tintje lOD of flOD Vooruitblik Zomeravondconcert in Oostkapelle maandag 8 augustus 2011 werken en andere mensen te ontmoeten. Het is geen cursus, iedereen is welkom, je kunt wat drin ken; voorwaarde is wel dat je handwerkt. Het is in spirerend eikaars werk te bekijken, elkaar te advise ren en nieuwe ideeën op te doen. Singelstraat 13, van 13:30 tot 16:30 uur 's Gravenpolder Rondje ponyrijden van een half uur. Kosten 10,- eu ro pp per half uur. Schuitweg 19,10 tot 12 uur Hulst L Jeugd Vakantie Week organiseert jspelletjes voor kinderen van 6 t/m |12 jaar. Locatie: 't Jagertje", Zoute- straat 65. Van 8 t/m 12 augustus. Deelname: €0,50 per dagdeel. Voor meer informatie kijkt u op de website www.jvw- hulst.nl Middelburg Kermis Oostburg Streekproductenmarkt. Raadshuisplein, van 10:00 tot 16:00 uur Nachtmarkt, Centrum, van 16:00 tot 23:00 uur OOostkapelle (W)onderwaterwereld bij Terra Maris: Speuren naar schaatsenrij ders, ruggezwemmertjes, kikker dril en ander onderwaterleven in de watertuin van het museum. Ge bruik een schepnet en. verwonder je. Teken en schrijf in je eigen (W)onderwaterpaspoort. Voor kin deren vanaf 6 jaar. Maximaal 15 kinderen. Deelna me: €4,25 per kind, incl. entree tot het museum. Duinvlietweg 6, van 10:30 tot 12:00 uur Zomerbingo W Oostkapelle. Ontmoetingscentrum De Halve Maan, Schoolstraat 2, vanaf 19:30 uur Sluis Rondleiding op Struisvogelboerderij Monnikenwer- ve. Inf ormatieve uitleg over de intrigerende struis vogel op misschien wel de leukste bezoekboerderij van Nederland. Bekijk en aai de loopvogels en kom alles over ze te weten. Daarnaast cadeaushop, tearoom, eieren, vlees, lederwaren, veren, documen tatie. Dagelijks rondleidingen om 11:00 uur, 12:30 uur, 14:00 uur en om 15:30 uur. Entree: €4,00 p.p. kinderen t/m 11 jaar €2,00 p.p. Hogeweg 1 Vlissingen Kleine kermis in de binnenstad. Kinderbijbelclub in Vlissingen. In de Ravenstein- school in Bonedijke is het Kinderbijbelclub voor kids van 4-12 jaar. Knutselen, Muziek, Bijbelverhaal, sketch. Helemaal gratis! Bonedijkestraat, van 09:30 tot 09:30 uur Wemeldinge Puzzel-wandeltocht Camping Linda Wemeldinge Een wandeling van ongeveer een uur door het histo rische dorp Wemeldinge. Tijdens de wandeling komt u allerlei leuke feitjes te weten en ontdekt u de mooiste plekjes van Wemeldinge. De wandel tocht is gratis af te halen bij de receptie van Cam ping Linda. Oostelijke Kanaalweg 4, 09 tot 17uur Westenschouwen Brabers prehistorische ontdekkingswandeling, wan deling waarbij je langs "oeroude plaatsen komt. Lengte 11,5 km. Op deze wandeling kom je langs de plek waar 2460 jaar voor Christus al bewoning was op Schouwen. Ook wandel je over een verdedi gingswerk uit de tijd van de invallen van de Noor mannen! Verlenging van deze wandelroute is moge lijk. Met verlenging A, via Plompetoren: 13,5 km., of met verlenging B, tot de Prunjehil: 22 km, of met verlenging wandelroute 16, tot aan de Heerenkeet: 28,4 km. Natuurinformatiepunt/trampolinecentrum Westerschouwen, op het grote P-terrein bij de ro tonde te Westenschouwen, 11:00 tot 18:00 uur Wissenkerke Huifkartocht kalfjes kijken. Een leuk en leerzaam uitje tijdens de vakantie. Iedere maandag in augus- tus staat de huifkar om 15.30 uur bij hotel de Kroon in Wissenkerke om u mee te nemen voor een leuke rondrit over Noord-Beveland. Na een uur tje rijden komt u aan bij melkvee bedrijf Geelhoed, waar u een rondleiding krijgt over het bedrijf. U kunt een kijkje nemen tijdens het melken en natuur lijk mag een bezoekje aan de pasgeboren kalfjes niet ontbreken. Daarna brengt de huifkar iedereen weer terug naar Wissenkerke. Reserveren bij HCR De Kroon tel 0113-371324. Voorstraat 17, van 15:30 tot 18:30 uur Zierikzee Beklimming Sint Lievensmonstertoren (Dikke To ren). De toren beheerst het stadssilhouet van Zierik zee. In 1454 werd begonnen met de bouw van de toren die vrijstaand gebouwd werd naast de bijbe horende gotische kerk, die helaas in 1832 is afge brand. De toren had ongeveer 130 meter hoog moeten worden, maar de bouw werd gestaakt na dat de stad tegenslag op tegenslag had doorge maakt. Kosten beklimming: €2.00 per persoon. Kerkplein, van 10:00 tot 17:00 uur Zoutelande Tennis Tos avond. Iedere maandagavond in augus tus vanaf 19.00 uur bij tennisvereniging De Golfbre ker Zoutelande. Instroom ieder half uur mogelijk. Kosten €5,- per persoon per avond. Westkapelse- weg 28, vanaf 19:00 uur Kijk voor de volledige agenda op de website van de VVV Zeeland: www.vwzeeland.nl. Wilt u een evene ment toevoegenga dan naar www.promotiezeeland- delta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.vvvzeeland- info.nl en dan naar evenement toevoegen, DINSDAG 9 AUGUSTUS Borssele Hans Warren-wandeling vanaf Kwekerij de Sluis- hoek. Hans Warren is geboren en opgegroeid in Borssele. Hij maakte vele uitstapjes in de natuur en legde dat vast in tekeningen en gedichten. Trek net als Hans de polder in met een verrekijker, notitie boekje, schrijf en tekengerei,leesboekje, thermos- kan en een snoeptrommeltje. Leg de indrukken, tel lingen, gedachten vast in beeld of schrift. Jurjaneweg 5, vanaf 10:00 uur Brouwershaven Arie Safari show, Landal Port Greve, 16-19 uur Oostkapelle Middeleeuws festijn: spelen en spijzen. Jn de land schapstuin herleven de middeleeuwen rondom het Mottekasteel, een houten verdedigingstoren uit die tijd. Geniet van de demonstratie schapen drijven van 16.30-17.00 uur of van 18.00-18.30 uur en de middeleeuwse spijzen in een herbergachtige sfeer met muziek en grote kookpotten met (h)eerlijke soep pruttelt. Waar kinderen hun eigen brood kun nen bakken en spelletjes uit die tijd kunnen spelen zoals bv hoepelen, steltlopen, pijl en boog schieten enz.. Aanmelden is niet nodig. Deelname entree museum excl. eten en de drankjes die in de tuin te koop zijn. Terra Maris, Duinvlietweg 6 Sint Annaland Dagtocht vanuit Sint Annaland naar Zierikzee v.v. We vertrekken vanuit de haven van Sint Annaland, en varen door de Krabbenkreek het Nationaal Park de Oosterschelde op. Onderweg vertelt de kapitein u over de bezienswaardigheden op dit Nationaal Park. Bronsgeestweg 16, van 09:00 tot 17:00 uur Veere Excursie onder leiding van een gids van het Staats bosbeheer door het Veerse Bos. De wandeling, die u langs de kreken en door het na de inundatie van Walcheren aangelegde bos voert, duurt ongeveer anderhalfuur en begint aan de Landschuurweg 5 te Veere. Aanmelden via 0118-582940 en meer infor matie verkrijgbaar via: 06-10943647. Landschuur weg 5, van 19:30 tot 21:00 uur. Het Ravelijn, een verdedigingsbolwerk dat net buiten het museum ligt, is nog wel te bewonde ren. Vanaf een afstandje kun je er nog een on bruikbaar kanon zien staan. „Wat maar heel weinig mensen weten, is dat IJ- zendijke een heel rijke geschiedenis heeft", ver telt Wilfried. „Hopelijk brengt ons museum daar verandering in!" Museum Het Bolwerk Markt 28,4515 BB, IJzendijke, tel.: 0117-301200 Openingstijden en prijzen: zie website www.museumhetbolwerk.eu OOSTKAPELLE - De Scheveningse organist Sander van Marion en de Zeeuwse trom pettist Pascal van de Velde treden morgena vond niet in Zoutelande, maar in Oostka pelle op. Het jaarlijkse zomeravondconcert is vanwe ge de restauratie van de Catharinakerk in Zoutelande doorgeschoven naar Oostkapel le. Het duo speelt vanaf 19.30 uur in de Zionskerk (Duinweg 36) en vanaf 20.30 uur de Dorpskerk (Dorpsstraat). Het is de bedoeling dat de bezoekers van kerk naar kerk wandelen. Het programma omvat orgelwerken, wer ken voor trompet en orgel en orgelimprovi saties. Aanvang: 19.30 uur. Toegang vrij. De zomerredactie en het Z2-videojournaal bezoe ken dagelijks een Zeeuw se camping, waarin een vraag centraal staat: top of flop? Campinggasten geven hun mening. Het item is dagelijks om 12.00 uur te zien op www.z2.nl. Vandaag camping Schel- deoord in Baarland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67