je allebei helemaal jezelf zeeland Op avontuur in Rommeldam EXTRA VAKANTIEGELD! Scherpenisse verdient geen uitstel dorpscoach woensdag 10 augustus 2011 a^SSKESHKaSSSSSSaSK •ssmmgsssssisfêisBm In een hulpverlenersrelatie, weet Cherinda, is dat wel anders. "Lion is heel sportief, hij fietst gerust naar zijn ouders op Tholen heen en weer of gaat een enorm eind lo pen. Nou, dat is niks voor mij. Ik ben meer van het kletsen en de ge zelligheid. Dat is dus ook wat we samen doen." Een maand of wat voordat ze met Lion in contact kwam, vond Che rinda al een ander maatje, een meisje van haar eigen leeftijd. Ze heeft er dus twee. Dat achteraf bleek dat het maatjesproject studie punten opleverde, was alleen maar meegenomen. „Komend jaar moet ik een normale stage lopen, maar met mijn maatjes ga ik gewoon door." Cherinda is in haar werk wel hulp verlener. Ze is maatschappelijk Maatjeproject van SMWO. AutoTeam trakteert 110% korting op nieuwe auto's uit voorraad én /TXAutoTeam LJL_A voel je v r i j Onderdeel van de Autorr.olrons Groep Bergen op Zoom, Roosendaal, Steenbergen, Goes, Vlissingen www.autoteam.nl 10: a voordeel geldig met registratie uiterlijk 30 september 2011 - Alleen op voorraadmodellen en niet in combinatie met andere acties. De 1.000 cosh wordt rechtstreeks door General Motors Nedérland B. V uitgekeerd op de bank/girorekening vonde koper, no orleveiing/registratie von een nieuwe Opel Dit oonbod geldt voor nieuwe klontenorders (particulier/KZM) van 1 juli t/m 30 september 2011 met een uiterlijke kentekenregistratiedatum von 30 november 2011Kijk voor de voorwaarden op www.opel.nl Wijzigingen voorbehouden. werkende bij Stichting In De Vrij heid in Wemeldinge, waar ze ook haar stage zal doen. ïn het voorma lige schippersinternaat worden ver slaafden terug naar "de maatschap pij begeleid en het geloof speelt in die begeleiding een grote rol. Voor Cherinda, rooms-katholiek van huis uit, waren de resultaten een openbaring. Het geloof komt in plaats van de verslaving. Geloof mij maar: dat is echt een stuk gezonder. Als katholiek kan ik daar prima mijn werk doen, we geloven in dezelfde god, als je het mij vraagt. Uit respect pas ik me aan. Ik bid en ik dank en voor de rest doe ik mijn best om de mensen op alle manieren te helpen. Het is meer een soort begeleiding, ik ga met de mensen naar de tandarts, help bij het zoeken van een huis. Eigenlijk bereid je ze voor op een leven na de instelling. Dat is echt wat anders dan in het maatjesproject. Bij je maatje ben je jezelf en Lion is dat natuurlijk ook." Om het niet over maatjes te hoeven hebben, kan Lion trou wens de term 'vriendendienst' ge bruiken, want zo staat het ook op de site bij SMWO. Maatjes worden Met z'n tweeën is leuker dan al leen: dat is het uitgangspunt van het maatjesproject Vrienden dienst. Voor mensen met een psychiatri sche beperking is het dikwijls moeilijk om contacten te leggen ofte onderhouden. Vrijwilligers worden voor de duur van een jaar gekoppeld aan men sen die te kennen hebben gegeven behoefte te hebben aan een steun tje in de rug bij hun maatschappe lijke integratie. De maatjes bepalen zelf wat ze doen. Alles kan worden onderno men, van winkelen tot koffie drin ken, van fietsen tot een filmpje pakken. Een maatje is nadrukkelijk geen hulpverlener. Wie interesse heeft, kan terecht bij Jos Bekker van het steunpunt Man telzorg en Vrijwilligerswerk van SM WO: 0113-277111 of vriendendienst@smwo.nl. Kinderen kunnen hun creativiteit kwijt tijdens de kindervakantieweek in de gemeente Kapelle. foto Willem Mieras door Frank van Cooten foto Ronald den Dekker WEMELDINGE - Er is eigenlijk maar één medicijn tegen het Rommel dam-gevoel. Dat is meedoen aan deze kindervakantieweek in de ge meente Kapelle. En dat doen 370 kinderen deze week op het terrein aan de Bonzij weg in Wemeldinge. Rommeldam is inmiddels een meet dan veertig jaar oude tradi tie. Er worden spelletjes gedaan, hutten gebouwd, er wordt geknut seld en vooral veel plezier ge maakt. De A-groep is voor de jon gere kinderen en de B-groep voor de oudere kinderen van de basis scholen. Vrijwilliger Bart Vanhommerig is door zijn vriendin Ilse door het Rommeldam-virus aangestoken. „Er is nog steeds ieder jaar meer animo voor de kindervakantie week in Kapelle. Door de nieuwe Jip en [annekewijk in Kapelle zijn er ook meer jonge kinderen bij ge komen. De A-groep telt dan ook iets meer kinderen dan de B-groep." Door het toenemend aantal deel nemers kan de organsiatie best wat meer vrijwilligers gebruiken. „Nu zijn er negentien kinderen per groepje. Dat is wat veel. Een groepje van veertien kinderen zou beter zijn. Dan heb je wel meer vrijwilligers nodig." Vorig jaar werd nog het zwembad gebruikt. Door investeringen in de tent, waar vorig jaar wat proble men mee waren, is dit jaar voor an dere activiteiten gekozen. „Ge bruik van het zwembad paste dit jaar niet meer in ons budget. We hebben iets anders verzonnen. Voor de kinderen zijn er deze week ook workshops zoals dan sen, broodjes bakken en tromme len." Rommeldam sluit vrijdaga vond traditioneel af met een kin derdisco en het in brand steken van de hutten. Ook in andere gemeenten zijn de ze week kindervakantieweek-acti viteiten. Zoals in de gemeente Rei- merswaal, waar Hansweert de plaats is waar de kinderen moeten zijn. Om precies te zijn onder aan de Zeedijk. De speelweek in Hans- weert is voor de 37e keer. Behalve diverse knutselactiviteiten' maak ten de kinderen gisteren ook een boottocht op de Westerschelde. Andere activiteiten deze week zijn onder meer een beachvolleybal- toernooi, zandsculpturen maken en een afsluitend kampvuur. door Claudia Sondervan SCHERPENISSE - Het ChristenUnie- -raadslid Bram van de Sande is be zorgd hoe het woonzorgcomplex in Scherpenisse er moet komen nu de Raad van State de bouw plannen heeft afgekeurd. Hij vraagt het college van burge meester en wethouders schriftelijk hoe het verder gaat: een wozoco is voor Scherpenisse van groot be lang, vindt de CU. Van de Sande stelt voor dat het college met alle betrokkenen, ook de bezwaarma kers die gelijk hebben gekregen, over een oplossing gaat praten. Ook wil hij weten hoe het college over de voortgang van dat overleg wil communiceren met de inwo ners van Scherpenisse. De problemen rond het complex, ontstaan door de RvS-uitspraak eind juli, mogen volgens de Chris tenunie geen gevolgen hebben voor de snelle introductie van een dorpscoach voor Scherpenisse. Die was met het wozoco onderdeel van het pilot Sociale Cohesie. Dat deel van de pilot moet wel door gaan, vindt de CU. Zoveel is ook toegezegd in de raadsvergadering van 26 mei: het college beloofde toen zich in zo'n geval te beraden met de Klankbordgroep, Rabo bank en de corporatie Stadlanden IN ZEELAND 1Zoektocht naar vermiste duiker 2. Amadore opent horeca in voorma lig postkantoor Goes POLL Floriade een unieke kans voor Tho len? Doe mee aan de poll op www.pzc.nl/tholen STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl ITOIftV.ll.gJJ.HUII,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49