Evenement herdenkt eeuw luchtvaart boven Zeeland zeeland 119 Brouwersdam 'hotspot' voor strandsporten EXTRA VAKANTIEGELD! Feestweekeinde voor jarig strandpaviljoen ent maandag^, dinsdag?,. donderdag^ ent vrijdagavond!! woensdag 10 augustus 2011 „Wij willen de mensen vertellen wat er aan offers gebracht zijn om onze vrijheid te bevechten." Aart Walraven, bestuurslid Wings to Victory „In Zeeland zijn zeshonderd vliegtuigen neergestort. Nog steeds zijn tientallen vliegeniers vermist." Martien van Dijk, voorzitter Wings to Victory Joop van Weele, Martien van Dijk en Aart Walraven (vlnr) van de stichting bij hun toestel uit '44. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broeit Met een vierdaags evene ment wordt op het vlieg veld Midden-Zeeland bij Amemuiden van 17 tot en met 20 augustus gevierd dat er honderd jaar geleden voor het eerst een vliegtuig boven Zeeland vloog. Het was het Bleriot-toestel met vliegenier Olieslager dat in 1911 in de Wilhelminapolder opsteeg, een rondvlucht maakte en weer land de. Om dit te herdenken houdt de stichting Wings to Victory in sa menwerking met alle bedrijven op het Vliegveld Midden-Zeeland een feestelijke week waarin vanalles te doen is. De Bleriot is er te zien, er zijn rondleidingen, rondvluchten, er wordt parachute gesprongen, het Gyrocoptermuseum zet zijn deu ren open, er zijn optredens van Pipes en Drums, modelbouwers, een braderie en een tentoonstel ling over.honderd jaar luchtvaart in Zeeland. Op donderdag 18 augustus is er een uitgebreid kinderprogramma met vliegverhalen van Reint Laan. Ook mogen kinderen een sleep be schilderen die vervolgens achter een vliegtuig aan de lucht in gaat. Ook wordt 'De Scheldevlucht' in ere hersteld. Deze puzzeltocht voor vliegeniers werd vanaf 1934 elk jaar in Zeeland gehouden, maar is de laatste tien, vijftien jaar in de vergetelheid geraakt. Op za terdag 20 augustus wordt deze puz zeltocht gevlogen. Het complete programma voor de viering van honderd jaar lucht vaart boven Zeeland is te vinden op de website: www.wingstovictory.nl ma-wo 09:30 - 20:30 uur ao-vr 09:30 - 21:00 uur za 09:00 - 17:00 uur Beste service, laagste prijs! !0 12:00 "":Muur NIEUW ADRES Mortiereboulevard 26 Middelburg tel: 0118-614406 MEEST CELEZEN Kermis: Je voelt het in je buik (foto) Vlissingen zingt weer vrolijk mee Naamswijziging voor makelaar STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Joeri Wisse ZiERIKZEE - Vanaf volgend jaar moet de Brouwersdam dé hotspot zijn voor sporten als beachvolley- bal en beachsoccer. Ondernemers kunnen sinds deze maand een aan vraag indienen om aanspraak te maken op een deel van een subsi die van 100.000 euro. Daarmee kunnen toekomstige exploitanten materialen aanschaffen om be- achsportvelden aan te leggen. De bedoeling is dat het geld ver deeld wordt over drie aanvragers. „Het mooiste zou zijn als op alle drie de stranden van de Brouwers dam een beachsportvoorziening kan worden gerealiseerd", zegt Siemco Louwerse van Natuur- en Recreatieschap de Grevelingen. In principe kan iedere onderne mer een gooi doen naar een deel van de subsidie, maar het ligt voor de hand dat in elk geval een deel van het geld naar bestaande onder nemers op en rond de dam gaat. „Met hen hebben we een heel in tensief voortraject doorlopen." De strandvarianten van veldspor- ten als volleybal en voetbal, maar ook tennis, hockey en handbal zijn in opmars. Met de subsidie speelt het Grevelingenschap hier op in. De strandsporten zouden het imago en de kwaliteit van de 'Brouwersdam een impuls geven. Het leeuwendeel van de ton subsi die komt uit de compensatierege ling van de Tweede Maasvlakte. Ook Zeeland en Zuid-Holland be talen mee. Alle ondernemers zijn verplicht om de 'beachcourts' en bijbehorende speelvelden met vlag gen en borden in de huisstijl van de Brouwersdam aan te kleden. Ook moeten de voorzieningen op warme dagen beschikbaar zijn voor vrij recreatief gebruik. De sportvelden moeten volgend jaar zomer klaar zijn en minimaal tot 2017 in stand worden gehouden. VLISSINGEN - Strandpaviljoen Pan- ta Rhei aan de Nolledijk in Vlissin gen bestaat vijftien jaar. Dat wordt komend weekeinde gevierd met tal van activiteiten en optredens. Het jubileumfeest begint vrijdaga vond 12 augustus met de Panta Rhei Muziekquiz. Die telt vier ron des van elk vijften vragen. Het the ma is vijftien jaar Panta Rhei, dus de vragen gaan over muziek uit die periode (1996-2011), over bands die in het strandpaviljoen optraden en over het Sunburn Fes tival. De quiz begint om 20.30 uur. Meedoen is gratis, maar kan alleen in teams tot vier personen. Zaterdag 13 augustus vindt er bij het strandpaviljoen een muziekfes tival plaats. Het eerste concert op het buitenpodium begint om 14.00 uur en is van Met de Cara van naar De Piet (de vroegere Pan ta Rhei huisband). Om 15.00 uur concerteert De Niro (band rond J.P. de Klerk, bekend van de hit 'Flushing Boulevard'), om 16.30 uur Big Chief Sugar (bluesrock van Vlissingse bodem), om 18.30 uur Tony's Birthday (de ultieme feestband), om 20.30 uur: Juke Joints (Zeeuwse bluesrock van in ternationale klasse) en, als afslui ter, om 22.30 uur The Old Firm (feestelijke folkrock). Op het terras van Panta Rhei vin den het hele weekend akoestische optredens plaats door onder ande ren Geerts Parkeerbeleid en Geert van Oorschot. Zaterdag en zondag zijn er vanaf 12.00 uur kinderactivi teiten (schminken, zandkastelen bouwen en veel meer). Alle activi teiten zijn gratis bij te wonen. www.strandpaviljoenpantarhei.nl AutoTeam trakteert I_10%Jrorfin2_££jiieuwemito^iitivoorraad^n nu 1.000,- cash retour op uw rekening. /TXAutoTeam LJLA voel je v r i j Onderdeel son de Automations Groep Bergen op Zoom, Roosendaal, Steenbergen, Goes, Vlissingen www.autoteam.nl 10°c voordeel geldig me! registratie uiterlijk 30 september 2011Alleen op voorraadmodellen en niet iri combinotie met andere acties. De 1.000 cash wordt rechtstreeks door General Motors Nederland B.V. uitgekeerd op de bank/girorekening van de koper, na aflevering/registratie van een nieuwe Opel. Dit aanbod geldt voor nieuwe klantenorders (particulier/KZM) van t juli t/m 30 september 2011 met een uiterlijke kentekenregistratiedatum van 30 november 2011Kijk voor de voorwaarden op www.opel.nl. Wijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19