artiest zijn, mijn leven lang' zeeland 119 Colijnsplaatse dagen uitbundig dorpsfeest Politie ontmantelt wietkwekerij Rilland Euro per N-Bevelander voor Hoorn van Afrika Speeltoestellen op schoolplein De Schalm Teller wijnfeest stopt bij 3200 bezoekers Met de schrik vrij na duik in sloot langs A58 Reddingsbrigade Banjaard in touw dinsdag 9 augustus 2011 Roei Felius op het station van Osaka (links) en in High School Musical in Disneyland Parijs (rechts) Roel als zanger in de show Sesame Street Happy Surprise. Hij speelt vier keer per dag mee in deze productie in Japan. RILLAND De politie heeft gisterochtend een hennepkwekerijtje opgedoekt in een woning aan de Reigersberg- straat in Rilland. Er zijn 210 planten uit de woning gehaald. De planten en de kweekïn- stallatie zijn vernietigd. Een 34-jarige man uit de gemeente Reimerswaal is aangehouden in verband met de wietkweek. Hij zit nog vast, meldde de politie gistermiddag. WISSENKERKE Als de gemeente Noord-Beveland één euro per inwoner geeft aan Gi ro 555 tegen de honger in de Hoorn van Afrika, komt dat neer op een bijdrage van 7397 euro. Fractievoor zitter Arie Kees Oudshoorn van Noord-Bevelands Belang stelt de ge meenteraad voor om te handelen conform de afspraak uit 1995 dat al le Giro 555-acties zo gehonoreerd worden. De raad, die donderdag 15 september weer bijeen is, is al offi cieus akkoord, meldt Oudshoorn. STAVENISSE De kinderen van openbare basis school De Schalm in Stavenisse hoeven zich na de zomervakantie niet meer te vervelen op het school plein. Gisteren werden onder meer stapblokken, een zandbak en een lange picknicktafel geplaatst. Twee jaar lang is daar geld voor opge haald met onder meer verkopin gen, loterijen en een lentemarkt. Tot nu toe was op het plein van de school enkel een wipkip te vinden. DREISCHOR Het Wijnfeest van 'De Kleine Schorre' in Dreischor trok afgelo pen zaterdag 3200 bezoekers; 800 minder dan vorig jaar. Volgens de organisatoren lag dat aan de onze kere weersomstandigheden en con currerende evenementen. Burgemeester Gerard Rabelink, te vens ambassadeur van 'De Kleine Schorre', kroonde Marjolein de Nood uit Amsterdam zaterdag tot Wijnkoningin. De Nood werkt bij foto's Roel Felius KLM, een klant van de wijnhoeve. GOES - Een schuifpartij die kort voor de middag een auto in de sloot langs de A58 bij Goes deed belanden, is gisteren goed afgelo pen. De twee inzittenden kwa men met de schrik vrij. Even voor half twaalf kreeg de meldkamer in Middelburg de mel ding dat een auto op de zuidbaan van de snelweg, kort voor Goes in de richting Bergen op Zoom van de weg was geraakt en vastzat in de sloot. De inzittenden leken be kneld te zitten, maar konden zelf de auto verlaten, zodat de Middel burgse brandweerduikers de op roep voorbij konden laten gaan. De auto is weggetakeld. COUJNSPLAAT - Krabben vissen op de steiger bij de Vismijn, brass band Wilhelmina en de Batraven in de Voorstraat en feesten in de oude haven en de Vismijnloods. De Colijnsplaatse dagen spelen zich dit weekeinde geheel af zoals het hoort. Vrijdagmiddag vieren de ouderen van De Cleijenborch hun dorps feest. Om 13.00 uur begint het Open Zeeuws Kampioenschap krabbenvissen. Kinderen kunnen tussen 14.00 en 17.00 uur knutse len in de vismijn. Daar verzorgen vanaf 22.00 uur Slam FM met Dj Daniel Lippens dansmuziek. Zaterdag opent Wilhelmina de bra derie in de Voorstraat om 10.00 uur. Tot 17.00 uur is het kindervrij markt op het oude havenplateau. Tussen 11.00 en 16.00 uur zijn er rondvaarten op de Oosterschelde. in de middag zingen de Batraven shanty's en geeft de brandweer de monstraties. Vanaf 15.30 uur treedt de 'zingende kameleon' Alain Ker sten op. Om 21.00 uur begint het feest in de Vismijn met de cover band Villagroove. Vanaf de strekdam worden heli- koptenvluchten gemaakt, er rijdt een paardentram naar proefbedrijf Zeeuwse Tong en er zijn kermisat tracties, radiografisch bestuurbare bootjes, vliegers en ballonnen. KAMPERLAND - De Domburgse Reddingsbrigade, de redders van het Banjaardstrand bij Kamper land, geeft woensdag 10 augustus een demonstratie van haar kun nen. Als ze vrij zijn van hun eigen taken doen de KRNM-post Neel- tje Jans en collega-reddingsbriga des mee aan de demonstratie. Er worden reddingen uitgevoerd met verschillende werkwijzen. Ook kan de nieuwe reddingspost be zichtigd worden. De post ligt ach ter de eerste duinovergang aan de Banjaardweg. De demonstratie duurt van 19.00 tot 20.30 uur. INBRAAKBEVEILIGING BRANDBEVEILIGING CAMERABEWAKING 'erkend rkend BORG Beveiligingsbedrijf kend BnnddMcUtbedrifl I MELDKAMER PAC I TOEGANGSCONTROLE I ALARMOPVOLGING Lewestraat 43 Goes/Kloetinge Tel.: 0113-213720 E-mail: info@coliinbv.nl Internet: www.cofijnbv.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51