HHÉHi 3 Barettochten Voor de thuisblijvers wësjm vakantie korting wm> A, renswcpètiet mensen zien hoe zeekraal, lamsoren en zeekool worden geteeld. Jean-Pierre legt uit waarom de zilte groenten zo goed groeien op zijn grond. Dat heeft alles te maken met het Verdronken Land van Saeftinghe, dat zich op een steenworp af stand bevindt van het bedrijf van de familie Van Wesemael. Niet verwonderlijk dat een wandeling door het schorrengebied ook tot de mogelijkhe den behoort. „We proberen de activiteiten aan te passen aan de wensen van de mensen", legt Martine uit. „Er komen voornamelijk groepen, maar opa's en oma's vinden heel andere dingen leuk dan hun kleinkinderen. Daar houden we rekening mee. De ouderen verplaatsen zich bijvoorbeeld met de huifkar, terwijl de jongeren gaan mountainbiken. Er is ook verschil tussen stads- en plattelandsmen sen. Stadsmensen vinden een melkveehouderij bijvoorbeeld geweldig, want die zien nooit koeien van zo dichtbij. Wij zorgen er dan voor dat ze tijdens de tocht bij een koeienboer mogen rondkijken. Plattelandsmensen zijn meer op zoek naar dingen die ze nog niet eerder hebben gezien, zoals het Verdronken Land van Saeftinghe." De Barettochten danken hun naam aan de baret, dat vroeger het hoofddeksel van de werkende mens was. Deelnemers krijgen na een bar(r)e tocht hard werken dan ook een baret als beloning mee naar huis. Het toeval wil dat de baret ook nog eens de geografische vorm van Oost-Zeeuws-Vlaanderen heeft, met in het noor den de Westerschelde, in het oosten het Verdron ken Land van Saeftinghe, de Nederlands-Bel gische grens in het zuiden en het kanaal van Gent naar Terneuzen in het westen. De organisatie van de Barettocht Op den Boeren- buiten is vooral Martines taak. „De mannen hel pen wel bij de rondleidingen, maar verder regel ik het meeste zelf. Regelmatig bel ik met de vrou wen van andere deelnemende boerderijen. 'Heb jij nog een leuk recept voor soep' is het dan. Het is veel werk om alles te organiseren, maar ik doe het met ontzettend veel plezier. Nu heb ik ook nog een leuke baan als taxichauffeur, maar ik hoop dat dit uiteindelijk zo goed loopt, dat ik er een dagtaak aan heb." Op camping Cinsterveld in Burgh-Haamstede is veel te doen voor kinde ren en het strand is lek ker dichtbij. De gasten vinden hun camping top. De zomerredactie en Z2 bezoeken elke dag een camping. Vandaag zijn we bij camping Ons Bui ten in Oostkapelle. Kijk op www.z2.nl. in Oost Zeeuws-Viaanderen zijn drie barettochten moge lijk voor groepen van tien tot twintig personen. De kos ten variëren van ongeveer 30 tot 52,50 euro per persoon (incl. benodigde uitrusting, lunch en versnaperingen). De eerste barettocht heet Spaans Benauwd. Deze route bestaat uit ruim 25 kilometer fietsen en 7 kilometer wandelen langs een deel van de fortenlinie uit de Tachtig jarige oorlog. Barettocht twee, de Strooptocht, is een avontuurlijke tocht van ongeveer 20 kilometer. Tijdens deze tocht ver ken je het gebied rond Zaamslag met een kano, maar ook te voet, per step, op de mountainbike en met een trekviot. •^Op den Boerenbuiten is de naam van de derde baret tocht. Met mountainbikes of fietsen, of eventueel per auto, trekken bezoekers door het voormalig schorrenge bied. Een korte of langere wandeling door het Verdron ken Land van Saeftinghe behoort tot de mogelijkheden. Kijk voor meer informatie op www.barettochten.nl. Vlakbij de Maria Hoeve ligt het Verdronken Land van Saeftinghe. woensdag 10 augustus 2011 Bij de melkveehouderij van de familie Voermans kunnen deelnemers iets drinken en een rondleiding krijgen. en vakantiegangers O p Tl ■s'm en tassen! T 0 Korte Noordstraat 53, Middelburg o 10118-624394 www.renspetiet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59