onder 200 liggen' 'Het was flirten maar integer' mm binnenland 15 'Premier Rutte danst op de vulkaan' Kamp: flexibeler werkweek Nu 6 maanden mobiel internetten en bellen voor 25r/mad kpn Kamerlid Mariko Peters spreekt zich uit kpn winkel kpri.com 0800 0105 II woensdag 10 augustus 2011 Een inwoner van Sydney ziet door een raam een display waarop de koersen in Australië staan, foto Rick Rycroft/AP DEN HAAG - Zonnebril op, witte bloes met korte mouwen, breed grijnzend en dansend op trance muziek. Zo werd premier Mark Rutte gespot, daags voor de val van de beurskoersen. „Het had wel iets van dansen op de vulkaan", zegt Ewoud Irrgang. Het SP-Kamerlid probeert al we ken de premier naar de Kamer te krijgen om zijn visie op de schul dencrisis te geven en om uit te leg gen hoe hij zich toch zo had kun nen vergissen in de cijfers over Griekenland. „Maar hij liet de Rijksvoorlichtingsdienst zeggen dat er niets aan de hand was." Moet Mark Rutte, op een moment dat miljoenen euro's aan aandelen en pensioentegoeden verdampen, niet het volk toespreken? PvdA-ffactievoorzitter Job Cohen vindt van wel. „Het siert hem niet dat hij wel reageert op Robesin, maar in alle toonaarden zwijgt over de haatpaleizen van Geert Wilders en de grote onrust op de financiële markt." Zijn WD-collega Stef Blok ziet dat heel anders. „Het probleem zit niet in Nederland. Bovendien kan elk woord werken als een lont in een kruitvat." Om die reden wil hij ook zelf geen commentaar ge ven. Alexander Pechtold (D66) vindt dat de premier wel van zich moet laten horen. „Maar alleen als hij een boodschap heeft en met extra maatregelen komt om Neder land weerbaarder te maken." den haag - Werknemers kunnen straks de uren van de werkweek makkelijker aanpassen. Minister Kamp (Sociale Zaken) heeft giste ren een wetsvoorstel hierover naar de Tweede Kamer gestuurd. Flexi beler omgaan met werktijden is volgens Kamp belangrijk om bij voorbeeld arbeid met de opvoe ding van kinderen of mantelzorg te combineren. Het tijdelijk meer of minder uren gaan werken moet wel in overleg met de werkgever gebeuren. Kamp maakt het ook eenvoudiger om ouderschapsverlof op te nemen. Werkende ouders kunnen voort aan samen met de baas zelf bepa len hoe het verlof wordt geno men. Nu wordt dit nog bemoei lijkt door wettelijke regels. Een Kamermeerderheid pleitte eind vorig jaar al bij Kamp voor flexibeler werktijden voor een be tere combinatie van arbeid en zorg. Ook zou personeel meer te zeggen moeten krijgen over hun werkplek, zodat ze bijvoorbeeld thuis in plaats van op kantoor kun nen werken. Regeringspartij CDA en GroenLinks in de oppositie werken nog aan een initiatiefwets voorstel hierover. Volgens GroenLinks-Kamerlid Ine ke van Gent gaat het wetsvoorstel, waaraan ze nog werkt met CDA-collega Eddy van Hijum, ver der dan de plannen van Kamp. Zij vindt het voorstel van de minister te vrijblijvend. Volgens CDA en GroenLinks moeten werknemers een recht krijgen op flexibele werk tijden en telewerken. Het had allemaal wat za kelijker gekund, zegt ook het GroenLinks-Ka merlid Mariko Peters zelf, gisteren in een interview met NRC Handelsblad. Peters kwam vorige week in opspraak vanwege de schijn van belangenverstrenge ling. Het Kamerlid zei gisteren in het enige kranteninterview dat ze wil geven, dat ze zich als diploma te indertijd 'zakelijker' had moe ten opstellen bij een advies over het project van de man die nu haar partner is. Toch vindt ze dat ze 'integer' heeft gehandeld. Als diplomate op de Nederlandse ambassade in Afghanistan advi seerde Peters in 2005 over een sub sidieaanvraag voor Robert Kluij- ver, met wie zij nu samenwoont. Het Prins Claus Fonds dat om het advies had verzocht, subsidieerde diens project uiteindelijk met 38.000 euro. Peters geeft nu toe dat de toon van haar mails aan Kluijver informeel waren: „Het was een flirtmail." Kluijver beaamt dat. Hij meldt op zijn weblog dat zij elkaar destijds meden; juist omdat ze elkaar aan trekkelijk vonden. Probleem was dat Kluijver getrouwd was. In 2006 moest Peters van het ministe rie van Buitenlandse Zaken een verklaring tekenen dat zij geen za kelijke contacten meer zou onder houden met haar geliefde. Het ministerie van Buitenlandse Zaken onderzoekt, mede op ver zoek van GroenLinks, of destijds toch geen sprake is geweest van be langenverstrengeling. De top van GroenLinks schaart zich nu pal achter Peters. Fractie voorzitter Jolande Sap en partij voorzitter Henk Nijhof zien geen aanleiding te twijfelen aan de inte griteit van Peters, schrijven zij in een verklaring. Peters zelf'twijfelt er niet aan' dat zij kan blijven func tioneren als Kamerlid. Peters werd door HP/De Tijd ook beschuldigd van kinderontvoe ring, maar dat woord is volgens haar onterecht gebezigd door de ex-vrouw van Kluijver. Die zit vol gens haar vol wrok. De afgelopen maanden hebben Peters en Kluij ver de drie kinderen uit zijn eerste huwelijk bij zich gehouden in plaats van hen naar de moeder te brengen. Afgelopen zaterdag zijn de kinderen teruggekeerd. Op alle 2-jarige Personal Sim Smart abonnementen Sony Ericsson ■fU-: "Sij een 2-jarig Personal Sim Smart abonnement met 1000 MB Internet en 1000 mln/sms. Na 6 maanden betaal je het reguliere tarief of je past gralis je abonnement omhoog of omlaag aan. Bij een lager abonnement kan een toestelprijs in rekening worden gebracht. Kijk voor meer informatie op kpn.com sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5