puurheid van dit jaar Cleopatra wist het ook al Rondleiding door hoeve vd Meulen I sten van de kruiden neemt ruim een hele dag in be slag. Na de oogst worden de kruiden naar een schuur met een zwart stalen dak gebracht. Onder dat dak ontstaat warme lucht, die wordt aangezogen en zo doende de kruiden droogt. Dat drogen gebeurt op een speciale wijze. De kruiden liggen in houten, ge sloten kratten, met aan de onderkant een ventilatie- rooster. De lucht gaat door dit rooster en droogt de kruiden met een relatief koude temperatuur (onge veer twintig graden). Dit zorgt ervoor dat de kleu ren en inhoudsstoffen behouden blijven. Als de kruiden zijn gedroogd, worden ze in een machine vermalen en goed vermengd met de paardenmelk. Het mengseltje wordt luchtarm verpakt en gaat weer terug naar Oostburg. Daar voorziet Ina Nortier de pakketjes van een mooie verpakking. Ina verkoopt naast de pakkin gen ook maskerversies. De pakking kun je thuis ge bruiken, maar er wordt aangeraden om je 'in te la ten pakken' bij een van de vijf kuur- en beautycen tra die deze behandeling aanbieden. „Die weten na melijk precies wat ze doen en dat zorgt vanzelfspre kend voor het beste resultaat." Het oogsten van de kruiden duurt ongeveer een dag. op een lager pitje, want dat 'mag op de boot niet van papa'. Naast de boot natuurlijk wel, al staan de broers dan vaak op wake- en ska teboards, duiken ze het water in en verdedi gen ze de boot, waarop ze een reusachtige pi- ratenvlag hebben gehangen, met waterpisto len. De zeilboot van de Van Doorns, die Peter vo rig jaar naar Engeland piloteerde, ligt voor anker in de jachthaven van Goes. Een mooie haven, volgens Peter, „maar die van Zierik- zee blijft tot nu toe onze favoriet in Zeeland;" Cleopatra, de welbekende koningin uit het oude Egypte, was al langer over tuigd van de werking van merriemelk. Ze baadde erin, omdat het haar huid zo mooi en zacht zou maken. Vandaag treed ik voor eventjes in haar voetsporen. Voor mij geen bad gevuld met paardenmelk, maar wel een beautybehandeling met dit bijzondere ingre diënt. Wilma Verheije, eigenaresse van Essence of Wel lness in Sluis, biedt een speciaal arrangement aan in combinatie met de Zeeuwse Pakking, ge naamd de 'Zeeuwse detox'. Eerst word ik van top tot teen gescrubd. Zo wor den de dode huidcellen verwijderd en kan mijn lichaam de pakking goed opnemen. „Mooi, je huid reageert er goed op", zegt Wilma. Bezorgd kijk ik naar mijn roodgloeiende huid. Nou, als dit een voorbode is voor de rest van de behandeling, heb ik toch wel zo mijn lichte twij fels. Terwijl ik het scrubmiddel onder de warme douche wegspoel en even de sauna in ga (om de poriën goed open te zetten), maakt Wilma de pakking in orde. Voor een lekker geurtje voegt ze nog wat rozenwater toe. Mijn huid heeft in middels weer een vertrouwder kleurtje. En dan is het zover... Ik word helemaal inge smeerd met het groene goedje, dat eigen lijk verrassend goed aanvoelt. Daarna word ik in plastic gewikkeld en bedekt met handdoeken. En zo moet ik, als een groen mars vrouwtje, vijftien minuten blijven liggen. Dat is allesbehalve een straf, want Wilma geeft onder tussen een ontspannende hoofdmassage. Na een kwartier mag ik de pakking weer afspoe len. Om mijn huid een finishing touch te geven, word ik ingemasseerd met een biologische body lotion. Het resultaat van deze twee uur durende behan deling? Een mooi gereinigde, fluweelzachte huid. Cleopatra had helemaal gelijk; paarden melk maakt je huid heerlijk zijdezacht. 'S-HEER ABTSKERKE - Stichting Het Zeeuwse Landschap houdt zater dag 13 augustus een rondleiding bij de historische Hoeve van der Meulen in 's-Heer Abtskerke. De deelnemers nemen onder lei ding van een gids een kijkje in het woonhuis met authentiek Zuid-Be- velands interieur. Ook wordt een korte rondgang gemaakt over het erf en de omliggende landerijen. De entree is drie euro per persoon. Kinderen tot zestien jaar betalen 1,50 euro. Aanvang om 10.00 uur. Aanmelden is, uiterlijk twee dagen vooraf verplicht via 0113-569110 of info@hetzeeuwselandschap.nl. Het verpakken van de pakking door de Paardenmelkerij. Hoeve Van der Meulen in 's-Heer Abtskerke. Het verkrijgen van een beautybe handeling (in dit geval bij Essence of Wellness in Sluis).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65