met een militair 4l Agenda maandag 8 augustus 2011 MAANDAG 8 AUGUSTUS 9:00 uur en 10:30 uur. Deelname: €10,- p.p. kin deren tot 12 jaar €8,- p.p. Aanmelden verplicht, dit kan telefonisch via 06-53225401. Brouwershaven t Boemeltreintje: Rondritten in en om Brouwershaven/Den Osse, ver trek 11.00 uur uit Port Greve, daarna elk heel uur. Laatste rit om 1600 uur. Vertrek uit Brouwersha ven om 11.50 uur, laatste rit om 15.50 uur. Tijdens de rit wordt uitleg gegeven over de geschiedenis van Brouwershaven. De rit duurt 30 min. Tijdens de stop in Brouwershaven kunt u ook nog fijn de markt bezoeken. Burgfo-Haamstede Maandagavondzang. Iedere maandagavond is de kerk in de Platboslaan vanaf 19.30u open. Het pro gramma begint om 20.00u en duurt ongeveer tot 21.15u. Toegang gratis Cadzand Cirucus Star Moscow. Evenemententerrein Damme Dagelijkse boottocht met de "Lamme Goedzak" over de Damse Vaart naar en van Brugge. Inscheping Damme: Damse Vaart Zuid 12 Inscheping Brugge: Noorweegse Kaai 31 Afvaarten Uit Brugge 10u00, 12u00, 14u00, 16u00, 18u00; Uit Damme 9u15, 11 uOO, 13u00, 15u00, 17u20 Prijzen: Individueel Enkele reis: Volwassenen €6,00, Kinderen (3 -1 Tj) €4,50, Gepensioneerden €5,50 Heen en terug: Volwassenen €7,50 Kinderen, (3 - 11 j) €5,50, Gepensioneerden €6,50. De boottocht duurt 35 minuten. www.bootdamme-brugge.be Domburg Yoga Domburg organiseert voor het derde seizoen Hatha Yoga voor toeristen en locals op het strand in Domburg. Iedere werkdag bij droog weer van £.30 - 10.30 uur op het strand bij "De Watertoren", derde Oost. Meld je vooraf aan op telefoonnum mer 06-50911013. Goes Tentoonstelling "Kantje Boord" in Historisch Museum de Beve- landen. Een unieke tentoonstel ling in samenwerking met de re gionale klos- en naaldkantvereni- ging "De Ortelaan"uit Kapelle. Obejecten uit het museum hebben als inspiratiebron gediend voor kantwerken. De expositie wordt aangevuld met een gedeelte uit de verzameling "Hollands Kanf'van de Landelijke Organisatie Kant en Kunst. Singelstraat 13, van 11:00 tot 17:00 uur Handwerkmuseumcafé in Historisch .Museum de Be- velanden. Naar het handwerkcafé ga je om te hand- De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.wvzeeland.nl Kermis, Middelburg Bier/liet Dorpswandeling/rondleiding. De wandeling begint bij de maquette van Biervliet. We bezoeken de bei de kerken, de molen, zeesluis en het standbeeld van Willem Beukelszoon, de uitvinder van het ha ringkaken. Verder is er veel aandacht voor de ge brandschilderde ramen van Cörnelis van Berlaer, die deze zomer 350 jaar oud zijn. Rondleiding op aan vraag, min. 5 deelnemers. Aanvang in overleg. Gra tis deelname. Meer info: T.0115-481521 0115-482880. Kerkstraat 4, gehele dag Breskens Arrangement 'Visserijmuseum en Het Vlaemsche Erfgoed'. Dit arrangement is opgedeeld in twee groepen, startend in Groede óf Breskens. In Groede geeft het Slijkstraatje een prachtig historisch beeld van het dagelijks leven van een eeuw geleden. Deel name: €16,00 p.p. (excl. lunch). Boerenlunch is op reservering verkrijgbaar voor €10,00 (excl. drank jes). Aanvang: 10.00 uur. Het Visserijmuseum in Breskens geeft een beeld van de zeevisserij in de laatste eeuw, maar u vindt er ook fossielen van honderden miljoenen jaren oud en modellen van de bruine vloot. Er zijn de monstraties van mijnen met de oude mijnklok uit de Vismijn. U wordt uitgedaagd mee te doen. De zelfde kans loopt u ook bij de nettenbreier, die de monstraties geeft. In de wisselzaal is een thematen toonstelling ingericht over "Breskens 500 jaar". Deelname: €16.00 p.p. Aanvang: 10.15 uur. Het vervoer tussep de twee locaties gaat per toeris tentreintje en daarvoor zijn twee verschillende rou tes gekozen, ieder met een eigen verhaal, dat de gids u |raag zal vertellen. Sleepnetvissen, rondvaarten op de Westerschelde Bij het "sleepnetvissen" willen we graag laten zien wat er nu eigenlijk allemaal op de zeebodem rond kruipt en -zwemt. Net als bij de rondvaart hopen we ook nu weer vele vogels en zeehondjes te zien. Na ongeveer 20 minuten laten we het visnet zak ken om het na een tijdje weer op te halen. Na het sorteren van de vangst, bekijken we deze met z'n allen in speciaal daarvoor opgehangen bakken, zo dat iedereen de gevangen vissen, krabben, garna len, enz. goed kan zien. Deze vaartocht duurt onge veer 1,5 uur! Vertrek vanaf het ponton aan de West-/Handelshaven in Breskens, Haven Westzijde. Elke maandag, woensdag en vrijdag afvaarten om door Jessie Scheele Bij binnenkomst staan de bezoekers di rect oog in oog met wel een heel ont zagwekkende, historische verschijning. De 'kleine' Napoleon deelt naar hem vernoemde snoepjes uit aan de gasten die zijn expositie in Het Bolwerk in IJzendijke komen bewonderen. Het museum over de Staats-Spaanse linies wijdt een tentoonstelling aan de wapentochten en vrouwen van deze Fransman. Op een grote landkaart is uitgetekend welke vijf grote reizen hij in onze streek ondernam en welke militaire plannen hij had. Wie zich wil meten met Napoleon, doet dat bij de meet lat die in de gang hangt. Maar er is meer. Op de bovenverdieping van het oude pand is de vaste tentoonstelling te be wonderen, waarin je een duik in het verleden maakt. Oude landkaarten, wapens en kledij la ten zien hoe de streek er vroeger uitzag en hoe hard het er hier aan toeging tijdens de Tachtig jarige Oorlog. Een heftige periode van beurte- lingse her- en veroveringen door de Staten (de latere Nederlanders) en de Spanjaarden. Ook aan cie jongste bezoekers is gedacht. In de speciale lego-kamer zijn niet alleen prachtige bouwwerken van legosteentjes te aanschou wen, maar kunnen de kinderen ook zelf hun ei gen fort bouwen. Gids Wilfried Vanneste legt tijdens de rondlei ding uit waaraan het museum zijn naam dankt. „Een bolwerk, of bastion, is een uitsprin gend verdedigingswerk en maakt deel uit van een vesting of fort. In IJzendijke stond vroeger een bolwerk, maar daar is nu niks meer van te rug te zien." Het Bolwerk in IJzendijke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66