Proeven van het Krabben vangen in het Veerse Meer 2 Zomergasten woensdag 10 augustus 2011 Emmadorp Een ontdekkingstocht door de polders en natuurgebieden van Oost-Zeeuws-Vlaanderen en tegelijkertijd een kijkje ne men in het boerenleven. Dat kan met de drie Oost- Zeeuws-Vlaamse Barettochten. Verschillende boeren wil len met dit initiatief mensen laten kennismaken met het reilen en zeilen op het platteland. door Ellen Jobse- foto's Peter Nicolai J| ean-Pierre van Wesemael plukt een stengel I zeekool van het land en duwt hem in mijn I hand. „Hier, proef maar." Aarzelend breng I ik de stengel naar mijn mond. Ach, wat I maakt het ook uit. Zand schuurt de maag. ekool smaakt in de eerste plaats naar kool. Lo gisch. Maar ik proef er ook noten en iets zilts in. Niet verwonderlijk, want zeekool is een broertje van de zilte groenten zeekraal en lamsoren. Het zijn niet de bladeren, maar de stengels van de plant die je - rauw of geroerbakt - kunt eten. De ze groente was mij tot nu toe onbekend. Ik heb weer wat bijgeleerd. En laat dat nu precies de bedoeling zijn van de Oost Zeeuws-Vlaamse Barettochten. De tochten zijn een initiatief van de Zeeuwse Land- en Tuin bouworganisatie (ZLTO). Samen met agrariërs uit de streek willen ze mensen de mogelijkheid bieden om kennis te maken met het boerenle ven. In 2004 vonden de eerste Barettochten plaats, toen nog in de vorm van een dagarrange ment. Inmiddels is dat aangepast en kunnen mensen kiezen voor zowel een tocht van een he le als een halve dag. Er zijn drie verschillende tochten die de namen Spaans Benauwd, Stroop tocht en Op den Boerenbuiten dragen. Martine van Wesemael verwelkomde mij eerder deze middag met thee en Belgische broodjes op de Maria Hoeve, het akkerbouw- en loonwerkbe- drijf dat ze met haar man Eric en zoon Jean-Pier- re runt. Hun boerderij in het gehucht Emma- dorp, bij Nieuw Namen, is een van de stopplaat sen tijdens Barettocht Op den Boerenbuiten. In de schuur, die dit jaar in gebruik is genomen, heeft Martine speciaal een ruimte ingericht voor deelnemers aan de tocht. „Toen we besloten een nieuwe schuur te bouwen, heb ik een klein stuk je gekregen voor mijn project", vertelt ze la chend. „Ik verzorg hier een 'boergondische' lunch met Zeeuwse streekproducten. Alleen broodjes haal ik in België, maar de kaas komt uit Biervliet en ook spek, appelsap en wijn komen van Zeeuwse bodem." Naast een lunch is er ook de mogelijkheid om rond te kijken op de Maria Hoeve. Zo kunnen Jéan-Pierre Wesemael en zijn moeder Martine bij hun nieuwe schuur en het veld met zeekool. Op de Maria Hoeve wordt onder meer zeekraal geteeld. 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' Mariska, Amber, Laura en Pedro. PASPOORT Naam: Pedro (43), Mariska (42), Laura (13) en Amber (10) van den Elzen. Woonplaats: Gemert. Gespot: camping Ginsterveld, Burgh-Haamstede. door Ellen Jobse Als je gezang hoort uit een caravan op camping Ginsterveld in Burgh-Haamstede, dan is dat waar schijnlijk van Laura. De dertienjarige werd vorig jaar tweede in het RTL4-programma 'My name is...'. Zelfs in de zomervakantie maakt ze tijd vrij voor zangles en het instu deren van nieuwe nummers. „Oefenen doe ik in de caravan of onderweg in de auto", zegt Laura. De familie Van den Elzen viert al ruim tien jaar vakantie op camping Ginsterveld. „Er is hier veel te doen voor de kinderen", ver telt Mariska. Zo is dochter Amber net terug van een duikcursus in het campingzwembad. „Je kan ook meedoen met knutselen, levend stratego, waterspelletjes, musicals en nog veel meer", vertelt Amber. Het strand is een van -de favoriete plekken in Zeeland van de Brabanders. „We lopen een stuk, drinken wat bij een strandtent en eten lekker bitterballen", zegt Pedro. Laura en Amber vangen ook graag krabben in het Veerse Meer. „Een stok, touw, wasknij per en mossels, meer heb je niet nodig. Echt, de krabben bijten dan altijd!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58