son sport 125 Zesdaagse is al voorbij voor Hage Matthijssen en Zegers verrassen op Open Haringtoernooi in Biervliet Van der Meet door naar hoofdtoernooi AZW en Biervliet naar finalepoule Cofely Cup TC Hulst organiseert zondag toertocht Van Beukering naar Belgische club Wezet Meulendijks naar tweede ronde WK Tom Boere in selectie voor oefenduel Ajax H0ÜTS dinsdag 9 augustus 2011 mooie stadions en zo 1 ze de atletiek niet dit 1 n de Spelen van Londen' VERSMOLD Tennisster Angelique van der Meet is er gistermiddag in geslaagd het hoofdschema te bereiken van het challengertoernooi in het Duitse Versmold. De negentienjarige speelster uit 's-Heer Abtskerke won in de tweede en laatste kwalificatieronde van de Chileense Daniela Seguel. De setstanden wa ren 6-2 6-1. HULST foto Anthony Charlton in Londen, ditmaal in Hackney. Eerder waren er ernstige ongere geldheden in Enfield, Tottenham, Walthamstow, Islington, Oxford Circus en Brixton. Toerclub Hulst organiseert zondag haar traditionele toertocht. Zowel georganiseerde als niet-georgani- seerde toerfietsers kunnen tussen 8.00 en 10.00 uur starten vanaf res taurant Isegrim te Hulst. Ze kun nen daar inschrijven voor een af stand van 65 of 100 km. Deelne mers aan de Westerscheldetocht kunnen ook starten vanaf café de Griete in Zaamslag. Het is ook mo gelijk de tocht als sterrit te rijden. BRUSSEL Jhonny van Beukering zet zijn voet balcarrière voort bij de Belgische tweedeklasser Wezet. De 27-jarige aanvaller tekende bij de ambitieu ze formatie een contract voor één jaar. Van Beukering speelde vorig seizoen bij Feyenoord en wilde aanvankelijk overstappen naar de Indonesische club Pelita Jaya, maar hij kreeg geen vergunning. Daarop besloot hij in te gaan op een aanbie ding van Wezet. LONDEN Judith Meulendijks is er gisteren in geslaagd de tweede ronde te berei ken van de wereldkampioenschap pen badminton. De Nederlandse was in Londen met 21-10 21-18 te sterk voor de Oostenrijkse Simone Prutsch. Yao Jie moest gisteren na een nederlaag tegen de Spaanse Ca rolina Marin het toernooi direct al verlaten. SCHOONDIJKE - Biervliet-verdediger Thomas Leurgans (midden) duelleert met twee tegenstanders van Oost burg. De twee teams troffen elkaar gisteravond in Schoondijke, op de eerste speelavond van de Cofely Cup. Ook Philippine en Corn Boys gingen in groep E de strijd aan. Tegelijkertijd speelden AZW, Hulsterloo, Koe wacht en Terhole op de velden in Graauw hun duels in poule A. Van de acht clubs plaatsten AZW en Biervliet zich voor de finalepoule. Ze treffen elkaar zaterdag om 12.00 uur in de kwartfinale in Graauw. AZW pakte gisteravond in drie duels zeven punten. De formatie van trainer Antoine Thoen won van Hulsterloo (1-0) en Terhole (2-0) en speelde gelijk tegen Koewacht (0-0). Hulsterloo eindigde met zes punten op plaats twee, voor Koewacht en het puntloze Terhole. Biervliet werd op doelsaldo winnaar van poule E. Oost burg (2-0) en Corn Boys (5-0) werden verslagen, van Philippine werd met 1-0 verloren. Omdat Philippine in totaal ook twee keer won, kwam het aan op doelsaldo. Biervliet (+6) troefde Philippine (+1) daarbij ruim schoots af. Remy van Iteghem was gisteravond de pro ductiefste speler. De aanvaller van Hulsterloo was goed voor vier treffers. Quinten de Muer (Oostburg) scoorde drie keer. Vanavond worden de duels in poule B (velden Graauw) en poule F (velden Schoondijke) vanaf 18.45 uur afgewerkt. foto Camile Schelstraete ra. ii'«."pyn—saawwainiHiii door Herman Heuvink KOTKA-HAMINA - Voor enduro-rij- der Stefan Hage (19) uit Goes is het debuut in de internationale zesdaagse die wordt verreden in de Zuid-Finse regio Kotka-Hami- na uitgelopen op een nachtmerrie. Bij de laatste proef van de eerste dag miste hij op een druk punt in een wirwar van pijlen naar later bleek een technische controle. DE jury besloot Hage vervolgens uit te sluiten van verdere deelname. Tot aan de laatste proef had de Mo- tonooo-KTMrijder ongeveer de zelfde tijden gereden als zijn team genoten van het Nederlandse Ju nior Trophee-team. Uitgerekend bij de laatste proef ging het mis. De fout werd pas laat ondekt, toen de balans werd opgemaakt voor het passeren van de finish. Bonds coach Ragnar Katerbau adviseerde Hage om het ontbrekende stempel alsnog te gaan halen. Hij reed zes tig kilometer terug door het druk ke verkeer, terwijl de gemonteerde band niet geschikt was voor de snelweg. Hage haalde het benodig de stempeltje, pleegde in de nog zeer krappe tijd het noodzakelijke onderhoud aan de motor voor de volgende dag, om deze vervolgens binnen de tijdslimiet in een be waakt rennerspark in te leveren. Tevergeefs, zo bleek daarna. De jonge coureur, die zich de laatste maanden optimaal had voorbereid op de zesdaagse, kreeg van de jury te horen dat hij vandaag niet meer van start zou mogen gaan. t- WIELRENNEN Amersfoort. Eneco Tour. Proloog: 1Phinney (VSt) 5,7 km in 6.57 (49,210 km/u), 2. Boas- son Hagen (Noo) 0.07, 3. Millar (GBr) 0.08, 4. Alex Rasmussen (Den) 0.09, 5. Boom (Ned) 0.10, 6. Van Einden (Ned) 0.11, 7. Sergent (NZe) 0.12, 8. Gilbert (Bel) 0.15, 9. Thomas (GBr) 0.18, 10. Wagner (Dui), 12. Posthuma 0.19, 16. Mouris 0.20, 18. Tankink 0.22, 22. Westra, 26. Stamsnijder 0.24, 30. Flens 0.27, 42. Langeveld 0.30, 48. Van Leijen 0.31, 55. Tjallingii 0.32, 59. De Kort 0.33, 79. Kroon 0.38, 82. Veelers, 85. Van Dijk 0.39. AGENDA DINSDAG VOETBAL Borsele Sloepoort Cup. Voorronde met Goes, Nieuwdorp, Patrijzen en FC Dauwendaele. Lo catie: voetbalvelden Nieuwdorp. Aanvang: 18.30 uur. Cofely Cup. Voorronden. Groep B: Zaamslag, Graauw en Vogelwaarde. Locatie: voetbalvel den Graauw. Groep F: Temeuzense Boys, Sluis en Sluiskil. Locatie: voetbalvelden Schoondijke. Aanvang 18.45 uur. Vriendschappelijk: Hoek-Eendracht Aalst, RCS-Kloetinge (19.15 uur), Steenbergen-VC Vlissingen, Luctor'88-Arnemuiden, Borssele- Luctor'88 2, 's-Heer Arendskerke-Yerseke, Dui- veland-Stellendam, Advendo-SKNWK (20.00 uur), Nieuwland-MZC'11, Tholense Boys-Den Bommel, Colijnsplaatse Boys-Smerdiek, Dom burg-Zeeland Sport, Hoedekenskerke-VCK, SPS-SVC, Wolfaartsdijk-Volharding, Apollo'69- Lewedorpse Boys, Kruiningen-Kloetinge A1, Hansweertse Boys-Wemeldinge (19.00 uur). Indien niet anders vermeld, aanvang 19.30 uur. BIERVLIET - In het 12e Rabo Open Haringtoernooi van tennisvereni ging Biervliet zorgden Han Mat thijssen en Robert Zegers voor een verrassing door als outsiders met de hoogste eer te strijken in het dubbel-5. Het duo van TV Sluiskil versloeg eerst Nicky Samijn en Edwin Vermeulen met 6-3 6-4 en vervolgens op de finaledag de favo riete combinatie Olivier van Noort en Cees de Rijk: 6-4 4-6 6-4. Bij de vrouwen van gelijke speel- sterkte excelleerden Annelies de Mul en Brigitte van de Water van TV Hoek door allevier de poule wedstrijden in winst om te zetten. Het tweetal uit de kanaalzone had op de slotdag wel opvallend veel moeite met het duo Karen Buysse/Nathalie Doens: 4-6 6-3 6-3. In de mixed-4 werden Judith Versluis en Jos Zegers al vroeg in het toernooi eindwinnaar door in beide poulewedstrijden te zegevie ren. Het ongeplaatste koppel Se- verine de Windt/Gino Dhont van het Aardenburgse Sjef klopte in de mixed-6-finale in drie sets de be oogde toernooiwinnaars Natasja Mulder en Marco Evers: 6-4 3-6 6-1. Corné de Bruijne en Ad van der Maden bedwongen in de man nen 6-finale in een driesetter het favoriete duo Cees de Rijk/Bert van Sabben: 6-2 2-6 6-3. Fred van Cauteren (49) van Ga- me'78 uit Clinge is nog altijd een geduchte tegenstander voor menig een in de Zeeuws-Vlaamse tennis toernooien. Zo is hij ook in het De Kroon Smash tennistoernooi in Sint-Jansteen zowel in het enkel-5 als dubbel-4 als eerste geplaatst. T\vee keer moest hij echter zijn meerdere erkennen in 'de jeugd'. Zo klopte Daniel Audenaerdt (23) met 7-5 6-1 de schema-aanvoerder. De plaatselijke favoriet is super snel en beschikt over een heel arse naal aan slagen. De tactisch tennis sende Van Cauteren kon alleen in de eerste set gelijke tred houden met Audenaerdt: 7-5 6-1. Op hetzelfde schema stond de als tweede geplaatste Wim Gorleer van De Eikenhof uit Koewacht al leen het redden van de eer toe aan Niels van den Brande uit Clinge: 6-16-0. In de 6 staat Erwin van Re genmortel uit Koewacht al in de halve finale na winst in twee sets op Erwin Claassens (6-3 6-3) en Werner Tak (6-2 6-2). In de dub- bel-4-poule waren Marino Bols- sens en Davy de Kesel met twee keer 7-5 te sterk voor Fred van Cau teren en Pieter Voorbrood. In de mixed-5 zijn Noortje de Bakker en Harm Rietjens door naar de kwart finale. Ze versloegen Mark en Nik- kie van Troost: 6-3 4-6 6-0. AMSTERDAM - Tom Boere kan van avond zijn debuut maken in het eerste elftal van Ajax. Trainer Frank de Boer heeft de. spits opge nomen in de selectie voor het oe fenduel met Almere City FC. De Jupiler Leagueclub treedt aan tegen een combinatie-elftal van de A-selectie en Jong Ajax, omdat De Boer niet over zijn (jeugd)interna- tionals kan beschikken. Onder anderen Jeroen Verhoeven, Eyong Enoh, Vurnon Anita, Jan- Arie van der Heijden, André Ooijer en Rodney Sneijder zijn wél van de partij. Temeuzenaar Boere trainde afgelopen vrijdag voor de eerste keer mee met de A-selectie en kwam een dag later in actie met Jong Ajax, tijdens het oefenduel met Ergotelis Kreta (0-0). Het oefenduel in het Mit subishi Forklift Stadion begint van avond om 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41