Zeeland PZC Forse meevallers voor gemeente b MG M Sn d^Mgnalustus KÖRllNG tÖT 60% s op de gehele collectie Afbakken SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 FINANCIËN Schouwen-Duiveland zet bezuinigingen door Laptop weg uit tentje Scharendijke almanak Groot aanbod, weinig verrassingen Lekker eten uit eigen volkstuin in d'n Achtuurhoek Woensdag 10 augustus 2011 17 Elise Kik (20) uit Bruinisse ziet rellen in Londen van dichtbij Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweiand ZIERIKZEE - De gemeente mag de komende jaren rekenen op extra miljoenen van het Rijk. Niettemin gaan de geplande bezuinigingen gewoon door. Door de verhoogde Rijksuitkering krijgt Schouwen-Duiveland dit jaar ruim 360.000 euro meer te be steden. De volgende jaren loopt dat bedrag op tot 1,1 miljoen in 2014 om te eindigen met 820.000 euro in 2015. Ook de bezuinigingen die de ge meente zichzelf oplegt, worden ge haald. Van de geplande 5 miljoen per jaar is nu 3,2 miljoen bereikt. De gemeente gaat ermee door. Ook de laatste 1,8 miljoen wordt bezuinigd. Het grootste deel is be haald door te snijden in de eigen organisatie. „Bezuinigen blijft no dig", lichtte wethouder Wim Stou ten gisteren toe. „Want anders zou den we ondanks deze meevallers in 2015 toch op een tekort van een half miljoen uitkomen." Voorzichtigheid blijft ook nodig omdat er nog enkele tegenvallers in de lucht hangen. Naar alle waar schijnlijkheid is de gemeente de komende jaren veel kwijt aan uit voering van de AWBZ, aan de Jeugdzorg en aan de nieuwe wet Werken naar Vermogen. Hoe hoog die bedragen zijn, weet nog niemand. „Maar mijn collega Hou tekamer vermoedt dat dit niet mee zal vallen", aldus Stouten. De gemeente heeft nu meer te be steden, maar heeft ook plannen. Zo moet er geld op tafel komen voor Campus Cultura, de privatise ring van de sportvelden en de bouw van een nieuw sportcen trum in Zierikzee. Stouten: „Ik hoop daarom dat de gemeenteraad zich niet allerlei nieuwe zaken in het hoofd zal halen." Het Rijk geeft zelf meer uit en daarom krijgen de gemeenten ook meer. Voor Schouwen gaat het om bedragen van 1,2 tot 2 miljoen in de komende vier jaar. Maar een groot deel van dat geld heeft vaste bestemmingen. In totaal krijgt Schouwen-Duiveland dit jaar ruim 33 miljoen uit Den Haag. ZIERIKZEE - De handel in zonnebrillen lag na genoeg stil. Net als de verkoop van zomerse hemdjes. Daarentegen was er wel weer veel belangstelling voor warme truien en dunne vesten met lange mouwen die op tientallen manieren gedragen kunnen worden. De weke lijkse braderie die in het zomerseizoen in Zie rikzee wordt gehouden, bood gisteren een af wisselend, maar verder weinig verrassend aan bod. Panfluitmuziek, plastic namaak-crocs, fleecetruien en dozen met aardbeien. De markt trok aardig wat belangstelling en hier en daar was het dringen. Zoals bij de stand van de hobbyzaak waar kinderen gratis gipsen figuurtjes konden beschilderen met water verf. foto Dirk-Jan Gjeltema SCHARENDIJKE - Op vakantie je lap top meenemen, is niet zonder risi co. Uit een tent op een camping aan de Kuijerdamseweg in Scha rendijke is maandag namelijk een computer gestolen. Dat meldt de Zeeuwse politie. De gestolen lap top is vermoedelijk enkele honder den euro's waard. De eigenaar heeft aangifte gedaan. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojoumaaL Gedurende de zomer op maandag t/m vrijdag om 12.00 en 10.00 uur. O wwwz2.ni meammissssm&m Start Intratuin Koudekerke, f J Galqewea 5 (Provinciale weq tussen Lïüj n onze 5PTENT en 20 gustus 1 L Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - Donderdag en vrijdag koopavond intratuin Kijk ook alvast Tip? redactie@pzc.nl Ontsnapt aan alle regen liet Goese Diana vanaf haar Griekse vakantie adres genadeloos aan haar achter ban weten welke omstandigheden ze aantrof bij aankomst. Schroeiende zon, stralend blauwe luchten, kalmpjes klotsende Ionische golven en glazen witte wijn zo fris dat de koudedruppels de glazen glib berig maakten. Die werden haar gebracht door een guitig Grieks obertje dat serveren, te lefoneren en knipogen tegelijk kon. Hij sprak over bestellingen, dacht Diana. 'A new load of bake-off buns' die waren gearriveerd. Pas later snap te ze waar hij het over had. Haar ble ke kadetten. Die heeft ze zelf maar afgebakken. Wentelend in de zon. Jubileumtrekking 10 augustus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33