Ninya de Wever struint graag tweedehandswinkeltjes af Zomerzangavond in SOW-kerk Breskens In de etalage woensdag 10 augustus 2011 Nieuwvliet Adventure sportmiddag met hoge touwenpiste, tok- kelbaan, speleologie, boogschieten, hindemissenpis- te met professionele begeleiding. Deelname moge lijk van 8 tot 80 jaar! Groepsindeling naar leeftijd. Deelname: €12,50 per deelnemer. Boerenhoeve, St. Jansdijk 1, van 13:00 tot 17:00 uur Oostburg Grote oogstdemonstratie met trekpaarden 'Van Zaaien tot Maaien'. Ca. 20 trekpaarden aan het werk op het land. Dorskussen, hoefsmid, paardrijrit- jes, paard en wagen ritjes, muziek en gezellig terras. Entree: €5,- p.p. incl. 1 consumptie en alle activiteiten kinderen tot 3 jaar gratis. Paardenmelkerij Nortier, Brugsevaart 12, van 10:30 tot 16:30 uur Oostkapelle Kinderfeest op het strand in Oost kapelle. Spelletjes en schatgraven met prijzen, poppenkast, knutse len en nog veel méér. Voor alle kinderen en ouders. Auch Deutsch. Bij goed weer dinsdagmiddag in Dom burg, bij rest. Stenen Toko; woensdag in Oostkapel le bij de Piraat, Duinweg; donderdag in Oostkapelle bij de Lage Duintjes Van 14 tot 16u Ringrijden bij Camping De Pekelinge, Landmeters- weg 1van 18:30 tot 21:00 uur Zomeravondconcert. Aurélie Viegas - harp, Priske Dehandschutter - zang. Toegang: vrijwillige bijdra- ge.Dorpskerk, 20 tot 21 uur Renesse Circusvoorstelling nabij Manege Grol en Transfe rium. Rampweg Boemeltreintje: rondritten in en om Renesse, elke woensdag, met live uitleg. Vertrek Hogezoom: eer ste rjt 11.00u, daarna elk heel uur. Retranchement Zomeravondconcerten aan Zee. Tango Trio Tanga- ta. N.H. Kerk, Dorpstraat 16, vanaf 20:00 uur Sluis Rondleiding op Struisvogelboerderij Monnikenwer- ve. Bekijk en aai de loopvogels en kom alles over ze te weten. Daarnaast cadeaushop, tearoom, eieren, vlees, lederwaren, veren, documentatie etc. Dage lijks rondleidingen om 11:00 uur, 12:30 uur, 14:00 uur en om 15:30 uur. Entree: €4,00 p.p. kinderen t/m 11 jaar €2,00 p.p. Hogeweg 1 Terneuzen Bezoek het informatiecentrum Portaal van Vlaande ren, maak een rondleiding over het sluizencomplex onder leiding van een gids én maak een rondvaart over het kanaal van Gent - Terneuzen. Duur ca. 3,5 uur. Locatie: Portaal van Vlaanderen aan het sluizen complex in Terneuzen - Zeevaartweg 11. Van 13.30 tot 17.00 uur. Deelname: 15,00 euro p.p. kinde ren 5 t/m 12 jaar 8,50 euro p.p. kinderen t/m 4 jaar gratis. Reserveren verplicht via 0115-616268. Veere Om 14.00 uur start aan de steiger bij de Campveer- se toren te Veere een excursie naar De Haringvre ter, een van de eilanden, die na de afsluiting van het Veerse Gat, ontstond. De rondvaartboot van re derij Dijkhuizen brengt u naar de Haringvreter, waar een gids u ontvangt en met u het eiland verkent, flora, fauna, maar ook de geschiedenis van het ge bied krijgen aandacht. Rond 17.00 uur bent u weer terug in Veere. Kosten: volwassenen €9.70 (in- cl.vaart), kinderen €7.30. Westkapelle Traditiedag te Westkapelle. Een gezellige markt met traditionele zaken, demonstraties, oude spulle tjes, spe Netjes van toen. Op de Markt, Zuidstraat en bij het Polderhuis kunnen kinderen meedoen aan een spelcircuit (met stempelkaart voor de 12 spelletjes). Tussen 11.00 en 17.30 uur demonstra ties heiploegen en ambachten op de Markt en er rijdt een paardentram vanaf het Polderhuis.Tussen 15.00 en 21.00 uur is koppelwedstrijd ringrijden. Rondwandeling 'Westkapelle: een dijk van een dorp'. Westkapelle heeft een roerige geschiedenis. Één van de meest aangrijpende periodes in de ge schiedenis van het dorp is de Tweede Wereldoorlog met de bombardementen van 1944 op dijken in Walcheren, de inundatie die er op volgde, het dich ten van de dijk en de wederopbouw van het dijk- dorp. Met een gids maak je onder meer kennis met het ontstaan van het dorp en het belang van de dijk. Op eigen gelegenheid kun je ook de ook de vuurtoren van Westkapelle beklimmen. Bij helder weer is de kust van België te zien! Kaarten zijn a 4,75 verkrijgbaar bij alle VW's in Zeeland (incl. Ouddorp aan Zee). Museum, Polderhuis, Zuidstraat 134, van 11:00 tot 12:30 uur Ringrijden Camping de Boomgaard, Domineeshof weg 1, van 15:00 tot 21:00 uur Wissenkerke Amusefietstocht Noord-Beveland. U kunt uw routes zelf bepalen d.m.v. het fietsknooppuntenkaart, die op de deelnamekaart staat. Zo kan dus zowel het hele gezin als de geoefende fietser sportief de hele ^dag op stap. De bedoeling is om meerdere horeca bedrijven te bezoeken, en hier uw amusebon in te leveren vooreen heerlijk broodje, ijscoupe, salade,... De kaart kost euro 17,50 per persoon en u heeft een besteding van ong. euro 35,00. Diverse startlocaties, van 11:00 tot 19:00 uur Pannenkoektocht. Met de huifkar mee over Noord-Beveland. Na een uurtje houden we een pan nenkoekstop op de boerderij waar de kinderen ook nog een rondje op een pony mogen rijden. Daarna met de huifkar weer terug naar Wissenkerke. voor af reserveren bij hotel de Kroon tel. 0113 371324. Voorstraat 17, van 14:00 tot 17:00 uur Zierikzee Snuffel Brocante markt, Evenemententerrein Camping Kloet, Eerste Weegje 3, 10 tot 16 uur Kijk voor de volledige agenda op de website van de VW Zeeland: www.vwzeeland.nl. Wilt u een evene ment toevoegen, ga dan naar www.promotiezeeland- delta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.vwzeeland- info.nl en dan naar evenement toevoegen. BRESKENS - Zin om een deuntje te zingen in gezelschap? Ga dan vanavond naar de zo merzangavond in de SOW-kerk aan de Dorpsstraat in Breskens. Er worden liederen gezongen uit een sa mengestelde liederenbundel. Deelnemers mogen daaruit kiezen. De aanvang is om 19.30 uur. Akko de Feijter begeleidt op or gel. Ook is er begeleiding van dwarsfluit en piano. Ninya de Wever (26) uit Terneuzen houdt er van om tweedehandswin keltjes en marktjes af te struinen voor leukekleren. Die verzamelt ze in een grote kledingkast in haar woning in Amster dam. „Elke dag probeer ik daar een combi natie uit te pakken die ik nooit eerder heb aangehad. Het liefst iets dat je op straat niet zo snel ziet." Haar tas van Mare Chantal ('een echte rom melmarkttas') komt van de IJmarkt in Am sterdam en kleurt bij de rest van haar outfit van vandaag. Haar schoenen waren 'een koopje'. Die kocht ze voor 65 euro bij de Tango en hebben dezelfde beige kleur als haar rok. Haar vest komt van het Deense Noa Noa (40 euro). Haar panty was vier eu ro en komt van de Hema. „Daar slaag je al tijd voor dat soort simpele dingen. Heerlijk is dat", zegt ze voor de etalage van de Ter- neuzense Hema, waar ze net een paar zwar te sokken heeft gekocht. Ninya zoekt kleren dié niet te duur zijn, comfortabel zitten en iets bijzonders heb ben. Op de sokken na, heeft ze niets gevon den in Terneuzen, waar ze op bezoek is bij haar ouders. Na haar jeugd in Zeeuws-Vlaanderen werd het tijd voor iets nieuws. Via een opleiding muziektherapie aan het conservatorium in Enschede be landde ze in Amsterdam, waar ze sinds een paar jaar als muziektherapeut werkt en een 'geweldige tijd beleeft'. Nadeel van haar reisje naar Terneuzen is dat ze haar grote kledingkast niet kon mee nemen. „De keuze was beperkt vanoch tend. Meer dan een tas heb ik niet meege nomen." „Hoeveel ik aan kleren uitgeef? Dat wisselt nogal. Eerst was er veel geld en gaf ik veel uit. Toen was er minder geld. Dus nu geef ik minder uit." Naast muziektherapeut is Ninya muzieklerares en ze speelt cello en gi taar. Daar houdt haar creativiteit niet bij op. In haar vrije tijd schildert ze en schrijft ze teksten en gedichten. „Dat komt goed uit", lacht ze. „Want de creativiteit die ik bij mijn werk en hobby's nodig heb, kan ik mooi gebruiken bij het uitzoeken van leuke kleren." MUZIEK: album Absolution van Muse VEST: Noa Noa, 40 euro TAS: van de IJmarkt, Amsterdam ROK: 40 euro PANTY: Hema, 4 euro SCHOENEN: Tahgo, 65 euro

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61