midweeks topaffiche spot 23 Bryan Ruiz heeft wel oren naar Tottenham Boom en Van Emden vinden er niets aan op parkoers in Amersfoort Lampard zegt af voor duel met Oranje Oranje kan koppositie Fifa-ranglijst pakken dinsdag 9 augustus 2011 sK^sssessSisass Frank Lampard heeft zich afgemeld voor de oefenwedstrijd van Engeland tegen Ne derland. De middenvelder van Chelsea kan niet meespelen wegens een keelontste king, zo maakte de Engelse voetbalbond (FA) bekend. Eerder zegde Darren Bent al af bij bondscoach Fabio Capello. De spits van Aston Villa heeft last van een schouder- blessure. Ook Michael Carrick en jack Wilshere ontbreken. Capello voegde gisteren wel de talentvolle Tom Cleverley (Manchester United, foto) toe aan zijn selectie. door Leon ten Voorde KATWIJK - Het stof van de sof van PSV dwarrelt nog ergens in de lucht, de kortstondige koppositie van Feyenoord is amper bespro ken, of het nationale theater van vermaak heeft z'n tenten alweer opgeslagen in de duinen van Katwijk. In Engeland, Spanje en Italië moeten ze zelfs nog begin nen, maar de internationale kalen der heeft daar weinig mee te schaf ten. Morgenavond wordt er overal in de wereld massaal door landen teams geoefend. Dus ook door Oranje, dat na de rimpelloze kwali ficatiereeks richting EK met Enge land eindelijk de oppositie krijgt waar het naar snakt. Alleen dat tijdstip hè... Natuurlijk: Engeland-Nederland is een prach tig affiche. Maar plan de wedstrijd begin augustus en de klassieker op papier wordt een duel van de schu rende dubbele belangen, een duel ook van de vele wissels die op ver zoek aan de bondscoaches zijn doorgegeven. „Het is raar dat je zo'n prestigieuze interland speelt, terwijl wij in Italië pas op 28 au gustus met de competitie begin nen", zegt Mark van Bommel, de aanvoerder van Oranje. Rafael van der Vaart kan een on deugend lachje niet onderdruk ken. „Ia, de manager had liever ge had dat ik mg voor Oranje had af gemeld." Van der Vaart kan zich de verkapte smeekbede van zijn baas ook wel voorstellen. Zaterdag moest hij vanwege een lichte enkel blessure immers nog een vriend schappelijke oefenwedstrijd van Tottenham Hotspur laten schieten en komend weekend wacht de start van de Premier League. Dan zit je als manager niet te wachten op een midweeks potje interland voetbal van een van je sterspelers. „Maar ik heb nog nooit op Wem bley gespeeld", luidt de repliek van Van der Vaart. En dus zal hij mor genavond in zijn woonplaats Lon den gewoon opdraven. Tot afgrij zen van Tottenham-manager Har ry Redknapp. 'Absurd'. AZ-trainer Gertjan Ver beek zat vorige week zoals gewoon lijk niet om een mening verlegen toen hem naar al die interlands werd gevraagd. Spelers zonder rit me die nog maar één competitie wedstrijd in de benen hebben, of zelfs nog in de voorbereiding zit ten, moet je in deze fase van op bouw niet weghalen bij de clubs, zo luidt zijn mening. Verbeek zei daarmee wat al zijn collega's vin den. Arsenal-manager Arsène Wenger vuurde gistermorgen zelfs een heus dreigement af op de En gelse bondscoach Fabio Capello. Het Nederlands voetbalelftal kan .morgen voor het eerst in de histo rie de koppositie van de Fifa-we- reldranglijst in handen krijgen. Wanneer Oranje de oefeninterland tegen Engeland wint en koploper Spanje onderuit gaat tegen Italië, dan is de equipe van Bert van Mar wijk de beste ter wereld. Wereldkampioen Spanje is momen teel de nummer één op de Fifa- ranglijst, met 1588 punten. Oranje volgt de Zuid-Europeanen op de voet: 1542 punten. Onder leiding van Van Marwijk ver loor het team slechts twee duels. In september 2008 was Australië in een vriendschappelijk duel met 2-1 te sterk. De enige andere ne derlaag onder Van Marwijk werd vorig jaar in de WK-fïnale in Johan nesburg geleden tegen Spanje. door Fardau Wagenaar „Jack Wilshere mag dan geselec teerd zijn, hij is niet fit en gaat dus niet spelen tegen Nederland." Dat Robin van Persie vanavond op Wembley de training hervat, zal hem niet veel vrolijker stemmen. Afgelopen zaterdag viel zijn aan voerder nog uit in de oefenwed strijd tegen Benfica, maar Van Per sie is niet van plan de interland in zijn eigen omgeving te laten schie ten. Dat geldt ook voor doelman Maarten Stekelenburg die donder dag na de wedstrijd tegen de Engel sen meteen doorvliegt naar Rome, omdat hij vrijdagavond in en te gen Valencia zijn debuut gaat ma ken voor zijn nieuwe werkgever. „Maar ik heb geen moment over wogen om Oranje af te zeggen", zegt hij. „Ik vond het al erg genoeg dat ik de laatste twee interlands door blessures moest missen. Voor dit soort wedstrijden zo kort op el kaar ben je voetballer geworden." Spelen in dit Oranje is namelijk veel te leuk, vindt Van der Vaart. En bovendien zijn de spelers er in middels ook wel achter dat de bondscoach niet houdt van spelers die in zijn ogen iets te gemakkelijk met de belangen van Oranje om springen. „Vroeger baalde je wel eens als je ver van huis een inter land moest spelen tegen een wei nig aansprekende tegenstander, maar tegenwoordig is het een feest om in dit Oranje spelen", aldus Van der Vaart. Daarom zijn Mark van Bommel en Wesley Sneijder ook gewoon van de partij. Zater dagmiddag stonden ze nota bene in Peking nog tegenover elkaar in de strijd om de Italiaanse Super Cup, zondag reisden ze terug en op maandag liepen ze hun rondjes op het veld van Quick Boys. „Ieder een wil erbij zijn, omdat het ni veau ongelooflijk hoog is. Daar naast beseffen we dat we over een jaar met z'n allen op het EK iets heel moois kunnen winnen", al dus Van Bommel. ENSCHEDE - Bryan Ruiz schat de kans dat hij naar Tottenham Hot spur vertrekt op 50-50. Maar als de aanvaller van FC Twente over de Londense club praat, verraden de pretogen zijn verlangen naar een nieuwe stap. De Spurs zal echter flink moeten betalen voor de smaakmaker. Gaat hij dan nu echt weg bij FC Twente, sterspeler Bryan Ruiz? De speler uit Costa Rica, met het ka rakteristieke halflange zwarte haar, die een wedstrijd in z'n eentje kan beslissen. De kans is groot. Voorzit ter Joop Munsterman heeft laten weten dat hij bij een serieus bod van de Spurs wil praten. Tot giste ren had hij nog niets van de club vernomen. FC Twente zou een be drag van rond de vijftien miljoen euro willen ontvangen voor Ruiz. Een deel daarvan gaat naar zijn oude club AA Gent. Na zijn eerste jaar in Enschede vlo gen de geruchten over een transfer Ruiz al om de oren. Hij had in het kampioensjaar 24 keer gescoord in de competitie. En al speelde hij slecht of had hij net een lange vliegreis achter de rug en viel om van de slaap, toenmalig trainer Ste ve McClaren durfde hem niet te wisselen. „Ruiz scoort altijd", zei hij dan. Vooral clubs met veel geld uit Oost-Europa wilden hem na dat eerste jaar inlijven en boden hem een dik salaris. Ruiz weiger de. „Ik wil alleen naar een van de grote competities. Naar een betere club waar ik me kan ontwikkelen. Dat kan niet in Rusland, daar spe len betekent dat je in de vergetel heid raakt, dat wil ik niet." Er was in de zomer van 2010 ook belangstelling van Liverpool en Se- villa, maar tot een transfer kwam het niet. Vorig seizoen was voor hem een stuk minder succesvol. Ruiz raakte in november gebles seerd aan zijn knie, het herstel kostte maanden. Maar de interesse van andere clubs bleef, steeds als de transferwindow open ging sta ken de roddels de kop op. Nu lijkt het er echt van te komen. Ruiz vertrok gisteren naar Costa Rica waar een benefietinterland ge- Bryan Ruiz pland staat. Een dag daarvoor meldde hij dat zijn zaakwaarne mer een telefoontje had gekregen van de Spurs. „Meer weet ik er niet van. Ik schat de kans in op 50-50 dat ik vertrek. Ik heb het nog altijd naar mijn zin bij FC Twente. Maar ik heb ook altijd ge zegd dat ik een keer een nieuwe stap wil maken. De Spurs is een fantastische club en het lijkt me ge weldig om met een speler als Rafael van der Vaart te mogen spe len." De Tukkers zullen, zoals ze hem hebben beloofd, meewerken aan zijn overgang. Als het bod ten minste goed is. FC Twente gaat zelf opnieuw een poging doen om Leroy Fer over te nemen van Feyenoord. De Rotter damse club heeft aangegeven dat er vanaf een bod van 3,5 miljoen euro te praten valt over een trans fer. De kans dat Fer speler van FC Twente wordt, lijkt dan ook steeds groter. De club gaat deze week op nieuw met Feyenoord praten over de begeerde speler, die volgens Co Adriaanse op veel plekken uit de voeten kan. Fer staat al lange tijd in de belangstelling van de Tuk kers en de speler zelf heeft aange geven een overgang naar Enschede helemaal te zien zitten. Maar het bedrag dat Feyenoord voor hem wilde hebben, was TWente te gor tig. Nu het vertrek van Ruiz dicht bij is, gaat 1\vente een nieuwe po ging wagen hem over te nemen. door Edward Swier AMERSFOORT - Had Taylor Phinney genoten van de proloog in de Ene- co Tour; de Rabo's Lars Boom en Jos van Emden vonden niets aan het 5,7 kilometer lange rondje door de nieuwe Amersfoortse wijk Vathorst. Allicht had het er mee te maken dat ze vijfde en zes de werden, op respectievelijk tien en elf seconden van Phinney. De lichtverkouden Boom: „Soms heb je van die parkoersen dat je denkt: dat is het. Maar hier had ik niet zo heel veel mee." Van Emden: „Ik ben het met Lars eens dat het veel leuker was ge weest als we door de binnenstad van Amersfoort hadden geknald." Nu hadden ze moeite met de ro tondes. Boom: „Al heeft het daar niet aan gelegen. Die tien secon den op Phinney verlies ik niet op de rotondes, maar omdat ik recht uit niet harder reed." Boom hield nadat hij uit de Tour de France was gestapt met geïrri teerde achillespezen enkele dagen rust. „Vijf dagen niks doen was vol doende. Het maakt echter wel dat ik hier goed, maar niet super was." Van Emden, vorig jaar tweede in de proloog van de Eneco Tour in Steenwijk, was gisteren na een van de rotondes zijn ritme kwijtge raakt. „Je remt en accelereert tel kens weer, moet zo geconcen treerd blijven, dat is soms even te veel." Taylor Phinney is op weg naar de winst in de proloog van de Eneco Tour. foto Vincent Jannink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23