in Stavenisse S,uis Vooruitblik Open tuinenroute op Noord-Beveland dinsdag 9 augustus 2011 deleeuwse spijzen in een herbergachtige sfeer met muziek én grote kookpotten met (h)eerlijke soep pruttelt. Waar kinderen hun eigen brood kunnen bakken en spelletjes uit die tijd kunnen spelen zo als bv hoepelen, steltlopen, pijl en boog schieten enz.. Aanmelden is niet nodig. Deelname entree museum excl. eten en de drankjes die in de tuin te koop zijn. Terra Maris, Duinvlietweg 6 Openstelling Dorpskerk en torenbeklimming. Dins dag- en vrijdagavond, 19.00 - 20.30 uur. Retranchement Rondleiding op melkveehouderij De Blauwe Hoeve. Tijdens de rondgang over het bedrijf krijgt u uitleg over de melkrobot en over het leven van de heden daagse koeien en kalfjes. De panoramazolder biedt u een mooi uitzicht over de koeien in de stal. En tree: f4,- p.p./kinderen 2 t/m 4 jaar €2,- (incl. hap je en drankje). Aanvang: 11.00 uur. Braamdijk 21 Serooskerke Ringrijden, Olmenveld, Gapingseweg 5,15-20u ©Sint Annaland Dagtocht vanuit Sint Annaland naar Zierikzee v.v. We vertrekken vanuit de haven van Sint Anna land, en varen door de Krabben- kreek het Nationaal Park de Oos- terschelde op. Onderweg vertelt de kapitein u over de bezienswaardigheden op dit Nationaal Park. Bronsgeestweg 16, van 09:00 tot 17:00 uur Rondleiding op Struisvogelboerderij fsgs IppgMonnikenwerve. Informatieve uitleg m."* JSFover intrigerende struisvogel op misschien wel de leukste bezoek- boerderij van Nederland. Bekijk en aai de loopvogels en kom alles over ze te weten. Daarnaast cadeaushop, tearoom, eieren, vlees, le derwaren, veren, documentatie. Dagelijks rondlei dingen om 11:00 uur, 12:30 uur, 14:00 uur en om 15:30 uur. Entree: €4,00 p.p. kinderen t/m 11 jaar €2,00 p.p. Hogeweg 1 Stadswandeling Sluis'. Naast mooie plekjes en de be zienswaardigheden maakt men kennis met Napo leon, "De Dikke van Dale", de klokkenist Jantje van Sluis en natuurijk Prins Maurits. Het hoogtepunt van de rondleiding is een bezoek aan het enige Bel fort (1375) in Nederland. Kaarten a €4,00 per per soon zijn verkrijgbaar bij alle VW-kantoren in Zee land. VW Sluis, Sint Annastraat 15, van 10:30 tot 12:30 uur Avondmarkt. Vanaf 17:00 uur markt, volop enter tainment, terrasjes en live muziek. De winkels zijn geopend tot 22:00 uur. Veere Historische markt in Veere. Streekproducten, scha pen scheren, paarden beslaan, wol spinnen, Wal- cherse klederdracht. Rondwandeling Veere met Anna van Borssele. Anna van Borsele, vrouwe van Veere (in Middel eeuwse kleding), neemt je mee voor een wandeling door het middeleeuwse stadje met haar gigantische kerk, haar ommuurde tuinen en haar haven. Onder weg breng je een bezoek aan een museum over de Schotse wolhandel. Deelname kost €8,00 voor vol wassenen en €4,00 voor kinderen t/m 12 jaar. VW Veere, Oudestraat, 13:30 tot 15:00 uur Excursie onder leiding van een gids van het Staats bosbeheer door het Veerse Bos. De wandeling, die u langs de kreken en door het na de inundatie van Walcheren aangelegde bos voert, duurt ongeveer anderhalf uur en begint aan de Landschuurweg 5 te Veere. Aanmelden via 0118-582940 en meer infor matie verkrijgbaar via: 06-10943647. Landschuur weg 5, van 19:30 tot 21:00 uur Vlissingen Kleine kermis in de binnenstad. Kinderbijbelclub in Vlissingen. In de Ravenstein- school in Bonedijke is het Kinderbijbelclub voor kids van 4-12 jaar. Knutselen, Muziek, Bijbelverhaal, sketch. Helemaal gratis! Bonedijkestraat, 09:30 uur Westkapelle Badgasten tennisavond Westkapelle. Dinsdagen 9, 16 en 23 augustus. Aanvang: 19.00 uur (tot 21.30 uur). Kosten €4,00 p.p. Domineeshofweg 1 OYerseke Natuurvaartocht Yerseke. U be leeft de Oosterschelde op een boeiende en bijzondere manier. Een gids vertelt u over wat er in het water leeft en wat er te zien is. Kinderen mogen voor de vaart met schepnetjes eerst zelf vissen en dat wordt aan boord onder zocht. Bij hoogwater krijgt u te zien wat er op de bodem leeft (nieuw) en bij laagwater tevens de foerangeer/ rustplaatsen van vogels en zeehonden. Beatrixhaven, van 10:00 tot 12:30 uur Zierikzee Zierikzeese dagen, braderie toeristische markt. Van 10.00 tot 17.00 uur. Stadswandeling Zierikzee met monument-bezoek. Na afloop krijg je op vertoon van je voucher 50% korting op het beklimmen van de Dikke Toren Kaarten 5,75. WV, Nieuwe Haven 7, 10:30u Kijk voor de volledige agenda op de website van de WV Zeeland: www.vwzeeland.nl. Wilt u een evene ment toevoegen, ga dan naar www.promotiezeeland- delta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.vwzeeland- info.nl en dan naar evenement toevoegen. WOENSDAG 10 AUGUSTUS Borssele Polderavonturen voor kinderen vanaf Kwekerij de Sluishoek. Laat de kinderen frank en vrij ontdekken wat er allemaal leeft in de polder. Voor iedere leef tijdsgroep is er een speciaal arrangement. 4 tot 7 jaar: Onder begeleiding van een volwassene gaan de kinderen op avontuur rondom het erf. Men krijgt opdrachten, een verrekijker, loep, snoeischaar, zoekkaarten en uiteraard iets lekkers voor onderweg. Voor de volwassene gaat in de kar een stoeltje mee. Men gaat naar huis met een zelf geplukt boeket en een foto. 7 tot 10^aar: Onder begeleiding gaan de kinderen op avontuur in een roeiboot. Er gaat mee, schep net, verrekijker, loep, opdrachtkaarten. Uiteraard gaat iets te drinken mee en een trommeltje met koek en snoepjes, want roeien vraagt veel energie. 10+: De kinderen gaan alleen op stap met de boot, de volwassene kan op de kant meelopen of zich vermaken in of om de kwekerij uiteraard ook een thermoskan en koek voor hem of haar. De kinderen krijgen een opdracht mee en een kaart om te ont dekken waar ze een ijsje kunnen halen. Jurjaneweg 5, vanaf 10:00 uur Domburg Mondriaan Rondwandeling. De badplaats Domburg is een geslaagde mengeling van historie, natuurschoon, cultuur en vertier. De plaats heeft een indrukwekkend verleden, waarin zee, landschap, huizen en vooral bijzondere men sen de typisch Domburgse sfeer hebben gescha pen. Een aantal zaken van het verleden is nog steeds te herkennen. Het is net of dr. Mezger zelf om de hoek zou kunnen komen lopen. Of Piet Mondriaan naast zijn schildersezel in de duinen z'n kwasten uit zou kunnen stallen! De gids vertelt over de tijd van dr. Mezger en de kunstenaars. Je komt onder meer langs de beroemde kerk en wan delt over de duinen. T ickets kosten €5,00 per per soon voor volwassenen en €3,00 per persoon voor kinderen t/m 12 jaar. Tickets zijn verkrijgbaar bij al le VW's in Zeeland (inclusief VW Ouddorp aan Zee) of direct online via het tabblad 'E-tickets'. Op geven kan ook bij de VW-vestiging in Domburg tot 12.45 uur. Schuitvlotstraat 32, 13:00 tot 14:30 uur Oostburg Grote oogstdemonstratie met trekpaarden 'Van Zaaien tot Maaien'. Oogstdemonstratie met trek paarden 'Van Zaaien tot Maaien'. Ouderwets gezelli ge sfeer. Ca. 20 trekpaarden aan het werk op het land. Dorskussen, hoefsmid, paardrijritjes, paard en wagen ritjes,- muziek en gezellig terras. Entree: 5,-p.p. incl. 1 consumptie en alle activiteiten/ kin deren tot 3 jaar gratis. Voor meer informatie: 0117-455497 ofwww.trekpaardenmelk-zeeland.nl. Paardenmelkerij Nortier, Brugsevaart 12, 10:30 tot 16:30 uur nu uitziet', een jaarlijks project van de familie Gaakeer. Dit jaar is de doolhof tot 24 septem ber te bezoeken. Daarna wordt de maïs geoogst en als veevoer gebruikt. MdisdoolhofDe Zuidmoer is te vinden aan de Zuidmoerseweg 2,4696 PB Stavenisse. Tot 28 au gustus open van dinsdag t/m vrijdag, 10.30 - 20.00 uur, zaterdag van 10.00 - 20.00 uur. Van 30 augustus t/m 24 september open van woensdag t/m vrijdag, 13.00 - 20.00 uur, zaterdag van 10.00 - 20.00 uur. Kinderen tot twee jaar gratis, twee tot vier jaar 1 euro en vier jaar of ouder 2,75 euro. www.maisdoolhofdezuidmoer.nl. COUJNSPLAAT - De Noord-Bevelandse afde ling van Vrouwen van Nu houdt donder dag een open tuinenroute. Een toegangskaart voor het bezoek aan zes tuinen kost vijf euro. Het geld gaat naar de stichting Thuredrith in Renesse, die zich inzet voor vakantiehuizen voor gezinnen met ernstig zieke kinderen. De tuinen zijn open van 10.00 tot 17.00 uur. Deelnemers zijn: Kaaioprit 1 en Trintellaan 36 in Kort- gene en Prinsendijk 11, 's-Heer Jansdorp 32, 's-Heer Jansdorp 17 en Veerweg 158 in Kamperland. Voor meer informatie kunt u bellen met Nel Timmerman (0113-302607) of Ellen van Pelt (0113-372640). www.nbvpvrouwenvannuzld.nl Ondanks slecht weer heb ben de gasten van cam ping Scheldeoord in Baar land het naar hun zin. „Gezelligheid moet je ma ken hè, ook in de regen." Vandaag zijn we op fami liecamping Ginsterveld in Burgh-Haamstede. Bekijk vanaf 12.00 uur het vi deoverslag op www.z2.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59