Het is in Londen te gevaarlijk De PZC mee op vakantie? PZC 20| zeeland brieven _i Aanrijding op de Ten Ankerweg Noordwestelijk deel Tholen op de fiets Agressieve reiziger aangehouden Struinen en vogelen in Pluimpot Tholen RELLEN IN LONDEN Elise Kik uit Bruinisse maakte de plunderingen van dichtbij mee woensdag 10 augustus 2011 B THOLEN Gistermorgen rond 11.40 uur vond op de Ten Ankerweg in Tholen een ongeval plaats. Een 21-jarige automobilist uit de gemeente Bergen op Zoom was door een onbekende oorzaak tegen de middengeleider gereden. Daar bij had de jonge bestuurder de au to van een 65-jarige automobilist uit Tholen geraakt Er raakte niemand gewond. SINT-MAARTENSDIJK De natuurvereniging Tholen houdt vandaag een fietstocht over het noordwestelijk deel van Tholen. De tocht voert langs bijzondere na tuurlijke waarden, waaronder nieu we natuur in de Scherpenissepol- der en de oude loop van de Pluim- pot Een gids vertelt er alles over. Het vertrek is om 11.00 uur bij MFC Scaldis Naturalis in Sint- Maar tensdijk. Deelname: 2 euro. GOES Gistermiddag is op het Stations plein in Goes een 17-jarige Middel burger aangehouden. De jongen had een kopstoot gegeven aan de conducteur en ook aan een man die tussenbeiden kwam. De jongen had geen kaartje gekocht en wilde de trein verlaten zonder te betalen. De man die tussenbeiden kwam, een 21-jarige Rotterdammer, heeft een gebroken neus. SINT-MAARTENSDIJK Staatsbosbeheer en de Natuurvere niging Tholen houden morgen, donderdag, een buitendijkse excur sie langs de Oosterschelde en de kreek De Pluimpot. Een gids ver telt over de bijzondere vogels en planten die in het gebied te vinden zijn. De tocht vertrekt om 19.00 uur vanuit Scaldis Naturalis in Sint-Maartensdijk. Volwassenen be talen 2 euro, kinderen de helft tw«4MUèMinii iifi iiiimjBMiwwrnM'triTgmssm door Cornelleke Blok Tot een paar dagen geleden was de Londense wijk Clapham een rusti ge, kindvriendelijke buurt. Maan dagavond moest Elise Kik (20) uit Bruinisse binnen blijven, omdat grote groepen jongeren plunde rend door de straten trokken. „Het lijkt hier wel een oorlogsgebied." De studente verhuisde een maand geleden naar Londen om samen te gaan wonen met haar Engelse vriend. „Afgelopen weekend werd ik al door iedereen gebeld, vanwege de rellen. 'Ben je wel veilig?', vroegen ze. 'Natuurlijk', zei ik nog. 'Het ge beurt allemaal in het noorden van Londen, ver bij me vandaan.'" Maar maandag breidden de rellen zich uit naar andere Londense wij ken en andere Engelse steden. „Het gebeurt vijf minuten verder op, op de plek waar ik altijd bood schappen doe." Maandagavond waren er in haar wijk twee- a drieduizend jongeren op straat, schat Elise in. „Alsof er een festival aan de gang was, zo veel waren het er." Van de rellen zelfheeft ze weinig gezien. „Er werd maandagavond via de te levisie en radio geadviseerd om binnen te blijven. Ik hoorde de he le avond honderden winkelalar men tegelijk afgaan. Er kwam geen politie, omdat de rellen in Elise Kik (20) uit Bruinisse heel Londen aan de gang zijn. Die jongeren konden drie uur lang hun gang gaan. Rond midder nacht hoorden we eindelijk sire nes komen." De schrik zit er goed in. „Ik ben één keer door de wijk gereden. Ik trilde ervan en barstte bijna in tra nen uit. Het is heel eng. Ze heb ben alle winkelpuien kapot gesla gen, en alles geplunderd. Er is heel veel in brand gestoken en ook bus sen werden aangevallen. Ik heb nog nooit zoiets gezien. Moet je je voorstellen dat je eige naar van een winkel bent. Dat is verschrikkelijk. Ik ben ook best wel bang, omdat het zich maar blijft verspreiden. Ze hebben de winkels nu gehad: je weet niet wat ze nog meet van plan zijn. Straks gaan ze ook hui zen overvallen." Elise kan maar weinig begrip op brengen voor de hele situatie. „De tegenstellingen tussen arm en rijk zijn groot in Londen. Ik kan me voorstellen dat die jongeren zich verongelijkt voelen, maar dat is geen reden om dit te doen." Ze heeft bovendien het idee dat de rellen al lang geen politieke achter grond meer hebben. „Jongeren in Tottenham zijn afgelopen week end begonnen met de rellen, om dat ze tegen de overheid waren. Maar de mensen die dit doen, zijn gewoon criminelen of jongeren die zich vervelen. Zij hebben geen politieke redenen. Ze zien het als een kans om op een makkelijke manier winkels leeg te halen en zo veel mogelijk gratis spullen te krij gen. Er is voor miljoenen ponden gestolen. Ze weten dat de politie niks kan doen," Inmiddels zit Elise veilig in de trein. Ze vertrekt voor een paar da gen, naar Hayling Island, in het zui den van Engeland. Weg van de on geregeldheden in Londen. „Ik werk nu voor een paar weken als au pair. Ik moet voor kinderen zor gen. In Londen is het nu te gevaar lijk om de straat op te gaan." ,j Zie ook video op pzc.nl Elise Kik (20) uit Bruinisse woont in Londen. „Ze hebben alle winkelpuien Ga voor meer informatie naarwww.pzc.nl/vakantieservice Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Fietsvierdaagse Het was prima fietsweer van 26 tot en met 29 juli. De fietsvierdaagse van Goes trok dan ook veel belang stelling met 1100 tot 1200 deelne mers per dag. Alles werkte mee en hopelijk doet iedereen ook weer Abu Gvdhib volgend jaar mee. Het waren leuke en gedeeltelijk nieuwe routes, goe de controleposten en de sfeer was prima. L.J. Jonker Ant. Fokkerstraat 11, Goes geld, horen we steeds. Desondanks worden telkens weer zaken die goed voldoen afgebroken. Nu staan de luifels in de Walstraat weer op het programma om afgebroken te worden. Waarom toch? Dat is toch kapi taalsvernietiging? Ze zijn zo func tioneel, bieden bij regen een welko me schuilmogelijkheid en de win keliers hebben er hun producten gezellig onder opgesteld. Houden zo asjeblieft! W. Hesselink Boul. Bankert 124, Vlissingen Luifels Vlissingen De gemeente Vlissingen heeft geen De Amerikaanse militair Charles Graner, die samen met zijn vrien din Lynndie England wereld nieuws maakte door trots te pose ren met diep vernederde Iraakse ge vangenen in de beruchte gevange nis van Abu Grahib en die daar voor tot tien jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, wordt nu we- Blijf ook tijdens uw vakantie op de hoogte van het nieuws uit uw eigen regio en de rest van de wereld. Meld u aan voor onze online service!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50