binnenland 17 Weigerambtenaar onder vuur Kamerleden vergeten vragen soms Zomeropruiming! twv500. POORTVLiÉT MORGEN BoxspringPrescott Gratis Topper 1999.- CAY PRIDE Ook GroenLinks vindt dat regering en Tweede Kamer kleur moeten bekennen Regen maakt van Dance Valley modderballet vanaf rmca Honderden scherp geprijsde aanbiedingen en hoge extra kortingen op reeds afgeprijsde showroommodellen... Nieuw! maandag 8 augustus 2011 amsterdam - Homobelangenorga nisatie COC heeft de Gay Pride en de aanwezigheid van CDA-minis- ter Van Bijsterveldt aangegrepen om actie te voeren tegen ambtena ren die weigeren huwelijken te sluiten tussen mensen van hetzelf de geslacht. COC-voorzitter Vera Bergkamp noemde het een ge slaagd protest. „Er is nog ruimte, twijfel bij de minister en dus nog hoop", meldde Bergkamp over de discussie die ze aan boord met de bewindsvrouw voerde. Van Bijsterveldt wil scholen geen lessen over homoseksualiteit opleg gen, maar is zich ervan bewust dat voorlichting 'beter kan en moet'. Ook oppositiepartij GroenLinks riep bij monde van Kamerlid Ine ke van Gent het kabinet en 1\vee- de Kamer op kleur te bekennen over weigerambtenaren. Dat zijn ambtenaren van de burgerlijke stand die om principiële redenen weigeren twee mensen van hetzelf de geslacht in de echt te verbin den. Van Gent dreigt haar aange houden motie in stemming te brengen over deze zaak als het ka binet niet na de zomer met een wettelijke regeling komt. Van Gent wil dat ambtenaren niet meer kun nen weigeren een homohuwelijk te voltrekken en dat ouderschap van hetero's hetzelfde wordt be handeld als dat van homo's. Van Gent wijst erop dat de Com missie Gelijke Behandeling (CGB) al in 2008 adviseerde dat gemeen ten ervoor moet zorgen dat dat al le trouwambtenaren alle huwelij ken sluiten. Het voorstel van GroenLinks zou een Kamermeer derheid kunnen halen als ook de WD instemt. De ministers Don- ner (Binnenlandse Zaken) en van Bijsterveldt (Onderwijs en Emanci patie) hebben toegezegd voor eind oktober met een reactie te komen. Het COC kijkt terug op 'een mooie, feestelijke Gay Pride met een boodschap'. De roze parade van tachtig boten werd geopend door luitenant Dan Choi. De Ame rikaan verloor zijn baan in het le ger toen hij uit de kast kwam. Hij werd vervolgens het gezicht van de homorechtenbeweging. Choi was zaterdag eregast op de boot van het ministerie van Defensie. Het was voor het eerst dat een schip met geüniformeerde militai ren deelnam aan de Canal Parade. den haag - Het blijft even stil. Maar dan weet Tofik Dibi het weer. De vraag was hoe het stond met zijn Kamervragen over een EU-onderzoek naar de vraag of donsplukken bij ganzen pijnloos is. „Dat is lang geleden. Het waren vragen aan minister Verburg", zegt Dibi. „Ik heb wel antwoord gehad, in een of ander debat." Maar volgens een lijst van de Twee de Kamer zijn de vragen, gesteld op 3 maart 2009, nooit beant woord. Schuldbewust: „Je hoort ze dan eigenlijk wel van de lijst te halen." Dibi is niet de enige die vergeetach tig is. De lijst telt 178 onbeantwoor de vragen. Schriftelijke vragen ko men automatisch op de lijst als een bewindspersoon niet binnen zes weken antwoordt. De 'schand paal' is ooit ingevoerd om het kabi net scherp te houden. Antwoor den valt onder de inlichtingen plicht van ministers jegens het par lement, dat in 1848 in de Grond wet is vastgelegd. Sinds een Grond wetswijziging van 1986 geldt het ook voor individuele Kamerleden. Een minister of staatssecretaris moet dus antwoorden, maar vaak gebeurt dat niet of te laat. Het vaakst treft dat de oppositie. Sinds het aantreden van het kabinet-Rut- te zijn 88 vragen al meer dan zes weken niet beantwoord. Daarvan zijn er 61 van de oppositiepartijen. Maar ook gedoogpartner PVV (16) moet vaak lang wachten. Bewindslieden voeren vaak aan dat dit komt door de enorme toe name van het aantal vragen, maar daarvoor is de Kamer ongevoelig. Wie te laat antwoordt, komt op de zwarte lijst, zij het zonder naam. Regelmatig agendeert de Kamer een extra mondeling vragenuur, waarin leden ministers naar de Ka mer kunnen roepen om niet-be- antwoorde schriftelijke vragen als nog te beantwoorden. Opvallend is dat de boetedoening vaak niet doorgaat, omdat de vragen dan als nog ineens schriftelijk worden be antwoord. is er weer een gezellige historische markt in Veere U komt toch ook! Amsterdam - Het was dansen in de regen zaterdag op Dance Valley, het jaarlijkse dance-event in Spaarnwoude bij Amsterdam. Toch kwamen er volgens de poli tie ongeveer 30.000 mensen op af Het terrein heeft een capaciteit van 60.000 bezoekers. Ook premier Mark Rutte danste mee. Op verschillende sociale me dia en op internet circuleerden fo to's van de breedlachende bruin verbrande minister-president in spijkerbroek en witte blouse. Op de foto's poseerde hij met vrouwe lijke bezoekers. De bezoekers moesten regelmatig schuilen in de tenten of onder de gratis poncho's die er werden uitgedeeld. Het ter rein veranderde in een modder poel maar er deden zich weinig in cidenten voor. Er zijn nog geen tien aanhoudingen verricht. Die betroffen onder meer drugsbezit. ^V3\& BEZOEK OOK ONZE WEBSITE MET DE MEEST ACTUELE AANBIEDINGEN WWW.WOONBOULEVARDPOORTVLIET.NL In Prescott collectie genopt hoofdbord Empire CQOO\A> Paasdijkweg 33 Poortvliet infolijn 0166 619100 Vanuit Tholen Bij aankomst in Poortvliet, Ie rotonde rechts en de weg volgen. Woonboulevard Poortvliet vindt u na 500 meter aan uw linkerhand. Vanuit Andere richtingen Aangekomen in Poortvliet volgt u de aanduidingenBedrijventerrein". Boxspring Prescott In de maten 140x200,160x2.00, 180x200 en in de lengtemaat 210cm. Nu met gratis topper t.w.v. 500.- Diverse hoofdbordmodellen leverbaar Oxford tegen geringe meerprijs. Tevens keuze uit diverse makkelijk te combineren kleuren. Leverbaar vanaf 1899.- inclusief hoofdbord Bradford. Queen Dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 17.30 uur Vrijdag (koopavond) van 10.00 tot 21.00 uur Zaterdag van 9.30 tot 17.00 uur Zondag en maandag gesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7