3 o aan fruitstam zeeland 121 Roel Felius steelt de show in Japan Recensies op website Koperen Tuin Wand- en vloertegels vanaf 9,95 per m2 brieven ■BouwCenteraLogus-De Hoop dinsdag 9 augustus 2011 hectare landbouwgrond is in Nederland beplant met kiwibes. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Binnenstad Als inwoonster van Goes vind ik het natuurlijk geweldig als Goes Beste Binnenstad wordt. Zo'n titel moet je ook echt verdienen. En daar schort wat aan. Voetgangers zijn ook op marktdagen nog steeds vogelvrij in de Lange Vorststraat en op de Grote Markt. Fietsers maken de dienst uit en controle is er zel den. De parkeerwachters moeten niet alleen foutparkeerders mogen bekeuren, maar ook de fout-fiet- sers. Goes de Beste Binnenstad, dan ook veilig ook voor voetgan gers. Martha Blom Heernisseweg 43, 4461 PR Goes Puinbreker De advocaat van Bouw- en grond- verzetbedrijf Harten schildert de bewoners van Eindewege iedere keer af als een stelletje raddraaiers. In het begin van de procedure had de gemeente Goes het voornemen de Milieuvergunning aan Harten te verlenen. Als belanghebbende heb je dan de gelegenheid om jouw zienswijze in te dienen. 43 Bewo ners hebben dat gedaan! (Gelukkig maar, anders heb je later in het pro ces geen stem meer). De gemeente heeft ingezien dat ze een foute beslissing ging nemen en de vergunning vervolgens gewei- gerd. En terecht: Het bestemmingsplan laat zo dicht tegen een woonstraat zo'n bedrijf niet toe. Gelukkig voor ons is de regelgeving heel duide lijk: Naarmate de gronden dichter bij het buurtschap zijn gelegen, worden aan de te vestigen bedrij ven steeds zwaardere eisen opge legd! Lawaai, stofoverlast en af- en aanrijdende vrachtwagens passen hier niet! W.J. Francke Spoorstraat 6 4458 AX Eindewege Natuurherstel Dreigende taal uit Brussel (ja die van Brussel-Halle-Vilvoorde) als Nederland de afspraken over na tuurherstel, dat moet in de Wester- schelde zelf plaats vinden, niet na komt. Men zal niet aarzelen om een zoge noemde 'inbreukprocedure' te be ginnen bij het Europese Hof De Nederlandse burger betaalt zich blauw aan het overeind hou den van diverse Europese landen en nu wordt er gedreigd. Hoe zielig kan een zogenaamde Europese Unie overkomen. Nog steeds betwijfel ik of deze 'Eu ropese' Unie zin heeft zolang de ge dachte alleen gedragen wordt door een stel volgevreten zelfgenoegza me politici. Mijns inziens (maar ik heb er geen verstand van) wordt het tijd de Unie te ontmantelen in plaats van nog langer 'bedreigd' te worden om een futiliteit. Ga er maar vanuit dat de volgende verdieping eraan komt en dan weer een polder onder water? In de krant staat ook Honger grijpt om zich heen. Daar zouden die polders goed van pas komen! A. de Waele H. Dunantstraat 20 Koewacht Ramadan Fantastisch, een maand lang vas ten van zonsopkomst tot zonson dergang daarna tot bezinning ko men, je vrienden uitnodigen en wat voor de samenleving beteke nen. Jammer toch dat er altijd weer mierenneukers zijn die het moeten bederven. Nu weer eentje in Dubai. Als je hoog woont moet je langer vasten, want de zon komt eerder op en gaat later onder. Ik weet er nog eentje. Weten de moslims in Westkapelle wel dat het daar 's avonds langer licht is dan in Oost-Groningen? Één troost, ze mogen 's ochtends iets later beginnen dan die Gronin gers. Heb ik er nog eentje. Wat doen ze in het noorden van Scandinavië of op de Noordpool? Bijna of hele maal niets eten? Koop een nau tische almanak, kun je voor jezelf berekenen hoe laat je begint en stopt. En die verdwaalde ziel in het rijke Dubai kan zich beter inzetten voor de hongerlijdenden in de hoorn van Afrika. Paul Heuff Vliedberg 3 Vlissingen 13.0 km/uur Afterparty Veel geroep en geklaag ofwel ver zet was te horen tegen de destijds aangekondigde verhoging van de snelheidslimiet op bepaalde auto snelwegen. Met name gold dit ook voor de Zeeuwse RW A58. Het gekrakeel kwam vanuit zowel de beleids-, milieu-, als verkeersvei- ligheidshoek. Ik schreef hier al eens over. De nieuwe limiet is al een tijdje van kracht en met suc ces. Ik durf dit te stellen als ie mand met enige beroepsmatige kennis van verkeer in ruime zin. Van alle voorziene problemen blijkt niets. Waar zijn nu die bovengenoemde roepers en klagers? Nu hoor je hen niet. Enig ongelijk toegeven is er niet bij. Wat een zwakke verto ning! Jan Op het Veld Zwanenlaan 25 4493 SE Kamperland. door Rob Paardekam Bes voor bes moeten ze geplukt worden. Roel Felius (22) werd op zijn vijftiende ineens een min of meer bekende Nederlan der. Met het door hemzelf geschre ven lied Mijn ogen zeggen alles ver tegenwoordigde hij Nederland op het Junior Eurovisie Songfestival in 2003. De jonge Goesenaar maak te indruk, maar daarna werd het stil rond zijn persoon. Toch heeft Roel bepaald niet stilgezeten. Lang zaam is hij een mooie carrière in de entertainment-industrie aan het opbouwen. Momenteel steelt hij deshow in het grote Japanse pretpark Universal Studios in Osa ka. In het pretpark - na Tokyo.Disney- land het grootste van Japan - ver vult Roel de rol van zanger en dan ser in de show Sesame Street Hap py Surprise. „Vier keer per dag speel ik die rol in een groot theater midden in het park", vertelt hij. „Daarnaast speel ik ook nog de prins van Assepoester in de Magi cal Starlight Parade." Het leven in Japan bevalt de Goese naar wel. De Japanners zijn vol gens hem ontzettend beleefd, be hulpzaam en enthousiast. „Het is erg fijn om met ze te werken en voor ze te spelen. De mensen die naar de shows en de parades ko men kijken, zijn enorm enthou siast. Dat geeft me veel energie. Daarnaast krijg ik een geweldig sa laris, een gratis fiets, gratis trein- passen en hoef ik geen huur te be talen voor mijn volledig ingerichte appartement. Kortom: het is een droombaan." Desondanks denkt Roel dat hij in 2012, als zijn contract in Japan af loopt, terugkeert naar Nederland. „Hoe fantastisch het hier ook is, ik ben dan wel weer toe aan een nieuwe uitdaging. Na vier jaar wer ken in pretparken in het buiten land wil ik in Nederland weer een paar projecten oppakken." Welke projecten dat worden, kan het 22-jarige talent nog niet zeggen. „Mijn dromen zijn einde loos", stelt hij. „Ik wil naar Duits land en naar Londen. Ik wil werken als zanger op een cruise schip, voice-overs doen, in het theater staan, mijn eigen muziek maken." www.roelfelius.nl GOES - Boekhandel De Koperen Tuin in Goes wil bezoekers de kans geven hun leeservaringen met anderen te delen. Daarvoor stelt de boekhandel nu ruimte op website www.koperentuin.nl be schikbaar. „Er komen veel mensen terug de zaak binnenlopen met enthousias te leesverhalen", verklaart eigenaar Manda Heddema. „Mensen in de boekhandel horen die ervaringen graag om ze ook weer te kunnen delen met andere mensen." De stukjes worden, zo mogelijk, voorzien van een foto van het om slag en vervolgens geplaatst in de rubriek Uitgelezen. Anonieme plaatsing mag ook. De recensies kunnen per e-mail worden ge stuurd naar info@koperentuin.nl. Bijdragen van uitgevers of schrij vers over hun eigen boek worden niet geplaatst. LsQ>GUS Direct uit voorraad! logusdehoop.nl Terneuzen: Kennedylaan 32 nieuwe dingen uit te proberen. Dat ligt me. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37