Liefdadigheidsdiner 181 zeeland Acties voor behoud beeld Erik van Houten 'Da's een schoon ventje voor jou' Afbakken Sfeervolle beelden van Grote Markt Afsluiting van serie ZomerZangAvonden Oogstdemonstratie bij paardenmelkerij Voetballers en OBK reizen naar Rotterdam Expositie kunstenaars in historische schuur CAMPAI FOR SENDAI Kinderen uit door tsunami getroffen gebied in almanak woensdag 10 augustus 2011 ZELZATE Sinds een paar dagen zijn op de ge meentelijke website van Zelzate 24 uur per dag beelden te zien van de Grote Markt. Ze worden 'gescho ten' door een camera op het dak van het gemeentehuis en moeten de grensgemeente promoten. Bur gemeester Freddy De Vilder: „Men sen zullen zelf kunnen zien hoe leuk het hier toeven is op onze we kelijkse marktdag en de kermis." NIEUWVLIET De Vrij Evangelische Gemeente Nieuwvliet sluit zondag de serie ZomerZangAvonden van dit jaar af. Het thema van dit jaar is Thuis. De laatste zangavond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de VEG-kerk aan de Provinciale weg 2 in Nieuwvliet. Een uur lang wordt een variatie van bekende geeste lijke liederen gezongen. Er is een speciaal liederenblad gemaakt. Uit een exploot van gerechtsdeur waarder B.J. Meijering d.d. 04 augustus 2011 blijkt, dat t.v.v. Petrus Cornelis Johannes Kuppens, wonende te Zierikzee aan MARY ANN F. PURA zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het door de rechtbank te Middelburg gegeven beschikking van 27-07-2011, waarin (onder meer) de echtscheiding tussen partijen is uitgesproken. Mary Ann F. Pura kan een afschrift van dit exploot verkrijgen op één van onderstaande adressen. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633880 0113-250925 OOSTBURG Paardenmelkerij Nortier-Buize aan de Brugsevaart bij Oostburg houdt vandaag een oogstdemonstratie- dag. Trekpaarden komen op een 'ouderwetse' manier in actie en er zijn antieke werktuigen te zien. Ook zijn er demonstraties en is de paardenmelkerij te bezichtigen. Het evenement duurt van 11.00 tot 19.00 uur. Entree (met consump tie): 5 euro. Kinderen tot 3 gratis. HOOFDPLAAT Het eerste elftal van w Hoofdplaat speelt zondag een vriendschappelij ke wedstrijd in Rotterdam. Dat ge beurt op uitnodiging van oud-dorpsgenoot Johan van Op- dorp in het kader van de viering van het 90-jarig bestaan van w BZC'95. Die heeft de jubilerende club een tribune geschonken. Mu ziekvereniging OBK en dweilband Leute boven alles reizen mee. HULST Vier beeldende kunstenaars stellen tijdens het Ambachtelijk Weekend op zaterdag 20 en zondag 21 augus tus hun werk ten toon in de oude, historische schuur aan de Frans van Waesberghestraat 9b in Hulst. Ze exposeren ook het weekend daarna, tijdens de Hulster Vesting- dagen. Het kunstkwartet bestaat uit Firmin van de Wiele (aquarel), Gilbert Cornelis (beelden), Tonnie Hermans (olieverfschilderijen) en Nicole Henderiks (etsen). De ruim te is geopend van 10 tot 18 uur en de kunstenaars zijn aanwezig. door Sheila van Doorsselaer De groten der Zeeuws-Vlaamse cui sine slaan de han den ineen voor een uniek culinair liefda digheidsproject; Campai for Sen- dai. Wie aanzit, vult niet alleen op decadente wijze de maag, maar ook de portemonnee van een Ja pans kinderproject. In restaurant Onder de Linden in Zuiddorpe deelt Sjef de Cock op donderdag 8 september zijn keu ken met Sergio Herman (Oud Sluis, drie Michelinsterren), Edwin Vinke (De Kromme Water gang, Slijkplaat, een ster) en Serge van der Heijden (Roes, Hulst, nog geen ster). De vier chefs zijn door netwerkor ganisatie Junior Kamer Zeeuws-Vlaanderen verzocht een fantastisch diner samen te stellen. De opbrengst van het liefdadig heidsdiner gaat naar het Miyagi To- hoku Dream Project; een Japanse stichting die kinderen uit Sendai, de stad die door de tsunami van af gelopen maart compleet werd ver woest, de mooiste dag van hun le ven geeft. De vrijwilligers van het droompro- ject nemen de kinderen, vaak zwaar getraumatiseerd, en hun fa- door Martijn de Koning RETRANCHEMENT - Frank van Dam me, eigenaar van galerie De Twaalf Apostelen in Sluis, roept iedereen op bij de gemeente Sluis per mail te protesteren tegen de maatregel om het kunstwerk van Erik van Houten bij strandpaviljoen De Zee meeuw weg te halen. „Of u het kunstwerk wel of niet mooi vindt is geen punt van discussie, het gaat erom: mag kunst aan de kust op de duinen? Wij zeggen volmon dig ja!", is de tekst van de 'petitie' van Van Damme. Van Houten kreeg onlangs van de gemeente te horen dat hij zijn kunstwerk Vervlogen Tijden dient weg te halen, omdat kunstwerken niet in de duinen thuishoren. Vol gens de Cadzandse kunstenaar is het beeld echter specifiek voor die plek gemaakt; het dient op z'n minst op een duin of dijk te staan. Galeriehouder Van Damme is ove rigens niet de enige sympathisant van Van Houten die in actie kwam. Ook de beheerder van het weblog Oronieuws, dat nieuws uit Knokke-Heist en omgeving brengt, was het blijkbaar niet eens met de maatregel van de gemeente Sluis. Hij bracht Van Houten in contact met de gemeente Knok- ke-Heist, die nu gaat bekijken of ze het beeld van Van Houten een plek aan de kust kan geven. Tip? redactie@pzc.nl Ontsnapt aan alle regen liet Goese Diana vanaf haar Griekse vakantie adres genadeloos aan haar achter ban weten welke omstandigheden ze aantrof bij aankomst. Schroeiende zon, stralend blauwe luchten, kalmpjes klotsende Ionische golven en glazen witte wijn zo fris dat de koudedruppels de glazen glib berig maakten. Die werden haar gebracht door een guitig Grieks obertje dat serveren, te lefoneren en knipogen tegelijk kon. Hij sprak over bestellingen, dacht Diana. A new load of bake-off buns' die waren gearriveerd. Pas later snapte ze waar hij het over had. Haar bleke kadetten. Die heeft ze zelf maar afgebakken. Wentelend in de zon. door Eugène Verstraeten ZAAMSLAC - „Da's een schoon ventje voor jou", wees een nichtje Lena Buijze op Saam Jansen. Dat was in danszaal Centraal tijdens de kermis in Temeuzen. Het stel maakte een dansje en gisteren wa ren Lena (83) en Saam (82) 60 jaar getrouwd. Een vruchtbaar huwe lijk, want ze kregen acht kinderen. Inmiddels is de familie uitgebreid met achttien kleinkinderen, negen achterkleinkinderen en er zijn er nog twee op komst. Hij is geboren en getogen in Sluis kil, zij in Axel. Dus stapten ze elk weekend op de fiets om elkaar in Terneuzen te ontmoeten. In het begin was de verkering niet echt solide. „Het ging aan, uit, aan, uit, maar we kwamen toch altijd weer bij elkaar." Toen ze trouwden ging het stel in Sluiskil wonen. Saam werkte daar bij de NSM, het tegenwoordige Ya- ra. Na 40 jaar ploegendienst mocht hij op 60-jarige leeftijd met pensioen. „Maar ik.heb mijn werk altijd met veel plezier gedaan", zegt Saam. Sinds twee jaar wonen ze in een appartement in woon zorgcentrum Onder de Wieken in Zaamslag. Lena: „Ik zei altijd, ik ga nooit weg uit Sluiskil. Maar als je gaat sukkelen met je gezondheid dan moet je wel." Nadat ze een kijkje hadden genomen bij ver schillende woonzorgcentra viel de keus op Onder de Wieken in Zaamslag. „Ik was het hier vanaf de eerste dag gewend", zegt Lena. „Heel gezellig en als het nodig is al le zorg bij de hand." Als liefhebber van tuinieren miste Saam in het begin nog wel eens zijn tuin in Sluiskil. Maar zijn dagelijkse wan delingen door het dorp vindt hij ook leuk. „Zo leer je ook weer wat mensen kennen." Steevast haalt Saam dan eerst buurhondje White op. „Want de buurvrouw kan hem niet meer zo gemakkelijk uitlaten. Hij weet het precies, want iedere middag zit hij al voor de deur te wachten." Samen redden ze het nog goed. Saam doet het huishouden en kookt de warme maaltijd. „Ik heb haar eigenlijk veel teveel ver wend", lacht hij. „Daarom", rea geert Lena, „wil ik hem ook niet meer kwijt." Sjef de Cock in zijn domein in Onder de Linden, dat hij straks moet gaan delen. De Japanse vlag hangt al op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42