ogen van buddy in de golven SvèSK probleem is oorzaak nummer één zeeland 13 D66 wil oplossing voor stremmingen in tunnel Privé Werk MOSKOU ST. PETERSBURG KRAS.NL commentaar Strijd om titel beste leerling in aardrijkskunde Stedenreis Highlights Moskou St Petersburg 7 dagen inclusief ontbijt Vertrek: 17/9/11 t/m 3/11/11,2/2/12 1/3/12 deze reis boekt u echt NÉRGENS VOORDELIGER! met o.a. bezoek aan het historische Rode Plein, Kremlin, het oude Danilovklooster, de Petrus Paulus vesting en de wereldberoemde Hermitage incl. vlucht, verblijf, ontbijt, treinreis Moskou- St. Petersburg, NL-spr. reisleiding, excursies, entreegelden en lokale stadsgidsen Zie www.kras.nl/35795 waarom zou je meer betalen dinsdag 9 augustus 2011 De kans op een duikongeluk is we reldwijd 2 promille (2:1000). In Nederland is de kans nog kleiner. 'We kunnen moeilijk van de overheid verwachten dat naast elke duikplek een reddingsboot ligt. Het is in Zeeland prima geregeld met hulp aan watersporters.' Peter Engels van Dosa, dat duikongevallen registreert en analyseert. Advies, Si; Signalen Klachten telefoon 0113 - 212 783 maandag t/m vrijdag 09.00 - 13.00 uur ask@klaverbladzeeland.nl Wat mag ik verdienen naast een uitkering? Wie heeft er inzicht in mijn patiënten dossier? Hoe zit het met WIA en WW? Mag ik van huisarts wisselen? Moet ik een bijdrage betalen voor huishoudelijke hulp? www.ASKzeeland.nl Werkgevers willen meer weten over het privé-leven van hun perso neel. Dat klinkt eng. Alsof ba zen veel méér willen dan in de arbeidsovereenkomst is afspra ken. Maar deze vrees is niet te recht. Uit onderzoek blijkt, dat dit slechts een poging is om werk en privé beter in balans te brengen. Daar zijn beide par tijen bij gebaat. Bijvoorbeeld als werknemers worstelen met zorgtaken. Een baas die dan tij delijk soepel is, krijgt dat terug betaald met extra inzet. Veel werkgevers zijn nu zeer te rughoudend met vragen over de privéaangelegenheden van hun medewerkers. Toch zullen ze de angst, dat dit als bemoei zucht wordt ervaren, moeten overwinnen. Want ruim veer tig procent van de werknemers heeft wel eens moeite met de combinatie van werk en privé. Er is dus vaak wel degelijk wat te bespreken. De meeste werk nemers zijn mondig genoeg om de grenzen van zo'n over leg haarscherp aan te geven. VLISSINCEN - Nederlandse en Vlaamse middelbare scholieren strijden van 16 tot en met 19 augus tus om de titel 'Beste aardrijkskun- deleerling van Nederland en Vlaan deren'. 1\vaalf jongeren - zes uit Nederland en zes uit Vlaanderen - zijn in de voorrondes geselecteerd uit vierduizend deelnemers, en worden getest op hun geografische kennis en vaardigheden. Ze moe ten onder meer een praktijkop dracht doen rondom de Wester- schelde. Deltacommissaris Wim Kuijken reikt op 19 augustus in de Hogeschool Zeeland de prijs uit aan de winnaar. Hulpdiensten waren zondag uren aan het zoeken naar een 55-jarige Belgische duiker uit Oostmalle. foto's Guido van der Heijden fotomontage Felix Binicewicz zewski van de waterpolitie. „Dat hoort erbij. Of het nu duikers of andere watersporters zijn, alles wordt uit de kast getrokken. Het wordt pas een probleem als het om een vals alarm gaat; dan gaan wij wel uitrekenen wat het gekost heeft. Een maand geleden werden op het Hollands Diep 's nachts vuurpijlen afgevuurd, bedoeld als noodsignaal. Maar ze bleken te zijn afgeschoten om een feestje luister bij te zetten. Die mensen krijgen de rekening gepresenteerd. En dat kan zomaar 20.000 euro zijn." In Zeeland zijn geregeld duik- incidenten. „Maar er zijn dan ook elk weekeinde honderden dui kers", nuanceert Kraszewski. Om de duiksport te bevrijden van het negatieve imago van gevaarlij ke sport, is mede op initiatief van de duikbond de Dosa opgezet: een instituut dat duikongevallen regis treert en analyseert. „De kans op een duikongeval is wereldwijd 2 promille. In Nederland nog klei ner", zegt Peter Engels. Hij is in structeur-docent van de Neder landse Onderwatersport Bond en secretaris van de Dosa. Een me disch probleem is oorzaak num mer één van dodelijke duikonge vallen, zegt Engels. Dat heeft dus niets te maken met de duiksport an sich. Op nummer twee staat ver keerde planning van zaken die met lucht te maken hebben, en de- compressiestops. En op drie ko men de menselijke inschattingsfou ten en ongelukkige samenlopen van omstandigheden. Slecht weer hoort niet in het rijtje thuis. Sterker: hoe slechter het weer, hoe minder ongevallen. „Want dan wordt er minder gedo ken", verklaart Engels. Andersom geldt: omdat er in Zeeland veel ge doken wordt, zijn er veel ongeval len. En waarom wordt er in Zee land veel gedoken, vooral door Bel gen? „Omdat je in Zeeland diep kunt duiken. Belgen houden daar van, omdat het in hun opleiding voor het duikbrevet zit. De dichtst bijzijnde andere duiklocatie waar dat kan, is zuid-Frankrijk. En hoe dieper de duik, hoe belangrijker een goede planning van lucht en decompressiestops wordt." MIDDELBURG - D66 wil betere oplos singen voor stremmingen in de Westerscheldetunnel. De tunnelbuizen zijn volgens D66 te vaak en te lang afgesloten na aanrijdingen en ongelukken. „Vaak is sluiting een gevolg van een een voudig pechgeval", zegt Tom Aalfs van D66 in schriftelijke vragen aan het dagelijks provinciebestuur. Dat levert niet alleen veel ergernis op, maar de tunnel loopt ook veel in komsten mis. D66 wil dat het dage lijks provinciebestuur nadenkt over betere oplossingen. Aalfs stelt voor om het verkeer - met lagere snelheid - toch door de tunnelbuis te leiden, of al het verkeer tijdelijk door dezelfde buis te laten rijden. De oostbuis van de Westerschelde tunnel was zondag nog afgesloten na een eenzijdig ongeval.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3