Zeeland PZC Terneuzen past grafrechten aan KORTING TOT 60% op de gehele collectie ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 GRAFRUIMING B en W wachten uitspraak commissie bezwaarschriften niet af Koudwatervrees voor cursus aquarobics Start donderdagllaugus^^r"! Brand containers bij lege woning Woensdag 10 augustus 2011 Zeeuwse sterren koken voor slachtoffertjes tsunami Japan 17 Elise Kik (20) uit Bruinisse ziet rellen in Londen van dichtbij Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman terneuzen - Tegenstanders van de omvangrijke grafruiming in de ge meente Terneuzen krijgen voor een belangrijk deel hun zin. Burge meester en wethouders besloten gistermiddag tijdens een onver wacht lange 'vakantievergadering' dat de manier waarop de graven straks worden geruimd, wordt aan gepast. De tientallen bezwaarmakers wil den dat de ruiming louter op vrij willige basis wordt uitgevoerd. Ook op die manier creëert de ge meente op de begraafplaatsen voor jaren grafruimte, vinden ze. De gemeente wil de komende ja ren zo'n 7000 algemene graven waarvan de termijn is verlopen, ruimen. Die graven werden jaren lang ongemoeid gelaten, maar Ter- neuzen wil nu orde op zaken stel len vanwege ruimtegebrek. Een week geleden nog lichtte Sassen- aar Murk van Stralen de bezwaren én wensen van ruim honderd na bestaanden toe in een zitting van de commissie bezwaarschriften. Daar pleitte hij voor de zoveelste maal voor een soepeler beleid. De commissie zou binnen zes weken uitspraak doen, maar B en W heb ben nu besloten de uiterst gevoeli ge kwestie anders aan te pakken. De gemeenteraad krijgt die gewij zigde aanpak donderdag 22 septem ber voorgeschoteld. Communicatie-adviseur Saskia de Vries gisteravond: „Het college komt grotendeels aan de wensen van de nabestaanden tegemoet. Veel nabestaanden van mensen die in een algemeen graf liggen, hebben moeite met een herbegra ving en de kosten die daarmee ge moeid zijn. Dat heeft het college opnieuw bekeken." En dat heeft geleid tot een nieuwe visie. „De prijs voor behoud van een alge meen graf wordt sterk geredu ceerd, doordat de veelgevraagde grafrust in de meeste gevallen be houden kan blijven en bij herbe graving de gemeente de kosten voor z'n rekening neemt." Dat geldt voor met name de be graafplaatsen aan de Bellamystraat in Terneuzen en de Burchtlaan in Axel. Voor de algemene graven komt er ook pas vanaf 2017 een overgangsregeling voor ruiming. Dan gebeurt dat voortaan na tien jaar. Het verlopen grafrecht voor particuliere graven kan - en ook dat is een versoepeling - eenmalig per 1 januari 2022 worden ver lengd. En nabestaanden van een huurgraf kunnen dat eenmalig om zetten naar een particulier graf op dezelfde plaats. Daarvoor kunnen dan nieuwe rechten worden afge sloten. 13 en 20 mmm m intratuin Intratuin Koudekerke, GaLgeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - Donderdag en vrijdag koopavond intratuin.nl ff aardenburg - Drie dappere dames lieten zich gistermorgen niet afschrikken door het mindere weer. Vol enthousiasme stapte in- structrice Jessica Henry van Stichting Welzijn samen met de drie opgekomen cursisten Dorthy en Trui voor een sessie aquarobics in het zwembad van Aardenburg. Ondanks de ge ringe opkomst genoten ze van de swingende oefeningen op de maat van beatmuziek. „Het is goed voor onze spieren en conditie. En we krijgen het er ook nog eens warm van", wis ten de dames vanuit het bad te meiden. Om toch nog wat mensen in het water te krij gen, worden de komende weken in het zwem bad nog diverse uitdagende activiteiten geor ganiseerd. foto Peter Nicolai terneuzen - Aan de Arnelaan in Terneuzen is in de nacht van maandag op dinsdag brand ont staan bij een leegstaande woning. De brand werd omstreeks half vier ontdekt door omwonenden die dachten dat de woning in brand stond. Het ging om enkele vuilcon tainers die tegen de woning aan in brand stonden. De brandweer heeft de brand geblust en gecontro leerd of die niet naar binnen gesla gen was. Dat was niet zo. Er lijkt brandstichting in het spel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41