Kloof tussen arm en rijk oorzaak Britse rellen Altijd de wind .1190,- mee! buitenland |9 China: geslacht foetus moet geheim blijven Oud-spion Nancy Wake (98) overleden Plan voor Libië na val Kaddafi uitgelekt 'PLO-leider Yasser Arafat vergiftigd' molenaar ~€Éï2> suimnno UVARTA AXA Sfc Bon voor GRATIS brochure! dinsdag 9 augustus 2011 PEKING Toekomstige ouders mogen in Chi na geen echo meer laten maken van hun baby om het geslacht vast te stellen. De techniek mag alleen nog worden gebruikt voor medi sche redenen. De overheid hoopt zo te voorkomen dat ouders kiezen voor abortus als er een meisje op komst is. Dat meldde het staatspers- bureau Xinhua gisteren op basis van plannen van de overheid. LONDEN Nancy Wake, een spionne en ver zetsstrijdster uit de Tweede We reldoorlog, is zondag op 98-jarige leeftijd overleden. Wake zou hon derden mensenlevens hebben ge red bij de bevrijding van Frankrijk. Ondanks vele leveranties van wa pens, geld en codeboeken aan het verzet, wist ze steeds aan de Gesta po te ontkomen. Het leverde haar de bijnaam 'de Witte Muis' op. TRIPOLI/LONDEN De Libische Nationale Overgangs- raad (NTC) heeft samen met Groot-Brïttannië een plan opge steld over de te volgen koers na de val van leider Kaddafi. Dat zegt de krant The Times. In het document staat onder meer dat de infrastructuur van het regime zo veel mogelijk intact zal blijven om te voorkomen dat het land in chaos vervalt RAMALLAH De voormalige Palestijnse leider Arafat is vergiftigd door Dahlan, ri vaal van president Abbas. Dat zeg gen aanhangers van Abbas. De beschuldiging lijkt een poging Dahlan in diskrediet te brengen. De voormalige sterke man van Fa tah in Gaza zou gif vermomd als medicijn naar Arafat hebben ge stuurd toen die in een ziekenhuis lag. Nadat Tottenham dit week einde het toneel van hevige straatrellen was, sloeg het ge weld gisteren over naar an dere arme wijken in Lon den. door onze correspondent Yolanda Bobeldijk De gewelddadige rellen in de Londense wijk Tottenham hebben zich uitgebreid naar an dere delen van de Britse hoofd stad. Met name naar Enfield en. Brixton. En gisteren ging het mis in de wijk Hackney. Mike Hardy, directeur van het Britse Institute for Community Cohesion, pro-" beert uit te leggen wat er aan de hand is. Hoe is de onrust in Tottenham en an dere delen van de Britse hoofdstad te verklaren? „De frustraties die het afgelopen weekeinde in Tottenham tot ui ting kwamen, broeien al jarenlang in dat gebied. Dit zijn geen emo ties die van de een op de andere dag zijn ontstaan. Tottenham is een van de armste wijken in Lon den. De werkloosheid onder jonge ren is zeer hoog. De jeugd heeft geen duidelijk toekomstperspec tief Doordat ze zich niet verbon den voelen met de rest van de buurt, zitten ze er niet mee een su permarkt in brand te steken." In hoeverre speelt afkomst en etnici teit een rol? „Hoewel het een multicultureel ge bied betreft, vormen etniciteit en afkomst niet de belangrijkste facto ren. Het gaat meer om de groeien de kloof tussen arm en rijk, de 'ha ves' en de 'have nots'. In andere Europese steden wonen arm en rijk overwegend gescheiden van el kaar. In Londen is dat niet het ge val. Tottenham ligt vlakbij het rij ke Highgate en Crouch End. Door de komst van sociale media wor den de welvaartsverschillen steeds zichtbaarder. Londen bereidt zich bovendien voor op de Olympische Spelen, een project waarin enorm wordt geïnvesteerd. De arme jeugd in Tottenham merkt echter niets van deze investeringen. Driekwart van de jeugdclubs in Tottenham is inmiddels gesloten door bezuini gingen. Deze jongeren kunnen ner gens terecht en voelen zich in de steek gelaten." Zijn daarmee de gewelddadigheden gelegitimeerd? „Natuurlijk niet, maar het is wel te verklaren. De lange, warme dagen helpen niet mee. Jongeren zijn op deze zwoele zomeravonden de he le dag buiten geweest. Ze vervelen zich, drinken veel alcohol en dan kunnen dit soort uitbarstingen ge makkelijk ontstaan. Ook in andere arme wijken broeien dit soort frus traties, vandaar dat de rellen zich eenvoudig kunnen uitbreiden." Wat kan de Britse overheid het beste doen om verdere escalaties te voorko men? „De huidige regering richt zich vooral op de 'grote' economie en laat probleemwijken als Totten- ham links liggen. Maar ook voor gaande regeringen zijn er niet in geslaagd om dit probleem te tacke len. Vaak is men te bang om te dis crimineren. Op bepaalde scholen in Noord-Londen worden er in to taal wel dertig verschillende talen gesproken door leerlingen. Het moet een prioriteit zijn dat ieder een Engels spreekt. Daarmee creëer je een groepsgevoel. Andere culturen worden daarmee niet de kop ingedrukt, je biedt deze jonge ren juist de mogelijkheden om zich in een gezamenlijke taal te ui ten over hun cultuur. Een ander probleem is dat Britse kiezers niet graag zien dat de over heid zich inzet voor de multicultu rele samenleving. In het huidige Britse klimaat is men zeer negatief over immigratie en de Europese Unie. Politici zijn zich daar zeer wel van bewust. Het grote gevaar is dat de relschoppers om die re den worden neergezet als een cri minele minderheid, terwijl de si tuatie veel complexer is. Momen teel zijn er 10.000 werkloze jonge ren in Tottenham, daar kun je een voetbalstadion mee vullen. Er moet een specifiek beleid komen om deze groep aan het werk te krijgen. Dit is echter een tijdro vende aanpak." Volledig aluminium lichtgewicht frame AXA defender ringslot Comfortabele geveerde voorvork Onderhoudsvrije electromotor 250 Showroom Laan 18 8071)A Nunspeet www.fnolenaarwelzijn.nl WEIZIJNSPRODUCTEN Gratis brochure? U krijgt heel lang plezier van uw elektrische fiets. Niet alleen omdat u op een gezonde manier in beweging blijft. Ook omdat wij de beste fiets combineren met de meest complete service. Da's prettig fietsen. Hebt u zich al eens georiënteerd op elektrische fietsen? Dan verrassen we u graag met de e-bike. Deze fiets heeft tal van voordelen. Eigenlijk bent u nooit te jong én nooit te oud voor de elektrische fiets. Ga maar na. Elders J79Ü,- Molenaarprijs 149Ü,- Gratis démo thuis? Bel direct: 0341 - 27 40 40 E-fietsen Trapliflen Bedden j Scootmobielen i Naam: ji Mevr ~johr Adres: POStCOde: i Telefoon: jJE-mail: Mipzc_wk32 Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Helder dlslay met 5 weergaven- Zeer krachtige lithium-lon Polymeer accu Geveerd City gel zadel Airliner velgen anti-lek bandë'H Open of gesloten kettingkast Verstevigde Niro spaken Modellen met •extra lage instap Bezoek een 'Molenaar jdealer bij u in de buurt De vestigingen zijn geopend van ma l/m vrl| van 10 18 uur en op zal van 10 17 uur Alkmaar Rijnstraat 117 Amstelveen Handweg 133 Best l indhovenseweg 30 Heerlen in de Cramer 21 Hengelo Vosboetweg 16 Houten Duwboot 7.2 parkeren Katwijk lageweg 36 Nunspeet laan 18 (ma'geslolen) Éfl Ridderkerk Noordenweg 6 SjfcS? Roden Wesleresch 8 Veenendaal Groeneveldselaan 19 graiis cappuccino, Waddinxveen Meicuriusweg 15 Bij onze dealers slaan alleen scoolmobielen. Bedden, trzipliflcn en elektrische fietsen demonsliercn we giaag bij u thuis ol bij onze speciaalzaakjn Nunspeet Shimano Nexus 7 of 8 versnel Hoogwaardige LED verlichting Compacte afneemb, lilhium-lon accu of bel direct 0341 - 27 40 40 Diverse heren modellen leverbaar Handig te verstellen stuurpen 7 of 8 Shimano versnellingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9