In een maatjesrelatie ben i8| zeeland dumb-mum Gratis toeristenbus boven verwachting Oudelande en Ovezande pir?n|idesva" krijgen ook leespunten gaan weg Glazenwasser blijkt oplichter Reuzenvlinders in Tropical Zoo I<a Heinkenszand woensdag 10 augustus 2011 B Kruiwagens, betonmolens, klapsteigers en bouwtrappen volop voorradig Tijdens de bouwvak zijn wij geopend tussen 08.00 en 17.00 uur. door Frank Balkenende BOUWMATERIALEN ALLES VOOR DE BOUW/KLUS ONDER EEN DAK! VanWamelweg 4 A/C 4612 PW Bergen op Zoom Tel: 0164-242 096 Industrieweg 11 4382 NAVIissingen Tel: 0118-410 444 Livingstoneweg 40 4460 AA Goes Tel: 0113-246 690 info@jagertolhoek.nl www.jagertolhoek.nl oudelande - Oudelande en Ove- zande krijgen ook een kleine bibliotheekvoorziening. Met in gang van het nieuwe schooljaar opent Biblioosterschelde er twee zogeheten leespunten die zich vooral op kinderen richten. Vroeger deed de bibliobus de meeste Borselse dorpen aan, maar die werd geschrapt. De bibliotheek-' organisatie opende in overleg met de gemeente Borsele als alternatief vorig jaar twee leespunten in 's-Heerenhoek en Lewedorp. Daar komen er nu1 twee bij in Oudelan de en Ovezande. Een 'leespunt' is een mini-biblio theek met een kleine collectie boe ken. De boeken zijn bedoeld om leesplezier bij kinderen te bevorde ren. De collectie ondersteunt acti viteiten die twee jeugdbibliotheca rissen op basisscholen uitvoeren. Verder biedt het leespunt een klei ne collectie romans én grootletter- boeken voor ouderen. Ook handig voor mensen die niet naar de bibli otheek in Heinkenszand of's-Gra- venpolder kunnen komen. Elk 'leespunt' is twee uur per week geopend, direct na school tijd. In Oudelande zit het in het dorpshuis, in Ovezande in basis school De Zandplaat. heinkenszand - Door ingewijden worden ze 'de Zeeuwse piramides' genoemd. De twee grondterpen aan de achterkant van het gemeen tehuis in Heinkenszand. Beide grondbergen liggen daar al jaren. Dat zal nu niet lang meer du ren. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Bor sele besloot gisteren de twee grondterpen af te graven en in te zaaien met gras. Wat er met de grond gebeurt, is nog niet bekend. Een woordvoer der van de gemeente zei gisteren dat het gaat om een behoorlijke hoeveelheid van zo'n tien kuub. door Claudia Sondervan wissenkerke - Dagen met driehon derd passagiers; er zijn Con- nexxion- en Veoliachauffeurs die dat in een week niet meemaken. Maar de Noord-Beveland Express, de gratis toeristenbus die deze zo mer zeven weken over Noord-Be veland pendelt, lijkt met zulke cij fers halvewege de rit al een succes. Het gebruik van de bus is boven verwachting, meldt Kees Hage van uitvoerend vervoerder TCR. Hage probeerde de afgelopen twin- tig jaar al elders aan de Zeeuwse kust de toerist uit de auto en in het openbaar vervoer te krijgen, Uit een exploot van gerechtsdeur waarder B.J. Meijering d.d. 04 augustus 2011 blijkt, dat t.v.v. Petrus Cornelis Johannes Kuppens, wonende te Zierikzee aan MARY ANN F. PURA zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het door de rechtbank te Middelburg gegeven beschikking van 27-07-2011, waarin (onder meer) de echtscheiding tussen partijen is uitgesproken. Mary Ann F. Pura kan een afschrift van dit exploot verkrijgen op één van onderstaande adressen. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633880 0113-250925 maar zag niet eerder zoveel res pons als op Noord-Beveland. „het verschil zit hem in het draagvlak", stelt Hage: „Hier wordt de bus ge dragen door gemeente en de Te- creatieondernemers gezamenlijk en die promoten de bus ook. De bus is ingesteld om bij mooi weer mensen van de campings naar de stranden te krijgen en bij slecht weer om mensen te verleiden om het eiland te verkennen." De bus is gepresenteerd als gemakkelijke oplossing voor de bereikbaarheid, niet als duurzaam verkeersproject. „Al denk ik wel dat op de een of andere manier de tijd er nu rijper voor is dan vijftien jaar terug." goes - De man die diverse men sen heeft opgelicht door te zeggen dat hij glazenwasser was maar er vervolgens met het geld vandoor ging zonder de ramen te wassen, is vandaag aangehouden. De verdachte, een 42-jarige man uit de gemeente Noord-Beveland, heeft zichzelf gemeld bij de poli tie. Hij heeft in de maand mei 9 men sen gedupeerd en was vooral 'werkzaam' op Walcheren. Hij is ingesloten. BBBWIIHUIIIIIHIIMWHH 'uil HII" iim'll ItSSStSStSM&ilkILIIIIBIIWBWMBBaB—B— LANGEWEEGJE - Liefhebbers van bijzondere vlinders moeten snel zijn. In Berkenhofs Tropical Zoo zijn momenteel de grootste vlindersoorten ter wereld te zien. De Atlasvlinder (Attacus atlas, tot dertig centimeter span wijdte) en de komeetstaartvlinder (Argema mittrei met een spanwijdte van ruim twintig centimeter). Deze prachtig gekleurde nachtvlinders leven slechts zeven dagen. foto Willem Mieras 2011 is uitgeroepen tot het Europese Jaar van de Vrijwil liger. Vrijwilligerswerk is er in alle soorten en maten, ook op de Bevelanden. Deze zomer zoeken we de vrijwil ligers op. Dit keer Cherinda Weerts uit Goes, maatje van Lion van Zetten. nooit zeggen, want dan ben ik al verkocht." Cherinda bleek Lion al te kennen onder een andere naam: Debbie. Lion is gediagnosti- seerd met een borderline syn droom en gender-identiteitsproble- men. SMWO koppelt maatjes met een psychiatrische beperking aan vrijwilligers. „De relatie tussen maatjes is niet dwingend. Toen ik met Lion be- gon, in februari, was het na de eer ste contacten een poosje stil. Lion had een vriendin en ik was met mijn baan begonnen. Het was ge woon druk voor ons allebei. Daar na hebben we het weer regelmatig opgepakt. Maar het is niet zo dat het per se op die en die avond of middag móet. Het is net als met een gewone vriendschap: je moet je er goed en vrij in voelen." door Mieke van der Jagt Maatjes heten ze offi cieel, maar Lion van Zetten (42)heeft een beet je een hekel aan die naam. „Het is opgezet vanuit de psychiatrie en daar heb ik het onderhand eigenlijk een beetje mee gehad." Maar voor Cherinda Weerts (22) is de naam maatjes precies de goede omschrijving. „Ten eerste is dit project in het le ven geroepen door maatschappe lijk werk, SMWO, en ten tweede hebben wij met elkaar in de verste verte geen hulpverlenersrelatie. Ik kom hier niet als hulpverlener, maar gewoon op vriendschappelij ke basis. We doen eigenlijk niks anders dan 'ouw'oeren'. Liefst op een terras, maar als het geen weer is gewoon binnen." Voor Cherinda was de opleiding tot maatschappelijk werkende aan het ROC in Goes een paar maan den geleden wel de aanleiding om contact te zoeken met SMWO. „Er zat helemaal geen stage in ons eer ste jaar en ik wilde graag ervaring opdoen. Jos Bekker van SMWO kwam met Lion en het maatjespro ject. Hij had het over een uitda ging. Tja, dat moet je tegen mij Lion van Zetten (42) A -lil:I en Cherinda Weerts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48