zeeland 119 even tot rust komen' j De kerk is open, Welkom! Teller Wijnfeest stopt bij 3200 bezoekers Oefenen voor de jaarlijkse fokveedag Demonstraties van mosselen koken Excursie Rondom de Kop van Schouwen Reddingsbrigade Banjaard in touw Inbraken in bedrijf en sportcomplex Veerpontje gaat na averij weer snel in de vaart OW MENING reacties: 430 Schouwen-Duiveland ontbeert goede slechtweervoorzieningen 80% dinsdag 9 augustus 2011 S DREISCHOR Het Wijnfeest van 'De Kleine Schorre' in Dreischor trok afgelo pen zaterdag 3200 bezoekers. Dat zijn er 800 minder dan vorig jaar. Volgens de organisatoren is dat te wijten aan de onzekere weersom standigheden. Dit jaar viel het Wijnfeest ook samen met de pa- lïngrookwedstrijd in Kerkwerve. Burgemeester Gerard Rabelink, te vens ambassadeur van 'De Kleine Schorre', kroonde Marjolein de Nood uit Amsterdam zaterdag tot Wijnkoningin. De Nood werkt bij KLM, een klant van de wijnhoeve. HELLEVOETSLUIS Edwin van der Burgh (13), zijn neef jes Stijn en Joris van der Linde (7 en 9) oefenen er al een paar weken voor; de jaarlijkse fokveedag in Hel- levoetsluis. Tijdens de fokveedag strijden 27 kalveren en evenveel kinderen bij de kalverbegeleidings- wedstrijd tegen elkaar. De fokvee dag wordt gehouden op het terein van de familie Van den Ban aan de Smitsweg 29 in Hellevoetsluis. Het evenement begint om 9.00 uur en duurt tot 16.00 uur. www.fokveedaghellevoetsluis.nl BRUINISSE In de Brusea, aan de Oudestraat in Bruinisse, worden morgen demon straties gegeven van het koken van mosselen. Dat gebeurt tijdens de openingstijden van het Visserijmu seum, annex Oudheidskamer: van 14.00 tot 17.00 uur. Tegen een klei ne vergoeding zijn de mosselen te proeven. Dat geldt ook voor de demonstra ties bolussen bakken die op 17 au gustus worden gegeven. Ook dat ge beurt tussen 14.00 en 17.00 uur in de Brusea. BURGH-HAAMSTEDE Er is een nieuwe loot aan de boom van excursies van Staatsbosbeheer: Rondom de Kop. Een natuurgids neemt zijn gasten mee op een zo meravondwandeling naar het uiter ste puntje van Schouwen-Duive land. De tocht gaat vanuit de excur- sieschuur in de boswachterij over het strand naar de voet van de stormvloedkering. Vanaf daar wordt een bezoek gebracht aan de vogel- trek-telpost Westenschouwen. On derweg horen de deelnemers alles over de historie van Schouwen. Ver trek 19.00 uur. KAMPERLAND De Domburgse Reddingsbrigade, de redders van het Banjaardstrand bij Kamperland, geeft woensdag 10 augustus een demonstratie. Als ze vrij zijn van hun eigen taken doen ook de KRNM-post Neeltje Jans en collega-reddingsbrigades mee. Er worden reddingen uitgevoerd met verschillende werkwijzen. Ook kan de nieuwe reddingspost bezich tigd worden. De post ligt achter de eerste duinovergang aan de Ban- jaardweg. De demonstratie duurt van 19.00 tot 20.30 uur. Niet alleen op zondag is de Corneliuskerk van Noordwelle open. Een felgekleurd spandoek aan de gevel van het gebouw op de dorpsring nodigt passanten uit om een kijkje te nemen. Bijzondere monumenten zoals De Nieuwe Kerk in Zierikzee en de Grote of Sint- Nicolaaskerk van Brouwershaven (foto) trekken vanouds veel bezoekers. De laatste jaren zetten ook kerken in minder toeristische gebieden de deuren open. foto's Dirk-Jan Gjeltema HANSWEERT - Het veer tussen Hansweert en Perkpolder komt waarschijnlijk vandaag of uiterlijk morgen weer in de vaart. Dat ver wacht schipper Laurens de Brou wer. Het pontje ligt sinds afgelo pen donderdag stil wegens techni sche problemen. De boot liep bij laag water vast in de haven van Perkpolder. Bij pogingen om de veerpont weer vlot te krijgen werd de boegschroef zwaar beschadigd. „Een flinke financiële tegenvaller", zegt De Bouwer. „Het zit eigenlijk op alle manieren tegen. Want we hebben ook nog eens een slechte zomer, wat niet bevorderlijk is voor het aantal passagiers." MIDDELBURG - Bij een inbraak in een bedrijf aan de Kleverskerkse- weg in Middelburg is afgelopen weekeinde een grote hoeveelheid koper gestolen. De inbrekers maakten een gat in de omheining en namen voor on geveer vijftig tot zestig kilo kabels met daarin koper mee. Afgelopen weekend is ook ingebroken in een sportcomplex aan de Noordweg in Middelburg. Daar werd een ruit ge forceerd. De buit bestond hier uit vijf ballen. Binnen werden stok ken vernield en kasten opengebro ken. 'A- INBRAAKBEVEILIGING MELDKAMER PAC BRANDBEVEILIGING TOEGANGSCONTROLE CAMERABEWAKING ALARMOPVOLGING Lewestraat 43 Goes/Kloetinge b!H> Tel.: 0113-213720 erkend '"erkend E -mail: info@colijnbv.nl \B0RG BevtHigingsbedrijf Branddetoctiebedrjjt Internet: WWW.COlijnbV.nl Pleziervaart kan 's middags best anderhalf uur wachten voor Zeelandbrug reageer op www.pzc.nl/schouwen-duiveland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45