oen tussen de maïskolven 4l Agenda Familiepret dinsdag 9 augustus 2011 DINSDAC 9 AUGUSTUS Biervliet Rondleiding op Kaasboerderij de Vos. Elke dinsdag om 13.30 uur en donderdag om 11.00 uur en 13.30 uur. Prijs: €3,- p.p. kinderen tot 6 jaar €1f- p.p. De rondleiding begint met een filmpje over het kaasmaken, onder het genot van een hapje en een drankje. Daarna gaan we langs de koeien, de kalveren en de kaasmakerij onder bege leiding van een gids. De kaaswinkel is iedere dag ge opend van 9.00 uur tot 17.00 uur. Helenaweg 4 Rondleidingen. We verzamelen om 14.00 uur in het Trefpunt. Hier staat de maquette van Biervliet opgesteld. Bij de maquette hoort u een korte uitleg over de geschiedenis van Biervliet. We bezoeken de unieke gebrandschilderde ramen in de hervorm de kerk, de korenmolen, de vestingwerken en de rk-kerk met kerkhof en oudezeesluis. We sluiten af bij het standbeeld van Willem Beukelszoon op de Markt. Beukels is de uitvinder van het haringkaken, ca 1350. Gratis deelname. Borssele Hans Warren-wandeling vanaf Kwekerij de Sluis- hoek. Hans Warren is geboren en opgegroeid in Borssele. Hij maakte vele uitstapjes in de natuur en legde dat vast in tekeningen en gedichten. Trek net als Hans de polder in met een verrekijker, notitie boekje, schrijf en tekengerei,leesboekje, thermos- kan en een snoeptrommeltje. Leg de indrukken, tel lingen, gedachten vast in beeld of schrift. Jurjaneweg 5, vanaf 10:00 uur Breskens Bezoek en korte rondleiding aan Sint Barbarakerk met de inspirerende houtsculpturen van emeritus pastoor Omer Gielliet waarna een rondrit door het dorp volgt. De gids vertelt u over heden en verle den van Breskens. Vertrek vanaf het Spuiplein. Van 13.00 uur tot 15.00 uur. Deelname: 3.00 p.p Reserveren via 0117-381888. Demonstratie Glasblazen. Iedere dinsdag, woens dag en donderdag om 14 uur. Entee €5,00, kinde ren tot 12 jaar €2,50. Dorpstraat, 14:00 tot 15:30u Brouwershaven Arie Safari show, Landal Port Greve, 16-19 uur Cadzand Cirucus Star Moscow, Evenemententerrein Domburg Speelin: Kinderfeest op het strand. Spelletjes en schatgraven met prijzen, poppenkast, knutselen en nog veel meer. Voor alle kinderen en ouders. Auch Deutsch. Bij goed weer dinsdagmiddag in Dom burg, bij rest. Stenen Toko; woensdag in Oostkapel- le bij de Piraat, Duinweg; donderdag in Oostkapelle bij de Lage Duintjes. Van 14:00 tot 16:00 uur Tennis by the sea. Dinsdagavonden 9,16, 23 en 30 augustus van 19.00 tot 22.00 uur. Tennispark "De Kikkerpit" van LTC Domburg aan de J.W. Schuur manstraat 129a. Kosten: €5,- per persoon. Goes Tentoonstelling "Kantje Boord" in Historisch Mu seum de Bevelanden. Een unieke tentoonstelling in samenwerking met de regionale klos- en naaldkant- vereniging "De Ortelaan"uit Kapelle. Obejecten uit het museum hebben als inspiratiebron gediend voor kantwerken. De expositie wordt aangevuld met een gedeelte uit de verzameling "Hollands Kant"van de Landelijke Organisatie Kant en Kunst. Singelstraat 13, van 11:00 tot 17:00 uur Rondleiding Museum de Bevelanden, Singelstraat 13, van 11:30 tot 12:30 uur Hulst Jeugd Vakantie Week organiseert spelletjes voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. Locatie: 't Jagertje, Zou- testraat 65. Deelname: €0,50 per dagdeel. Meer in formatie op de website www.jvwhulst.nl. Middelburg Kermis Rondleiding Abdijcomplex. De Abdij werd om streeks 1100 gesticht door Monniken uit Vlaande ren. Het complex is nu, met uitzondering van de kerken, in gebruik als zetel van de Staten van Zee land. U ziet onder meer de Statenzaal en wandelt door de eeuwenoude Kloostergangen naar de idylli sche kruidentuin. Ook betreedt u de crypte in de kelder en bekijkt u de drie aaneengesloten kerken die onderdeel vormen van het gehele complex. Zeeuws Museum, Abdij 3-4, van 11:15 tot 12:45u Nieuwvliet Schatgraven voor kids. Deelname is gratis. Zeedijk 1 c, van 11:30 tot 12:30 uur Oostkapelle Middeleeuws festijn: spelen en spijzen. In de landschapstuin her leven de middeleeuwen rondom het Mottekasteel, een houten ver dedigingstoren uit die tijd. Geniet van de demonstratie schapen drijven van 16.30-17.00 uur of van 18.00-18.30 uur en de mid- De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl Rondleiding met Anna van Borssele, Veere Maïsdoolhof in Stavenisse. werpen gaan", zegt Hubert. „Er is bijvoorbeeld een opdracht waarbij je de Europese landen bij de vlaggen moet zoeken. Het is leuk om te zien dat jong en oud vanzelf gaan samenwerken om de vragen te beantwoorden", zegt Hubert. Bij elke opdracht krijgen de speurders boven dien een letter cadeau, waarmee ze aan het eind van hun zoektocht een tienletterwoord kunnen maken. Voor kinderen is er een Maïsdi- ploma. Naast de doolhof hebben Hubert en Christa een tent neergezet; waar bezoekers tussen de bedrijven door wat kunnen drinken met iets lekkers erbij. Speeltoestellen en spellen zorgen voor vermaak van de jongere deelnemers. Vol gens Hubert bezoeken allerlei soorten mensen de doolhof „Ie ziet hier toeristen, opa's en oma's met kleinkinderen, maar ook mensen uit de buurt." Alleen regen kan wel eens roet in het eten gooien voor wat de openingstijden betreft. „Het is een buitenactiviteit, en de onverharde paden in de doolhof veranderen na een flinke regenbui in een modderpoel. Dan is het niets waard om in de doolhof rond te lopen." Maïsdoolhof De Zuidmoer blijft, 'zoals het er Als je niet bang bent om te verdwalen, moet je zeker eens naar maïsdoolhof De Zuidmoer in Stavenisse gaan. Eige naren Hubert en Christa Gaakeer hebben daar voor het derde jaar op rij een stuk land inge zaaid met maïs. Inmiddels staan de planten zo hoog dat je er niet meer overheen kunt kijken. Sinds r5 juli is de doolhof geopend voor het pu bliek. Op tien plaatsen in de maïsdoolhof zijn op drachten verstopt. „Dat kan over allerlei onder-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58