet nog dienen. VLISSINGEN - Het duurt nog even voordat er schepen in het Dokje van Perry komen te lig gen. De restauratie van het eeuwenoude droogdok in het Vlissingse Scheldekwartier is niet dit najaar klaar, maar waarschijnlijk pas in het voorjaar. De oorzaak hiervan is dat de stij len aan de westkant van het dok er slechter aan toe waren dan gedacht, waardoor de res tauratie meer tijd in beslag neemt. Eerder was er wat vertraging, omdat het uitgraven van het dok meer tijd vergde dan waarop was gerekend. Wie het dok van dichtbij bekijkt, ziet toch veel nieuw hout. Het oude hout ligt ernaast op een stapel. Daartussen zitten ook de kielblokken van de vloer, waar de schepen destijds op werden gezet. De komende tijd wordt het laatste hout in orde gebracht. Ook komt het nieuwe gemaal naar het Scheldeter- rein. Dat wordt ter plekke gebouwd en komt ondergronds te liggen, op acht meter diepte. Die klus moet nog worden aanbesteed. Dat geldt ook voor restauratie van de schipdeur, die nog altijd op de kade ligt. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Inbrekers zijn in de nacht van dinsdag op woensdag bijzonder actief geweest in de Noordweg in Middelburg. In die ene straat hadden ze het gemunt op vijf woningen. Volgens de politie is in die wonin gen ingebroken of geprobeerd bin nen te komen zonder dat dat is ge lukt. In de huizen waar de inbraak wel slaagde, zijn onder meer per soonlijke documenten en geld meegenomen. De politie onderzoekt de serie in braken. Van nog niet alle vijf de ge vallen is al aangifte gedaan, zegt een woordvoerster. Zij sluit niet uit dat er nog meer woningen slachtoffer zijn geworden van de inbrekers, maar dat de bewoners dat nog niet weten omdat ze niet thuis waren. Van een breder buurtonderzoek is nog geen sprake. Voorlopig wordt elk geval apart bekeken, aldus de politie. Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Fietsen die bij het station in Middelburg niet in de daarvoor bedoelde beugels staan, worden op dinsdag 16 augustus door de gemeente weggehaald. Ei genaren die hun fiets na de actie missen, kunnen die ophalen tegen contante betaling van 15 euro, op vertoon van legitimatiebewijs en passende fietssleutel van maandag tot en met donderdag van 9 tot 15 uur bij Gered Gereedschap aan de Arnesteinweg in Middelburg. Vanaf het moment dat de kermis op gebouwd was, zeurde ze erom. „Ga je mee in die hoge zweefmo len?", vroeg ze haar lief keer op keer. Zij keek uit naar romantiek hoog bo ven de stad, en herinnerde zich het mooie uitzicht van vorig jaar. Hij heeft het niet zo op ronddraaien de kermisattracties. Uiteindelijk liet hij zich in een dolle bui tóch overhalen. Windkracht vijf is best hard, bleek boven. De stoeltjes zwiepten alle kan ten op en de wind suisde langs hun oren. Ze keek angstvallig naar de dunne touwtjes die haar gewicht moesten houden, staarde de afgrond in en werd steeds stiller. „Gaat het goed?", vroeg haar vriend vrolijk, die het naar zijn zin had en heldhaftig foto's maakte. Ze keek hem niet aan. „Ik vind het eng..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17