221 sport 70.000 Bestemming blijft hetzelfde Greipel gaat onverdroten verder Drie Zeeuwen in volgende ronde NK jeugdtennis Verhoek ziet af van buitenlands avontuur Boere in basis, nieuw contract Bouwman Tessa Baaijens mag naar EK dressuur VRIENDSCHAPPELIJKE INTERLAND AFGELAST Hoewel de vriendschappelijke interland tussen Engeland en Nederland vanwege rellen in Londen is afgelast, moet Rafael van der Vaart wel haar huis. woensdag 10 augustus 2011 hillegom - Drie Zeeuwse jeugdten- nissers hebben in Hillegom de tweede ronde van de nationale ti telstrijd bereikt. Ronetto van Til burg uit Arnemuiden versloeg in het jongensenkel 12 jaar Lodewijk Weststrate: 6-0, 6-1. De Zierikzeese Romy Kerkhove, die uitkomt bij de meisjes 14 jaar, was te sterk voor Emily Wijker: 7-6,4-6, en 6-2. In diezelfde catego rie plaatste ook Sharon Coone uit Sint lansteen zich voor de volgen de ronde. Ze won van Nina Rovers: 6-2 en 6-3. Daniël de Jonge (Vlissingen), Lisa van der Maas (Axel) en Mitchell de Keijzer (Zierikzee) gingen in de eerste ronde onderuit. In het geval Van de Keijzer gebeurde dat na een partij van bijna drie uur. Hij verloor in drie sets van Guido Jans sen: 6-2,4-6 en 7-5. DEN HAAG Wesley Verhoek ziet af van een bui tenlands avontuur. ADO Den Haag en Nottingham Forest bereikten maandag een akkoord over zijn overgang. Verhoek reisde daarna zelf naar En geland, maar na een dag daar zag hij af van de overstap. De aanvaller wil in Nederland en bij voorkeur bij ADO blijven. Volgens een ver klaring op de website van de Haag se eredivisionist viel het vertrek bij de selectie waarvan hij al zeven jaar deel uitmaakt hem toch zwaar der dan gedacht. Na terugkeer in Den Haag zal de clubleiding met hem in gesprek gaan over de ontstane situatie en de toekomst. MIDDELBURG Tom Boere maakte gisteravond deel uit van de basiself van Ajax in een oefenduel met eerstedivisio- nist Almere City. De uit Temeuzen afkomstige aanvaller speelde mee in combinatie-elftal van de A-selec tie en Jong Ajax, omdat (jeugd)in- temationals afwezig waren. Ajax won met o-i via een treffer van Vurnon Anita. Pim Bouwman heeft zijn contract met NAC met een jaar verlengd. De middenvelder uit Oost-Souburg liep in de tweede seizoenshelft een zware knieblessure op. Bouwman debuteerde vorig jaar augustus te gen Heerenveen in de hoofdmacht van de Bredase eredivisieploeg. GOES Tessa Baaijens uit Goes mag naar de Europese kampioenschappen dressuur aangepaste sport De titel strijd wordt van 1 tot en met 4 sep tember in het West-Vlaamse Moor- sele gehouden. De nationale ploeg bestaat in totaal uit vijf deelnemers. Baaijens komt uit in de categorie grade II. Bonds coach Jeanette Wolfs nam de Goese amazone in de ploeg op, omdat ze het afgelopen jaar veel progressie heeft geboekt met haar merrie Ria- na. kaartjes waren er reeds verkocht voor de vriendschappelijke interland tussen Engeland en Nederland. John Heitinga (tweede van links) poseert in de vertrekhal van Schiphol met twee voetbalfans. Klaas-Jan Huntelaar kijkt toe. De spelers van Oranje keer den even later onverrichter zake huiswaarts. foto Toussaint Kluiters/ANP sint willebrord - Ingesloten ra ken, het is de grootste angst voor sprinters. Maar gisteren eindigden - vanwege de stevige tegenwind - juist zij die de laatste honderden meters angst hadden dat ze te laat kwamen, vooraan. Zo ook André Greipel, de uiteindelijk winnaar van de eerste etappe van de Eneco Tour in Sint Willebrord. De Duitser, 12 juli nog winnaar van de tiende etappe in de Ronde van Frankrijk, noemde de finale van de etappe hectisch. „Op tien kilometer van de streep werd ik een beetje verrast doordat .Rabo bank zich zo massaal op kop zette. Daarna was het moeilijk overle ven." Niet in de laatste plaats door een rotonde op anderhalve kilometer van de streep, een flinke valpartij en een laatste rechte lijn die steeds smaller werd. „En dan willen de commissarissen dat je ook nog eens je lijn houdt. Ik raakte wat in gesloten, begon uiteindelijk pas op honderd meter van de streep te sprinten. Ik ben achteraf zo blij dat ik pas laat een gaatje vond." De Duitser van Omega Phar- ma-Lotto was niet verrast dat hij nu, twee weken na afloop van de Tour de France, nog-zo goed is. „Ik heb nadien niet op het strand gele gen, ben blijven fietsen. Ik weet hoe belangrijk de Eneco Tour voor mijn ploeg is." Duidelijker kan het signaal niet zijn. Weliswaar mag niemand het nog bevestigen, de Raboleiding is wel degelijk van plan Mark Rens- haw aan te trekken. Het contracte ren van de ideale piloot, de man die bij HTC Mark Cavendish naar menig zege loodste, betekent voor namelijk dat de ploeg vertrouwen houdt in Theo Bos. De Nederland se spurter werd gisteren, achter winnaar André Greipel, vierde in de eerste massasprint van de Ene co Tour. Nee, geen bloemen. Maar de Raboploegleiding is wel te spre ken over de ontwikkeling van Bos. „We moeten geduld met hem heb ben, we hebben geduld"; aldus ploegleider Nico Verhoeven in Sint Willebrord. „Hij heeft nog al tijd achterstand op de renners die al tien jaar als wegprof leven. De snelheid om een sprint te winnen heeft hij altijd gehad, het uithou dingsvermogen om überhaupt aan sprinten toe te komen moet echter nog groeien." Gisteren al vormde de formatie een treintje voor Bos, volgend jaar zal het een TGV worden. Verhoe ven: „Had Renshaw voor Theo de laatste driehonderd meter aange trokken, zoals hij dat talloze keren voor Cavendish heeft gedaan, dan had Bos gewonnen." Volgens diverse media kan John ny Hoogerland na zijn valpartij in de Tour de France rekenen op een schadevergoeding van Tourorgani sator ASO en de Franse televisie. De wielrenner uit Yerseke werd in de negende rit onderuit gereden door een wagen van de Franse tele visie. Hij miste zo de mogelijkheid om mee te doen voor de ritover- winning. Daarnaast liep hij door zijn smak in het prikkeldraad di verse snijwonden op. Wat het voorstel precies inhoudt, is nog onduidelijk. ASO en France 2 hebben 'het kamp Hoogerland' weliswaar duidelijk gemaakt dat er een schikking aan zit te komen, iets officieels is er niet binnen. "We wachten op stappen van de andere partijen", zegt Aart Vier houten, zaakwaarnemer van Hoo gerland." In de proloog van de Tour de l'Ain is Johnny Hoogerland op de 76e plaats geëindigd. Nick van der Lijke uit Middelburg behaalde in de 3,7 lange rit de 85e plaats. De ze ge ging naar Wilco Kelderman, ploeggenoot van Van der Lijke bij ff het Rabobank Continental Team.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22