sport 25 Zesdaagse is al voorbij voor Hage Rallycrosser Kasse is het niet eens met straf Van Bronckhorst stopt als assistent van Pot Van der Meet door naar hoofdtoernooi Tolhoek en De Lange net niet op podium Van Beukering naar Belgische club Wezet Derde plaats voor Israel in Zelzate Verhoek staat voor vertrek naar Engeland Tom Boere in selectie voor oefenduel Ajax dinsdag 9 augustus 2011 VERSMOLD Tennisster Angelique van der Meet is er gistermiddag in geslaagd het hoofdschema te bereiken van het challengertoernooi in het Duitse Versmold. De negentienjarige speelster uit 's-Heer Abtskerke won in de tweede en laatste kwalificatieronde van de Chileense Daniela Seguel. De setstanden wa ren 6-2 6-1. OPWIJK De junioren van wielervereniging Theo Middelkamp keerden met een tevreden gevoel terug van een wedstrijd in het Belgische Opwijk. Antwan Tolhoek (Yerseke) en Thijs de Lange (Kattendijke) zaten in de kopgroep en werden respec tievelijk vierde en vijfde. In de ach tervolgende groep reed Eloy Raas ('s-Heer Hendrikskinderen) naar plek zeventien. De andere Middel kampers eindigden in het peloton. BRUSSEL Jhonny van Beukering zet zijn voet balcarrière voort bij de Belgische tweedeklasser WezeL De 27-jarige aanvaller tekende bij de ambitieu ze formatie een contract voor één jaar. Van Beukering speelde vorig seizoen bij Feyenoord en wilde aanvankelijk overstappen naar de Indonesische club Pelita Jaya, maar hij kreeg geen vergunning. Daarop besloot hij in te gaan op een aanbie ding van WezeL ZELZATE Pieter Israel moest gisteravond tij dens een kermiskoers in het Bel gische Zelzate genoegen nemen met een derde plaats. De wielren ner uit Kruiningen maakte al snel deel uit van een kopgroep van ne gen renners. In de sprint kwam Is rael als derde over de finish. De Belg Bram d'Hondt won de koers, voor zijn landgenoot Joris Haers. •.el mooie stadions en zo en ze de atletiek niet dit van de Spelen van Londen' foto Anthony Charlton in Londen, ditmaal in Hackney. Eerder waren er ernstige ongere geldheden in Enfield, Tottenham, Walthamstow, Islington, Oxford Circus en Brixton. NOTTINGHAM - Wesley Verhoek, hier in duel met Vites- se-verdediger Jeroen Drost (voorgrond), vervolgt zijn loopbaan vrijwel zeker bij Nottingham Forest. Zijn club ADO Den Haag en de Engelse club uit de op één na hoogste voetbalafdeling meldden gisteren een akkoord te hebben bereikt over een overgang van de vleu gelspits. De 24-jarige Verhoek reisde gisteren af naar Nottingham om persoonlijk rond te komen met de club van manager Steve McClaren, oud-trainer van FC Twen te. Ook werd de aanvaller medisch gekeurd. Over de hoogte van de transfersom deed zowel 'Forest' als ADO Den Haag geen uitspraak. foto Robin van Lonkhuijsen door Herman Heuvink KOTKA-HAMINA - Voor enduro-rij- der Stefan Hage (19) uit Goes is het debuut in de internationale zesdaagse die wordt verreden in de Zuid-Finse regio Kotka-Hami- na uitgelopen op een nachtmerrie. Bij de laatste proef van de eerste dag miste hij op een druk punt in een wirwar van pijlen naar later bleek een technische controle. DE jury besloot Hage vervolgens uit te sluiten van verdere deelname. Tot aan de laatste proef had de Mo- torcooo-KTMrijder ongeveer de zelfde tijden gereden als zijn team genoten van het Nederlandse Ju nior Trophee-team. Uitgerekend bij de laatste proef ging het mis. De fout werd pas laat ondekt, toen de balans werd opgemaakt voor het passeren van de finish. Bonds coach Ragnar Katerbau adviseerde Hage om het ontbrekende stempel alsnog te gaan halen. Hij reed zes tig kilometer terug door het druk ke verkeer, terwijl de gemonteerde band niet geschikt was voor de snelweg. Hage haalde het benodig de stempeltje, pleegde in de nog zeer krappe tijd het noodzakelijke onderhoud aan de motor voor de volgende dag, om deze vervolgens binnen de tijdslimiet in een be waakt rennerspark in te leveren. Tevergeefs, zo bleek daarna. De jonge coureur, die zich de laatste maanden optimaal had voorbereid op de zesdaagse, kreeg van de jury te horen dat hij vandaag niet meer van start zou mogen gaan. door Henk de Winter MAASMECHELEN - Rallycrosser Ko Kasse uit Veere moest Jan de zes de ronde voor het Europees kam pioenschap rallycross beginnen met een tijdstaf van drie secon den. Kasse liep die straf al op bij het begin van de officiële tijdtrai- ning van zijn klasse, de Touring cars. Volgens de organisatie was hij te laat aanwezig bij de startop stelling van de tijdtraining. Kasse had zelf een andere versie. „Ik was wel degelijk op tijd, maar mocht niet oprijden naar de start- grid. Ik kreeg drie seconden aan mijn broek en dat koste me wel ze ven plaatsen in de startopstelling van de eerste heat." Protesteren en uitleggen dat hij wel op tijd was vond, volgens Kas se, geen gehoor bij de officials. Hij plaatste zich, na drie heats, in zijn Opel Astra wel op poleposition van de C-finale bij de Touringcars. In de laatste ronde van die C-fina- le wist Kasse de Belg Mertens voor bij te steken. Dat leverde hem een plaats in de B-finale op. Daarin fi nishte hij als derde, waardoor hij achtste overall werd. De uit Zuiddorpe afkomstige Peter van de Wege sloot zijn wedstrijd in de Supert6oo af met een straf De Zuiddorpenaar knalde met zijn Toyota Yaris in de D-finale achter op de auto van een tegenstander. „Ik weet niet of het terecht is dat ik uit de wedstrijd ben gehaald. Ie dereen voor me ging in de eerste bocht zo hard in de remmen, dat ik het niet meer aangeremd kon krijgen en er bovenop reed." Van de Wege werd twintigste. Marcel Snoeyers uit Tholen finish te met zijn Renault Clio in de Su- peri6oo als 21e. AMSTERDAM - Tom Boere kan van avond zijn debuut maken in het eerste elftal van Ajax. Trainer Frank de Boer heeft de spits opge nomen in de selectie voor het oe fenduel met Almere City FC. De Jupiler Leagueclub treedt aan tegen een combinatie-elftal van de A-selectie en Jong Ajax, omdat De Boer niet over zijn (jeugd) interna tionals kan beschikken. Onder anderen Jeroen Verhoeven, Eyong Enoh, Vumon Anita, Jan- Arie van der Heijden, André Ooijer en Rodney Sneijder zijn wél van de partij. Temeuzenaar Boere trainde afgelopen vrijdag voor de eerste keer mee met de A-selectie en kwam een dag later in actie met Jong Ajax, tijdens het oefenduel met Ergotelis Kreta (0-0). Het oefenduel in het Mit subishi Forklift Stadion begint van avond om 19.30 uur. ROTTERDAM - Giovanni van Bron ckhorst stopt bij Jong Oranje en gaat fulltime aan de slag als assis tent van Feyenoord-trainer Ro nald Koeman. Dat meldde een woordvoerder van voetbalbond KNVB gisteren. Van Bronckhorst werd in 2010, na het beëindigen van zijn actieve loopbaan, assis tent van Cor Pot bij Jong Oranje. De 36-jarige Rotterdammer wil zich echter volledig richten op zijn taken bij Feyenoord en heeft daar om de functie bij de voetbalbond per direct neergelegd. PSV-spits Ola Toivonen heeft zich bij de Zweedse bondscoach Erik Hamrén afgemeld voor de oe feninterland van morgen tegen Oekraïne. Toivonen heeft aan de eerste competiewedstrijd tegen AZ spierklachten in zijn rechterbeen overgehouden, meldde PSV. Doel man Andreas Isaksson reist wel met de Zweedse voetbalploeg af naar Oekraïne. Enkele Luxemburgse voetbalin ternationals zijn bestolen in aan loop naar de oefenwedstrijd in en tegen Portugal van morgen. Vol gens de Luxemburgse aanvaller Daniel da Mota zijn de dieven op vijf hotelkamers binnengedrongen en zijn er laptops, een iPad, toe-- gangsbewijzen voor de interland en geld ontvreemd. De ploeg ver blijft in een hotel in de Algarve. Viktor Elm van sc Heerenveen is af van zijn rode kaart die hij za terdag kreeg in de wedstrijd tegen NEC. De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft na bestude ring van de ingediende verklarin gen en televisiebeelden beslist dat de rode kaart niet terecht was. De Zweedse middenvelder krijgt geen schorsing en kan zondag meedoen tegen Ajax.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25