De schurende belangen van 'n Phinney eindelijk een echte man 221 sport Terwijl het gros van de competities in Europa nog niet is opgestart zijn de internationals alweer van hun clubs losgerukt. Die van Oranje ook, om te oefenen. Reuzensprong Poels op ranglijst van UCI Bolt in september op Memorial Van Damme Tennisser Haase door zege in top vijftig AZ geeft Romero tot 1 september de tijd Nieuwste aankoop van Real is zeven jaar oud ENGELAND-NEDERLAND 46 Het Nederlands elftal heeft de afgelopen zes tien uitduels geen enkele nederlaag geleden. De laatste uitnederlaag dateert van 21 novem ber 2007 in en tegen Wit-Rusland (1-2). Dirk Kuijt (links) en Rafael van der Vaart spelen morgen met Oranje tegen het land waar ze hun geld verdienen. De kans is nog steeds aanwezig dat ook Wesley Sneijder op korte termijn naar de Premier League verhuist. Manchester United zou hem graag willen inlijven. „Inter heeft geld nodig en Eto'o en ik zijn de spelers waar ze op dit moment het meest geld aan kunnen verdienen", aldus Sneijder. „Ik wacht wel af, meer kan ik niet doen." foto Robert Vos dinsdag 9 augustus 2011 NYON Wielrenner Wout Poels is door zijn vierde plaats in de Ronde van Po len afgelopen weekend flink geste gen op de ranglijst van de UCI World Tour. De Nederlander die in dienst rijdt van Vacansoleil-DCM steeg van plek 138 naar 53. De lijst wordt nog altijd aange voerd door tourwinnaar Cadel Evans uit Australië. De Belg Philip pe Gilbert staat tweede, net voor Alberto Contador uit Spanje. Beste Nederlander is Robert Gesink, op de achttiende plaats. BRUSSEL De Memorial Van Damme heeft de Jamaicaanse topsprinter Usain Bolt verleid tot deelname aan het Brus selse atletiekgala op vrijdag 16 sep tember. Bolt is wereldrecordhou der en olympisch kampioen op de 100 en 200 meter. Hij zal in het Koning Boudewijnsta- dion starten op de 200 meter. Die afstand won hij in 2009 bij zijn vo rige deelname aan de Memorial in 19,57 seconden. De Memorial Van Damme is dit jaar de slotwedstrijd van de Diamond League. RIJSWIJK Tennisser Robin Haase behoort door zijn overwinning op het ATP-toemooi van Kitzbühel tot de beste vijftig tennissers van de we reld. De Hagenaar klom op de giste ren gepubliceerde lijst negen plaat sen en is de mondiale nummer 44, de hoogste notering ooit voor Haase. Thiemo de Bakker gleed ver der af. De Westlander verloor ze ven plekken en is de huidige num mer 109 van de wereld. Novak Djo- kovic is nog altijd de mondiale nummer één, gevolgd door Rafael Nadal en Roger Federer. ALKMAAR AZ heeft eindelijk contact gehad met Sergio Romero. De doelman, die zich vorige week al had moeten melden bij zijn werkgever AZ, krijgt tot 1 september de tijd om een andere club te vinden. Dat zijn de Alkmaarders na overleg met het kamp-Romero overeengekomen. AZ betaalt Romero over de maand augustus geen salaris. Als de 24-jari- ge keeper voor 1 september geen nieuwe dub vindt, zal hij weer aan sluiten bij de selectie van trainer Gertjan Verbeek. MADRID Real Madrid heeft het Argentijnse talent Leonel Angel Coira gecon tracteerd. Op zich geen opzienba rend nieuws, ware het niet dat de betreffende voetballer amper ze ven jaar oud is. Het jochie werd aanvankelijk ontdekt door Atletico Madrid, maar toen hij ook een trai ning deed bij Real Madrid besloot het Argentijnse kind toch voor de Koninklijke te kiezen. Hij tekende een contract voor één jaar en krijgt officieel geen salaris. Wel zal zijn vader Miguel ongetwijfeld een fi nancieel extraatje krijgen. door Edward Swier AMERSFOORT - Eindelijk. Waar me nig neoprof blij is wanneer hij in zijn eerste jaar als beroepsrenner überhaupt een keer meedoet om de overwinning, werden van Tay lor Phinney direct wonderen ver wacht. De 21-jarige Amerikaan boekte echter gisteren pas, acht maanden na zijn overstap naar de grote jongens, zijn allereerste zege: in de proloog van-de Eneco Tour. „Eigen schuld", aldus Phinney in Amersfoort. Het volwassen wor den was een hele klus, maar einde lijk is hij een echte man. Natuurlijk, hij is pas 21. Maar de zoon van ex-beroepsrenner Davis Phinney en voormalig olympisch wielerkampioene Connie Carpen ter stond al jaren voor het voet licht. Het grootste Amerikaanse wielertalent sinds Lance Armst rong werd al jong de Million Dol lar Baby genoemd, pakte als acht tienjarige de achtervolgingswereld titel op de baan en kon bij alle gro te wielerploegen tekenen. „Maar, nu ben ik eindelijk een echte man", verzuchtte Phinney in Amersfoort, waar hij de 5,7 lange proloog van de Eneco Tour afraffel de in 6.57,77. Als enige dook Phin ney onder de zeven minuten, Ed- vald Boasson Hagen (op 7 secon den), David Millar (8), Alex Ras mussen (9) en het Rabobankduo Lars Boom en jos van Emden (res pectievelijk op tien en elf tellen) hadden het nakijken. Dat Phinney nu pas zijn neus aan het venster steekt, is zijn eigen schuld. Zegt Phinney zelf Hij er kent in het begin van 2011 onvol doende voor het vak geleefd te hebben. Deels omdat hij zich een hele kerel voelde, deels omdat hij geen enkel idee had hoe je nu ei genlijk het beroep 'profwielren ner' moest beoefenen. „Ik sloot 2010 af on top of the world. Ik was bij de beloften wereldkampioen op de tijdrit geworden, derde in de wegrace. Ik was een big fish. Maar voor een leven als profwiel renner was ik helemaal nog niet klaar. Had een heleboel te leren, wist nog niet veel over mijzelf en de sport. Nu voel ik me eindelijk een prof." Onlangs al vertelde Phinney dat hij zich 's winters te buiten gegaan was aan feestjes, onvoldoende op zijn voeding lette, teveel in ge wicht was toegenomen én onvol doende had getraind. „Het gevolg was dat ik geblesseerd raakte." Phinney begon 2011 met een flinke knieblessure, en werd ook nog eens achteruit geworpen nadat hij tijdens een trainingsrit in het Itali aanse Lucca een hersenschudding opliep. Vandaar ook dat hij de ver wachtingen nog niet had kunnen inlossen. „Er was een heleboel druk, ik had zelf hoge verwachtin gen, de wielerwereld ook. Dat drukte behoorlijk op mijn schou ders." Ingrijpen van de BMC-lei- ding voorkwam erger. „De ploeg heeft me enorm gesteund. Ik ben blij dat ik ze daar nu voor terug kan betalen", aldus de Amerikaan, die binnenkort met de Vuelta zijn eerste grote ronde rijdt. Zijn terugkeer op de „zo lekker vlakke" Nederlandse bodem deed hem veel plezier. „Ik denk nog vaak met veel genoegen terug aan Olympia's Tour van 2010." Dat is niet zo raar. De Amerikaan won in een van zijn laatste beloftekoersen vier etappes, waaronder de pro loog en de tijdrit, én het eindklas sement. De belangrijkste amateur- meerdaagse in Nederland heeft vol gens Phinney veel weg van de Ene co Tour. „Dit is de Olympia's Tour voor echte mannen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54