241 sport Patrijzen dé verrassing Hoek wacht op nieuwe spits DagwinnMr ZOMiRFOTO s \s pzc Duiveland ruim langs Stellendam Winnaars van vorige week: f i/^_ BORSELE SLOEPOORT CUP Zondag-vierdeklasser zet drie klassen hoger spelei Wilt u ook, net als zij, kans maken op deze schitterende fiets? Tonny Zomer uit Burgh-Haamstede V Ruud Hoosemans uit Vlissingen woensdag 10 augustus 2011 door Roeland van Vliet NIEUWDORP - Edwin Capello zorg de er gisteravond voor dat Patrij zen dé verrassing werd in poule A van de Borsele Sloepoort Cup. De spits van de zondag-vierdeklasser uit 's-Heerenhoek velde met twee prachtschoten - één zwabberbal en één streep - in zijn eentje het drie niveaus hoger acterende Goes, waardoor zijn ploeg boven aan eindigde in de eerste voorron de. Patrijzen hield aan de avond in Nieuwdorp vijf punten over. Het elftal van trainer Leendert Verburg remiseerde tegen FC Dauwendaele en Nieuwdorp en versloeg in het laatste duel Goes met 2-0. Capello was niet eens verbaasd over die on geslagen status. „We spelen eigen lijk altijd wel goed tijdens de Bor sele Sloepoort Cup. Maar dat we Goes hebben verslagen, is wel bij zonder." Goes stond na de eerste twee speel rondes nog aan kop met vier pun ten. Toen Patrijzen in het slotduel dikverdiend op voorsprong kwam, kregen de spelers van trainer Gé- rard de Nooijer het even be nauwd. Als Nieuwdorp namelijk op het andere veld van FC Dau wendaele zou winnen, zou Goes als derde eindigen en dus de finale dag mislopen. Maar vlak voor het einde van die confrontatie maakte Stefan loosse de winnende voor de Middelburgers. Door die treffer was Goes meteen in veilige haven. Capello sprak na afloop de wens uit dat Patrijzen de goede lijn uit de voorbereiding - eerder werd 's-Heer Arendskerke in een oefen duel met 7-1 verslagen - doortrekt in de competitie. „We willen dit seizoen voor de titel gaan", zei de door Barry van der Hooft hoek - In de vijfde oefenwedstrijd van de voorbereiding liet Hoek gis teravond een prima indruk achter. Na een sterke eerste helft, die werd afgesloten met een i-o-voor- sprong, boog de hoofdklasser na rust voor de profs van Eendracht Aalst (1-2). Ondanks het goede spel werd wel duidelijk dat Hoek nog een echte centrumspits nodig heeft. Tegen Eendracht Aalst stond Guillaume Clinckemaillie weer als diepste aanvaller geposteerd, maar de Belg voelt zich beter in een rol als aanvallende middenvelder. Hoek heeft overduidelijk een kap stok nodig waar het spel aan opge hangen kan worden. Een stevige spits die als aanspeelpunt, rust punt en afmaker kan fungeren. Jac- ky Lambert en Fred Landzaat, het technische duo bij Hoek, hebben contacten lopen in België, weten wie ze willen hebben, maar moe ten vooral geduld bewaren. Pas als een tweedeklasser - het ni veau dat vergelijkbaar is met de Ne derlandse Jupiler League - een nieuwe aanvaller vast heeft gelegd, hoopt Hoek toe te kunnen slaan. Gisteravond ontbraken de gebles seerden Robbie de Moor en Lionel Lord. De laatste miste daardoor de ontmoeting met de club waar hij tussen 2008 en 2010 tweeënhalf jaar speelde. Vanaf de tribune zag Lord hoe. Hoek voor rust één keer scoorde. Regilio Pinas was de ma ker, na een vrije trap van Jari Vyae- ne. Pinas knalde na een knappe aanval ook nog op de paal, waar Eendracht Aalst in de eerste helft niet één fatsoenlijke kans wist te creëren. De bezoekers kwamen na rust vervolgens goed weg, toen Clinckemaillie tot twee keer toe oog in oog met de doelman miste. Waar Hoek niet scoorde, deed Een dracht Aalst dat wel via Ode Thompson (1-1). De bij vlagen ge frustreerde Belgen kwamen daar na voor het eerst op voorsprong. Wouter Moreels volleerde de bal prachtig binnen (1-2). MIDDELBURG - De voetballers van Duiveland hadden weinig moeite met Stelllendam. Het werd 6-1 voor de ploeg uit Oosterland. Duiveland-Stellendam 6-1: Barry Steenpoorte zette Duiveland in een matige eerste helft op 1-0, maar via Rutger de Vries kwam de Stellendamse vierdeklasser op gelij ke hoogte. Na rust was Duive- land-trainer Henk Schouten wel te vreden over het spelverloop. Den- nie ie Comte zorgde voor 2-1 en via Wouter de Jonge liep de thuis ploeg uit naar 3-1. Ronald Zwager tilde met een zuivere hattrick de stand naar 6-1. Nieuwland-MZC'11 2-2: Een leuk oefenduel tussen de twee derdek lassers. Door een goal van Frank Kristelijn kwam MZC'11 in het eer ste bedrijf op voorsprong. Na de pauze zorgde Michael van Koets veld voor de gelijkmaker. Via Tho mas Vos kwam de Zierikzeese ploeg daarna opnieuw aan de lei ding, maar Richard Jacobs trok met zijn treffer de stand weer ge lijk. Advendo-SKNWK 5-0: Ook SKNWK's tweede oefenduel ging met ruime cijfers verloren. Trainer Thomas de Ridder miste door bles sures en vakanties nogal wat be oogde basisspelers. De Bredase vierdeklasser leidde bij rust al met 3-0. In de tweede helft kwamen daar nog twee treffer bij. Voor Ad- vendo scoorden Frank Osei, Milos Lakic, Serginio Resort, Junior Ro- drigues en Matthew Voesenek. Kloetinge-RCS 1-1. Er waren kan sen over en weer. RCS nam een i-o-voorsprong via Abdoe Abden- di. Jerfy Booij zorgde voor de ge lijkmaker. Rogier Veenstra maakte bij Kloetinge zijn rentree na lang durig blessureleed. Hij deed een kwartier mee. Veenstra speelde op 6 november 2009 zijn laatste voet balwedstrijd. Dat was met Jong NAC tegen long Veendam. Steenbergen-VC Vlissingen 2-8: Zondag-eersteklasser VC Vlissin gen speelde met Steenbergen. Voor Vlissingen scoorden Björn Langeveld (2x), Randy de Dreu, Jo nathan Constancia, Sinan Coban, Hoessein Bouzambou en Said Bou- zambou (2x). Rien Schrier uit Vlissingen Marloes Otten uit Brouwershaven Het enige wat u hoeft te doen is uw zelfgemaakte zomerfoto uploaden op: www.pzc.nl/foto -\ Caroline Kastelein uit Kamperland Niels Paardekooper van Goes zet een sliding in waardoor Ralf Kole van Nieuwdorp r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38