om op straat te gaan zeeland 121 Feestweekeinde voor jarig strandpaviljoen Ovezande herdenkt Philipp Pontenagel woensdag 10 augustus 2011 gens 'goed gedrag' vervroegd vrijge laten. (krant, (8-08). Het lijkt op het bagatelliseren achteraf van een ernstig misdrijf. En tot 2014 blijft hij onder toezicht van de reclasse ring. Waarom? Om herhaling te voorkomen? Dat is bijna een got spe tegenover de voormalige slacht offers. Wim van Cilst Boogerdlaan 23, Kortgene Duikdode Dit weekeinde waren er inciden ten met duikers. Dat is te betreu ren zeker als er doden bij vallen. De heer Klaren van de KLPD noemde duiken dan ook een risi covolle sport. Als enthousiast dui ker en voorzitter van DuikteamZee- land wil ik daar toch een paar kant tekeningen bij zetten. De mate van risico ligt sterk aan de manier van duiken. Een bootduik midden op de Oosterschelde brengt meer risi co's met zich mee dan een kant- duikje in de Grevelingen. Je kan in de Oosterschelde altijd voor veras singen komen te staan. Het zicht kan tijdens de duik ineens terugval len naar bijna geen zicht. Een boot- duik vergt een andere voorberei ding dan een simpele duik vanaf de kant, neem een decoboei mee zodat dat je aan de oppervlakte goed zichtbaar bent en zorg dat je (lichtsignalen kan geven. Om het leven in de Zeeuwse wateren te be wonderen, hoefje echt niet diep te gaan. Opvallend is het grote aantal zuiderburen die getroffen worden door deze duikongevallen. Een ver schil kan zitten in de manier van opleiden en het feit dat duiken in België toch nog een beetje wordt gezien als macho sport en het gaat vaak niet van "wat heb je ge zien?","maar hoe diep ben je ge weest?" Henk Jobse President Kennedylaan 31, Middelburg Natuurherstel In de brief over Natuurherstel in kapot geslagen, en alles geplunderd. Er is heel veel in brand gestoken en ook bussen werden aangevallen." foto David Jones/AP door Maurits Sep VLISSINCEN - Strandpaviljoen Pan- ta Rhei aan de Nolledijk in Vlissin- gen bestaat vijftien jaar. Dat wordt komend weekeinde gevierd met tal van activiteiten en optredens. Het jubileumfeest begint Vrijdaga vond 12 augustus met de Panta Rhei Muziekquiz. Die telt vier ron des van elk vijften vragen. Het the ma is vijftien jaar Panta Rhei, dus de vragen gaan over muziek uit die periode (1996-2011), over bands die in het strandpaviljoen optradên en over het Sunburn Fes tival. De quiz begint om 20.30 uur. Meedoen is gratis, maar kan alleen in teams tot vier personen. Zaterdag 13 augustus vindt er bij het strandpaviljoen een muziekfes tival plaats. Het eerste concert op het buitenpodium begint om 14.00 uur en is van Met de Cara van naar De Piet (de vroegere Pan ta Rhei huisband). Om 15.00 uur concerteert De Niro (band rond J.P. de Klerk, bekend van de hit 'Flushing Boulevard'), om 16.30 uur Big Chief Sugar (bluesrock van Vlissingse bodem), om 18.30 uur Tony's Birthday (de ultieme feestband), om 20.30 uur: Juke Joints (Zeeuwse bluesrock van in ternationale klasse) en, als afslui ter, om 22.30 uur The Old Firm (feestelijke folkrock). Op het terras van Panta Rhei vin den het hele weekend akoestische optredens plaats door onder ande ren Geerts Parkeerbeleid en Geert van Oorschot. Zaterdag en zondag zijn er vanaf 12.00 uur kinderactivi teiten (schminken, zandkastelen bouwen en veel meer). Alle activi teiten zijn gratis bij te wonen. Q www.strandpaviljoenpantarhei.nl door Mieke van der Jagt de krant van 9 augustus probeert A. de Waele uit Koewacht de twij fel over over de zin van de Europe se Unie met beledigingen kracht bij te zetten. Degenen die de Euro pese gedachte dragen worden 'een stel volgevreten zelfgenoegzame po litici' genoemd. Beledigemen schel den zijn echter volstrekt geen argu menten om een mening te onder bouwen. Ze getuigen vooral van onmacht om waardig en respect vol te kunnen redeneren. Verder is het in mijn ogen niet te recht om de honger in de Hoorn van Afrika in verband te brengen met het verzet tegen het ontpolde- ren. De landbouwproducten uit de polders hebben geen enkele relatie met het bestrijden van de honger in Afrika. Dat toch als argument ge bruiken, is dan ook niet zuiver. De brief van A. de Waele speelt op deze manier de vóórstanders van ontpolderen aardig in de kaart. Jan W. Scheffers Jan van Hoofkwartier 18, Middelburg OVEZANDE - Deze maand is het twintig jaar geleden dat Philipp Pontenagel, de laatste pastoor van Ovezande, is overleden. Pontena gel was een man die middenin de samenleving stond en veel Ovezan- denaren koesteren aan hem dierba re herinneringen. Die herinneringen zijn nog spring levend, want het was Pastoor Pon tenagel die aan de wieg stond van het Kinderkamp Borsele, van soos De Klomp en van de jongerenvie ringen in de rooms-katholiekë ker ken, allemaal zaken die nu nog be staan. De pastoor wordt 14 augustus her dacht met een bezoek aan zijn graf op de begraafplaats in Ovezande. De stoet vertrekt óm 18.30 uur bij de kerk om daar, na een kort ver blijf bij het graf, terug te keren voor een speciale viering in het ka der van Maria Hemelvaart. De kerk in Ovezande heeft Maria He melvaart als patrones. De viering begint om 19.00 uur. Het dames- en herenkoor Pius X brengt Marialiederen ten gehore, Pastoor Philipp Pontenagel waaronder het Magnificat. De tra ditie wil dat tijdens dat lied het Mariabeeld in processie wordt bin nengedragen. Voorgangers zijn pastoor Paul Ver beek en emeritus-pastoor Verdaas- donk. Na afloop is er een gezellige bijeenkomst in de pastorietuin ach ter de kerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51