2o! zeeland PI Het is in Londen te gevaarlijk PZC BELLEZA Steen uit erf is echte tiendpaal APPARTEMENTEN VLISSINGEN RELLEN IN LONDEN Elise Kik uit Bruinisse maakte de plunderingen van dichtbij mee brieven woensdag 10 augustus 2011 Aerssens Pateer Dingemanse Makelaars Makelaars door Annemarie Zevenbergen VROUWENPOLDER - De twee lang werpige stenen lagen jarenlang voor de ingang van een opslag ruimte op een boerderij in Vrou wenpolder. Tot Wim Roose en col lega-vrijwilliger Hans Bostelaar van de Stichting Landschapsbe heer Zeeland gistermiddag voor zichtig de schop erondej zetten en de twee grijze objecten met beleid uit de grond haalden. Tot grote vreugde van het tweetal bleek één van de twee een tienden- of tiend- paal te zijn, in goede staat ook nog. De cijfers 212 met daaronder de letter ZT (Zeeuwse Tienden) en weer daaronder een 1, zijn goed te onderscheiden. De Tiendenpa- len waren vroeger grensstenen. Zeeland was tot 1907 verdeeld in tiendblokken. De boeren in die blokken moest een deel van hun oogst als kerkelijke belasting in na- tura afstaan aan landeigenaren, de tiendenbelasting. Wim Roose: „We hebben er nog één gevonden bij de ingang van de minicamping die hier zit. Die is in tweeën gebro ken, maar verder goed. Er staan er nog twee hier als hoekbescher- ming aan een gebouw op het erf" De tweede steen bleek geen tiend- paal maar een oude dorpel te zijn. Elise Kik (20) uit Bruinisse woont in Londen. „Ze hebben alle winkelpuien kapot geslagen, en alles geplunderd. Er is heel veel in brand gestoken en ook bussen werden aangevallen." foto David Jones/AP Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Fietsvierdaagse Ga voor meer informatie naar www.pzc.nl/vakantieservice Het was prima fietsweer Van 26 tot en met 29 juli. De fietsvierdaagse van Goes trok dan ook veel belang stelling met 11.00 tot 1200 deelne mers per dag. Alles werkte mee en hopelijk doet iedereen ook weer volgend jaar mee. Het waren leuke en gedeeltelijk nieuwe routes, goe de controleposten en de sfeer was prima. LJ. jonker Ant. Fokkerstraat 11Goes Luifels Vlissingen De gemeente Vlissingen heeft geen geld, horen we steeds. Desondanks worden telkens weer zaken die goed voldoen afgebroken. Nu staan de luifels in de Walstraat weer op het programma om afgebroken te worden. Waarom toch? Dat is toch kapi taalsvernietiging? Ze zijn zo func tioneel, bieden bij regen een welko me schuilmogelijkheid en de win keliers hebben er hun producten gezellig onder opgesteld. Houden zo asjeblieft! W. Hesselink Boul. Bankert 124, Vlissingen Abu Grahib De Amerikaanse militair Charles Graner, die samen met zijn vrien din Lynndie England wereld nieuws maakte door trots te pose ren met diep vernederde Iraakse ge vangenen in de beruchte gevange nis van Abu Grahib en die daar voor tot tien jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, wordt nu we gens 'goed gedrag' vervroegd vrijge-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20