'Ik wil niets anders dan Sanering van vervuilde grond klaar 181 zeeland Koperen Tuin stelt site open voor recensies Rechter zet streep door plan landhuizen Wat is er toch gebeurd met Roel Felius? De jonge Goesenaar raakte na het Junior Songfestival in 2003 een beetje uit beeld. Toch timmert hij volop aan de weg, momenteel in Japan. Adoptie Thoolse rotondes blijkt schot in de roos VeKaBo roemt camping Hoeve Hofwijk ENTERTAINMENT dinsdag 9 augustus 2011 RAPPORT Total wacht op goedkeuring door Rob Paardekam door Frank van Cooten vlake - De sanering van de ver vuilde grond aan de Kamperweg bij Vlake is afgerond. In totaal is 42.000 kubieke meter grond opge bracht. Een olieleiding van Total Raffina derij Nederland ging vorig jaar ka pot. Dit leidde tot een flinke olie vervuiling van het perceel. De schone grond is afkomstig van het tegenoverliggende perceel van het Zeeuwse Landschap dat wordt ingericht als natuurgebied. Het gesaneerde perceel is opgele verd aan de eigenaar. Alle werkke- ten zijn afgevoerd. Het evaluatierapport 'milieukundi ge begeleiding' is intussen als on derdeel van het saneringsplan aan de provincie aangeboden. Naast dit rapport moet ook het rapport over het grondwateronder- zoek van het saneringsperceel wor den ingediend bij de provincie. Voor dit grondwateronderzoek zijn na de sanering een aantal peil buizen op het perceel geplaatst. De buizen worden elke vijf weken bemonsterd. Dit zal enkele malen GOES - Boekhandel De Koperen Tuin in Goes wil bezoekers de kans geven hun leeservaringen met anderen te delen. Daarvoor stelt de boekhandel nu ruimte op website www.koperentuin.nl be schikbaar. „Er komen veel mensen terug de zaak binnenlopen met enthousias te leesverhalen", verklaart eigenaar Manda Heddema. „Mensen in de boekhandel horen die ervaringen gebeuren voor het onderzoek is af gerond. Pas als het evaluatierap port en het rapport van het grond wateronderzoek door de provincie zijn goedgekeurd, is de sanering daadwerkelijk afgerond. De pompinstallatie, die op het per ceel was geïnstalleerd om ëen aan tal diepliggende drainagebuizen te reinigen, is verwijderd. Deze bui zen werden destijds bij de aanleg van een van de pijpleidingen tot op grote diepte in de grond ge bracht. In deze buizen bevonden zich olieresten. Door grondwater te onttrekken via deze drainagebui zen zijn ze schoongespoeld. Ook zijn ze met succes onder hoge druk schoongespoten. Onderdeel van de sanering was ook het herstellen van slootkan ten, bermen en dammetjes in het gebied. Na het herstel werd samen met de wegbeheerder, waterschap Scheldestromen, geïnventariseerd welke werkzaamheden nog moe ten gebeuren. Dat zijn het inzaaien van bermen en slootkanten, afrondende werk zaamheden aan een duiker in een sloot en op een paar plaatsen het herstellen van het wegdek. graag om ze ook weer te kunnen delen met andere mensen." De stukjes worden, zo mogelijk, voorzien van een foto van het om slag en vervolgens geplaatst in de rubriek Uitgelezen. Anonieme plaatsing mag ook. De recensies kunnen per e-mail worden toege stuurd naar info@koperentuin.nl. Bijdragen van uitgevers of schrij vers over hun eigen boek worden niet geplaatst. Roel Felius (22) werd op zijn vijftiende ineens een min of meer beken de Nederlander. Met het door hemzelf geschreven lied Mijn ogen zeggen alles vertegenwoordig de hij Nederland op het Junior Eu rovisie Songfestival in 2003. De jonge Goesenaar maakte indruk, maar daarna werd het stil rond zijn persoon. Toch heeft Roel be paald niet stilgezeten. Langzaam is hij een mooie carrière in de enter- tainment-industrie aan het opbou wen. Momenteel steelt hij de show in het grote Japanse pret park Universal Studios in Osaka. Na zijn internationale debuut in 2003 nam Roel een aantal klussen aan die wat minder in het oog sprongen. Zo sprak hij de stem in van één van de hoofdrolspelers van de bioscoopfilm Good Boy! en speelde hij een rol in Narnia De Musical. In 2006 had hij onder meer Hetty Heyting en Marieke van Ginniken als tegenspelers toen tholen - In Tholen zijn weer twee rotondes geadopteerd. Het gaat om die bij de Vliethof en de kerk van de gereformeerde gemeente. Die laatste komt onder de hoede van boomkwekerij De Jongste en Erik Maljaars Tuinen. De rotonde bij de Vliethof wordt in zorg geno men door Van Dis Groenprojec ten. Eerder werden de rotondes bij het gemeentehuis en bij de voor malige brandweerkazerne al ge adopteerd. Bij adoptie van roton des snijdt het mes aan twee kan ten. De gemeente hoeft geen on derhoudskosten meer te maken, terwijl de groenbedrijven van de rotondes hun visitekaartje maken. hij in de theatervoorstelling Sinter klaas en de oude muziekmachine speelde. Drie jaar geleden besloot de Goese naar over de grens te gaan kijken. Hij deed auditie bij Disneyland Pa rijs en werd prompt aangenomen. Drie jaar lang schitterde hij als dan ser en acteur in verschillende shows en parades. Als zanger was hij bovendien actief in de High School Musical parkshow. „Ik heb ik die tijd ontzettend veel ge leerd", vertelt Roel. „Bovendien heb ik heel veel vrienden gemaakt van over de hele wereld." Vorig jaar augustus besloot hij zijn kans te wagen tij dens een auditie in Lon den, waar zangers werden gezocht voor het pretpark Universal Stu dios Japan. „Ik hoorde daarna lan ge tijd niets meer, tot ik in decem ber ineens een telefoontje kreeg van de casting-director van het pretpark. Hij vroeg me of ik inte resse had om een jaar 'musical per former' te zijn. Die kans heb ik na tuurlijk gegrepen. Een jaar wonen door Rob Paardekam tholen - De Raad van State zet voorlopig een streep door het plan voor vier landhuizen aan de Mos- selhoekseweg in Tholen. Op de bewuste locatie staat nu nog een vervallen kassencomplex. Ontwikkelaar Florestede wil dat vervangen door vier landgoederen met huizen erop. Vier agrariërs uit de omgeving heb ben bij de Raad van State bezwaar gemaakt tegen de komst van de landhuizen. Ze vrezen beperkt te worden in hun bedrijfsvoering, omdat toekomstige bewoners wel licht gaan klagen over stank- en ge en werken in Japan is een geweldi ge ervaring." In het pretpark - na Tokyo Disney land het grootste van Japan - ver vult Roel de rol van zanger en dan ser in de show Sesame Street Hap py Surprise. „Vier keer per dag speel ik die rol in een groot theater midden in het park", vertelt hij. „Daarnaast speel ik ook nog de prins van Assepoester in de Magi cal Starlight Parade." Het leven in Japan bevalt de Goese- naar wel. De Japanners zijn vol gens hem ontzettend beleefd, be hulpzaam en enthousiast. „Het is erg fijn om met ze te werken en voor ze te spelen. De mensen die naar de shows en de parades ko men kijken, zijn enorm enthou siast. Dat geeft me veel energie. Daarnaast krijg ik een geweldig sa laris, een gratis fiets, gratis trein- passen en hoefik geen huur te be talen voor mijn volledig ingerichte appartement. Kortom: het is een droombaan." Desondanks denkt Roel dat hij in 2012, ais zijn con tract in Japan afloopt, te rugkeert naar Nederland. „Hoe fan tastisch het hier ook is, ik ben dan wel weer toe aan een nieuwe uitda ging. Na vier jaar werken in pret parken in het buitenland wil ik in Nederland weer een paar projec ten oppakken." Welke projecten dat worden, kan het 22-jarige talent nog niet zeg- gen. „Mijn dromen zijn einde loos", stelt hij. „Ik wil naar Duits land en naar Londen. Ik wil wer ken als zanger op een cruiseschip, voice-overs doen, in het theater staan, mijn eigen muziek maken." Maar wat Roel als eerste gaat doen als hij in maart 2012 weer voet zet op Nederlandse bodem is lekker vakantie houden. Daarna gaat hij in volle vaart verder. „Al is het in de entertainment-industrie nooit zeker dat je een baan krijgt", weet hij. „Dat risico neem ik graag. Ik blijft een artiest, mijn hele leven lang. Ik zou niets anders willen." www.roelfelius.nl luidsoverlast. In een soort tussen vonnis krijgen ze nu gelijk van de Raad van State. Die stelt dat de gemeente onvol doende onderzoek heeft gedaan naar het woon- en leefklimaat van de toekomstige bewoners van de landhuizen. De Raad acht het niet uitgesloten dat de boeren straks daadwerkelijk beperkt gaan wor den in hun bedrijfsvoering. Het is de zoveelste nederlaag in korte tijd die de gemeente Tholen lijdt bij de Raad van State. Er wa ren al negatieve uitspraken over het woonzorgcentrum in Scherpe- nisse, woningbouw in datzelfde dorp en bedrijventerrein Noord. KAMPERLAND - Gasten recenseerden enthousiast, en terecht, vond de jury van VeKaBo, die de 4 jaar jonge minicamping Hoeve Hofwijk in Kamperland uitriep tot beste Zeeuwse minicamping van 2011. „Ik stond perplex", zegt Jacomien Flipse. Sterke punten zijn het luxe sanitair en Jacomiens troef in het theehuis: verse wafels met kersen of aardbeien. foto Willem Mieras Roel Felius als de prins van Assepoester in de Magical Starlight Parade.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50