61 één uur, verser kan echt niet' zeeland 119 EXTRA VAKANTIEGELD! Grevelingenschap trekt ton uit voor realisatie strandsportvoorzieningen -O Trio concerteert in de Koorkerk Orgelconcert voor ziekenhuis in Israël Bunkerexcursie door Slotbos en duingebied Zomerfeest met live muziek en kraampjes I Autoteam trakteert /7\ AutoTeam woensdag 10 augustus 2011 ",wj: o k$ sssss&s ss? s skssssss Het volkstuinencomplex van de stichting beslaat alles bij elkaar een kleine 3,5 hectare. Momenteel is dat gebied verdeeld in 61 verschillende volkstuinen. Het merendeel is verhuurd. Voorheen waren de volkstuinen van de stichting te vinden aan de Emil Sandströmweg. Om de bouw van nieuwbouwwijk Noorderpolder mogelijk te maken, moesten ze verhuizen. Dat gebeurde in 2002. MIDDELBURG Panfluitist Corné van der Giessen, pianist/organist Jan Peter Teeuw en organist Marien Stouten uit Kerkwerve concerteren vandaag om 20.00 uur in de Middelburgse Koorkerk. Het repertoire omvat klassieke en populaïr-klassieke mu ziek. Stouten en Teeuw spelen ook vierhandig orgel, met éigen transcripties van orkestwerken van Elgar en Prokofjev. Van der Giessen speelt naast bekende melo dieën Roemeense panfluitmuziek. OUDDORP In de Doopsgezinde kerk aan de Dorpstienden in Ouddorp vind za terdag vanaf 19.30 uur een orgelcon cert plaats. Het is de eerste keer dat Martin Mans, Peter Wildeman, Hanno Bosch en Joost van Belzen als Tl Quattro' geestelijke liederen en populaire klassiekers op twee orgels ten gehore brengen. Kaarten reserveren verloopt via www.peter- wildeman.nl. De opbrengst gaat naar een ziekenhuis in Jeruzalem. BURGH-HAAMSTEDE Een gids van Natuurmonumenten neemt zondagmorgen 14 en 21 au gustus belangstellenden mee langs verschillende bunkers in het Slot bos en de Zeepeduinen bij Burgh- Haamstede. De bunkers zijn ge bouwd als onderdeel van de Atlan- tikwall en bieden nu plaats aan vleermuizen. De excursie begint om 10.00 uur en duurt twee uur. Vooraf aanmelden via de VW of www.natuurmonumenten.nl. DEN OSSE Bij eetcafé 't Opstapje in Den Osse is er zondag een zomerfeest. Vanaf 15.00 uur zijn er diverse kramen te bezoeken waar onder meer edelste nen, mosselen, poppen, kinderkle ding, babbelaars en sieraden te ko pen zijn. Ook kan er meegereden worden met een huifkar. Tussen 15.00 en 17.00 uur luisteren de Country dancers uit Brouwersha ven het zomerfeest op. De band Si Tu Savais brengt vanaf 17.00 uur li ve gipsy jazzmuziek. door Joeri Wisse 110% korting op nieuwe auto's uit voorraad én LJLA voel je v r i j Bergen op Zoom, Roosendaal, Steenbergen, Goes, Vlissingen WWW.AUTOTEAM.NL Wir leben Autos. 10 c voordeel geldig met registraneuiter'iik 30 september 2011 Ai'eenop voorroodmodeüe'. en met in combinatie rnet andere acties. De 1.000 cosh wordt rechtstreeks door General Moto-s Nederland B V iirtgekee-d op de bonk'girorenening van de koper na afleve.- mg registratie van een nieuwe Opel Dit aanbod geldt voor nieuwe slantenorders (porticulier'KZM) van I juli urn 30 septemoer 2011 meteen uiteriijke kentekenregistrofiedatum van 30 november 2011Kijk voor de voorwoorden op www.opel nl. Wiizigmgen voorbehouden. ZIERIKZEE - Vanaf volgend jaar moet de Brouwersdam dé hotspot zijn voor sporten als beachvolley- bal en beachsoccer. Ondernemers kunnen sinds deze maand een aan vraag indienen om aanspraak te maken op een deel van een subsi die van ïoo.ooo euro. Daarmee kunnen toekomstige exploitanten materialen aanschaffen om beach- sportvelden aan te leggen. De bedoeling is dat het geld ver deeld wordt over drie aanvragers. „Het mooiste zou zijn als op alle drie-de stranden van de Brouwers- dam een beachsportvoorziening kan worden gerealiseerd", zegt Siemco Louwerse van Natuur- en Recreatieschap de Grevelingen. In principe kan iedere onderne mer een gooi doen naar een deel van de subsidie, maar het ligt voor de hand dat in elk geval een deel van het geld naar bestaande onder nemers op en rond de dam gaat. „Met hen hebben we een heel in tensief voortraject doorlopen." De strandvarianten van veldspor- ten als volleybal en voetbal, maar ook tennis, hockey en handbat zijn in opmars. Met de subsidie speelt het Grevelingenschap hier op in. De strandsporten zouden het imago en de kwaliteit van de Brouwersdam een impuls geven. Het leeuwendeel van de ton subsi die komt uit de compensatierege ling van de Tweede Maasvlakte. Ook de provincies Zeeland en Zuid-Holland leveren een bijdra ge. Het geld wordt niet zomaar ver strekt. Zo zijn alle ondernemers verplicht om de 'beachcourts' en bijbehorende speelvelden met vlag gen en borden in de huisstijl van de Brouwersdam aan te kleden. Ook moeten de voorzieningen op warme dagen beschikbaar zijn voor vrij recreatief gebruik. De sportvelden moeten volgend jaar zomer gereed zijn en minimaal tot 2017 in stand worden gehouden. V.l.n.r. volkstuinders Willem Ravia, Jan Jumelet en Piet Ravia.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35