'Geen probleem met scooterrijbewijs' De NEDERLANDSE KUST boekt u bij KRAS.NL Veilig op en aan het water Pedopetitie van Henk Bres krijgt meer steun KRA5.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm Het reddingsteam van Haaglanden in actie met de brancard en Seabob. foto Lex van Lieshout/ANP zoetermeer - Deze zomer worden in Nederland verschillende metho den geïntroduceerd om de veilig heid op en aan het water te vergro ten. Zo heeft de brandweer van Haaglanden gisteren een soort brancard uitgeprobeerd voor het redden van drenkelingen en ge wonden op het water. Door de spe ciale constructie kantelt de bran card waardoor het slachtoffer mak kelijk uit het water gehaald kan worden. Een collega in het water heeft een soort waterscooter bij zich, een zogeheteren Seabob. Daarmee trekt hij de brancard naar de oever. Daarnaast heeft de Reddingsbriga de Nederland in juli op de stran den een recordaantal polsbandjes van 130.000 uitgedeeld waarop kin deren het telefoonnummer van hun ouders kunnen schrijven, zo meldde een zegsvrouw gisteren. In 2010 werden er in de hele zo mer 40.000 polsbandjes uitge deeld. De bandjes worden gratis uitgedeeld. O zie onze website:binnenland Flyer met tips voor ouders met kinderen op het strand CIJFERS BOVAC Verzekeringsbranche en politie herkennen beeld niet van grote aantal jongeren dat onbevoegd rijdt Jongeren zouden massaal zonder brommerrijbewijs de weg op gaan, waar schuwt de Bovag. 'Wij her kennen dit beeld niet', zeg gen verzekeraars en politie. den haag - Zo'n 30 tot 50 procent van de jongeren zou bewust zon der rijbewijs op zijn brommer of scooter rijden. De jongeren zou den het halen van het rijbewijs, dat sinds maart vorig jaar is aange vuld met een praktijkexamen, te duur vinden. Dat kost namelijk bijna 400 euro inclusief lessen. Die boodschap bracht brancheor ganisatie Bovag deze week. Rij schoolhouders merken volgens de Bovag dat een op de drie brom merrijders geen rijbewijs heeft. Verzekeraars, zoals Unigarant, be kijken hun cijfers nog eens. Maar tot nu toe herkent de branche zich totaal niet in het geschetste beeld. Het Verbond van Verzekeraars: „Wij hebben hier nog geen signa len over gekregen. Maar als dit echt een substantieel probleem zou zijn, dan willen we hier wel aandacht voor vragen. Wie zonder rijbewijs rijdt, is niet gedekt." Volgens de Bovag moet de politie strenger toe gaan zien op het rij den zonder rijbewijs. Een woord voerder van de Raad van Hoofd commissarissen reageert op de kri tiek: „Wij herkennen dit beeld niet. In iedere regio worden diver se malen per week brommercon troles gehouden. Dat heeft al onze speciale aandacht." Bij controles blijkt maar 5 procent geen rijbewijs te hebben. Waar de Bovag-schattingen vandaan ko men, is de politie een raadsel. Vol gens de Bovag zijn die gebaseerd op ramingen van het Centraal Bu reau Rijvaardigheidstrainingen (CBR). Met de invoering van het praktijkexamen was al rekening ge houden dat een flink deel van de jongeren voortaan zou afzien van een brommer. Zij zouden wel wachten tot ze mochten autorij den. Uiteindelijk zouden er 60.000 kandidaten per jaar overblijven. In voorgaande jaren legden nog 100.000 jongeren per jaar een brommerexamen af Met een uit schieter in 2009. Dat was het laat ste jaar dat een theorie-examen voldoende was. Vanaf maart 2010 is ook praktijkexamen vereist. Uit de totale cijfers van het CBR komt een ander beeld naar voren. Het aantal jongeren dat namelijk theorie-examen deed, was ook in 2010 ongekend hoog. Meer dan 80.000 kandidaten. Dat jongeren uit onwil vervolgens het praktijkexamen zouden mij den, is volgens het CBR niet uit de cijfers op te maken. „Het kunnen opstartproblemen zijn." Gemid deld doen kandidaten er twee keer over om hun theorie-examen te halen. De Bovag kan het hoge aan tal theorie-examens niet goed ver klaren. „Wij horen dat jongeren dat wel voldoende vinden en niet meer hun praktijkexamen willen doen." Maar in de afgelopen zes maanden werden beide examens bijna even vaak afgelegd, 28.000 theorie om 20.000 praktijk. den haag - De steun voor het bur gerinitiatief van Henk Bres voor een debat in de Tweede Kamer over een verbod op pedofielenvere- niging Martijn blijft groeien. In een maand tijd heeft de 'Hage nees' bijna 70.000 handtekeningen verzameld, zo meldde hij gisteren. Om het burgerinitiatief op de agen da van de Kamer te krijgen, zijn 40.000. handtekeningen nodig. Bres biedt de petitie 6 september aan de Tweede Kamer aan. Vol gens de initiatiefnemer hebben 'vrijwel alle fractieleiders aangege ven hierbij te willen zijn, inclusief Geert Wilders'. Het debat stond al op de agenda van de Kamer voor dat Bres zijn actie begon. Ook een aantal BN'ers zoals Anouk, Lange Frans en Glennis Grace zouden hun handtekening hebben gezet. De online petitie kan nog tot 6 sep tember worden getekend. waarom zou je meer betalen verblijf in dit 4-sterren hotel, aan de levendige haven van West Terschelling o.a. met een wellness met sauna neem zeker een kijkje bij vuurtoren de Brandaris of ga heerlijk wandelen 3 Zie www.kras.nl/50042 Zie www.kras.nl/51719 Zie www.kras.nl/51515 Zie www.kras.nl/51702 Beach Hotel de Vigilante 3/4/5 dagen met ontbijtbuffet Aankomstdata: van 17/8 t/m 31/12 verblijf in dit 3-sterren hotel, direct aan het zandstrand van het IJsselmeer, aan de rand^van het sfeervolle Makkum o.a. met een lounge met openhaard bezoek het karakteristieke Franeker verblijf in dit 4-sterren hotel, aan de rand van het centrum van Schoorl o.a. met een binnenzwembad (gratis) maak wandelingen in het duingebied van Schoorl of bezoek de kaasstad Alkmaar WestCord Strandhotel Seeduyn**** 2/3/4/5/8 dagen met ontbijtbuffet Aankomstdata: van 17/8 t/m 31/10 verblijf in dit 4-sterren hotel, direct aan het strand, met een prachtig uitzicht over de Noordzee o.a. met een restaurant en zwembaden verken het eiland wandelend of per fiets WestCord Resort Schylge* 2/3/4/5 dagen met ontbijtbuffet Aankomstdata: van 17/8 t/m 31/10 Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6