is in trek bij hoge goudprijs zeeland 13 Grote broek commentaar Delta geeft zender 192TV nog niet door GGD Zeeland houdt zeven ton over na bezuinigingsoperatie in 2010 woensdag 10 augustus 2011 39.000 euro kost fijngoud per kilogram Niet alleen de goudprijs is gestegen ook de zilverprijs. Wij werken veel met zilver voor de Zeeuwse knoppen. De inkoopprijs voor een zilveren ring was vorig jaar 20 euro, nu 45 euro." Lou Minderhoud, juwelier in Westkapelle Goudprijs van de afgelopen 10 jaar in euro per kilo 2002 2004 2006 2007 Het rommelt in de Par tij voor Zeeland. De positie van de voor zitter van de Staten fractie Johan Robesin staat ter discussie. Dat klinkt onlogisch, want Robesin is de PvZ. Zijn ge voel voor wat bij de burger leeft. Zijn vele Statenvragen. Zijn niet altijd even zinnige maar wel altijd duidelijke stand punten. Dit alles geeft de PvZ profiel. Misschien wel iets te veel. Robesins gedraai rond zijn stem voor de Eerste Kamer was niet fraai: hij kwam zijn belofte aan de OSF niet na. Zijn optre den in de Staten, waar hij niet schroomt om obscene gebaren te maken, mag wel iets kalmer. En deze week trekt Robesin een grote broek aan over zijn in breng in het regeerakkoord. Het is dus geen wonder dat het PvZ-bestuur kritisch naar zijn voorman kijkt. Maar dit boeg beeld weggooien? Zolang er geen andere sterke man is, lijkt het aanbrengen van een likje verf in een beschaafde kleur veel slimmer. Als Robesin be reid is een toontje lager te zin gen, kan hij nog wel even mee. Felix Binicewicz foto anp MIDDELBURG - Zeeuwen kunnen voorlopig niet via de kabel naar de nieuwe muziekzender 192TV kij ken. Delta heeft geen overeen komst met de zender gesloten. Het kabelbedrijf is daarover wel in on derhandeling. De nieuwe zender is bedoeld voor 45-plussers: er wordt muziek ge draaid uit de jaren zestig en zeven tig. Op 31 augustus gaat de zender de lucht in. Die datum is belang rijk, omdat op 31 augustus 1974 zo wel Radio Veronica als Radio Noordzee hun uitzendingen moes ten staken. „De zender heeft wel uitzendblokken op Nostalgienet", zegt Jan Willem Heijkoop van Del ta. „Dus een deel van de program ma's is straks al te zien." 192TV wil graag een digitaal kanaal. Delta laat de keuze voor een zender vaak afhangen van de populariteit. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojoumaal Gedurende de zomer op maandag t/m vrijdag om 12.00 en 20.00 uur. wwwaijti VIDEO De zomerredactie bezoekt elke dag een camping in Zeeland. Is die top of flop? Bekijk alle video's op www.pzc.nl/zomer STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw zomerfoto in ons album Zomer 2011 op www.pzc.nl/foto GOES - De GGD Zeeland heeft vo rig jaar bijna zeven ton overgehou den. Dat komt door bezuinigingen en doordat de organisatie meer omzet heeft gedraaid. Gemeenten hadden de GGD opge dragen om fors geld te besparen. Dit jaar moet 10 procent worden bezuinigd. „We hebben besloten om vorig jaar meteen te beginnen met bijsturen", zegt directeur Ro nald de Meij. „In 2010 zat er aan vankelijk nog een gat in de begro ting." De GGD heeft bezuinigd op personeel: er is een vacaturestop ingesteld en er zijn management functies vervallen. De GGD is er bovendien in ge slaagd meer geld binnen te halen. „We hebben meer projecten ge daan voor organisaties. En we heb ben vaker een beroep gedaan op subsidies." De organisatie heeft met de gemeenten afgesproken dat een deel van het geld dat over is, wordt teruggestort. Goudsmid Frans Huyssen versmelt sieraden die Minderhoud gekocht heeft van een klant. Er worden nieuwe sieraden van gemaakt. foto's Ruben Oreel Er bestaan een groot aantal goud en edelmetaal gebonden fondsen die genoteerd zijn op diverse beurzen wereldwijd. Deze fondsen beleggen in aandelen van goudmijnen, göudexploratie- bedrijven, fysiek goud of een combinatie daarvan. Beleggingsfondsen rekenen diverse managementvergoedingen. Opties op edelmetalen zijn het recht om op een bepaalde toekom stige datum tegen een vastgestelde prijs een grondstof te kopen. Opties worden meestal verhandeld op de Over The Counter (OTC) markt. Alle ruimte in Middelburg en een prijs waar u van opbloeit! Dingemanse makelaars Tel: 0118 - 65 05 75 www.dingemansemakelaai www.mortiere.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3