or Niels Mesu op EK sport 131 Omkoopschandaal zorgt voor negatieve sfeer in Turkije maandag 8 augustus 2011 uit Yerseke gebruikte koudecom- pressiesysteem dat zwellingen on derdrukt, de pijn tegengaat en mo gelijke compensatieklachten ver mindert. „Ik ben toen naar Am sterdam gegaan. Ik heb er een keer in gelegen. En of het nou gehol pen heeft of niet, niet veel later voelde ik me al een stuk beter. Ze zijn met dat ding ook langs ge weest op het trainingskamp van de Nederlandse ploeg. Dat koelen houden we er trouwens in. In een bak met koud water. En daarna een massage. Daardoor herstel je heel snel. Het bewijs is vandaag ge leverd." Door het sportieve suc ces van zijn jongere broer, werd het optre den van Erwin Mesu zaterdag in Zwolle enigszins onder gesneeuwd. Hoewel hij tijdens zijn EK-debuut niet in de buurt kwam van de medailles, leverde ook hij een goede race af Erwin Mesu eindigde op de 22e plaats. Het goud ging naar de Fransman Yann Guyader. De Italiaan Fabio Francolini behaalde het zilver, Ga ry Hekman uit Gramsbergen brons. De opdracht voor de Neder landse ploeg was om de koers hard te maken. En dat gebeurde. „We zijn er meteen ingevlogen. Met als bedoeling om de andere landen hard laten te werken, waar na wij onze troeven zouden kun nen uitspelen. Die opzet slaagde bijna, maar die Fransman was be resterk. Jammer", refergerde Erwin Mesu naar 'slechts' brons voor Hekman. De 22-jarige Middelburger probeer de het drie rondes voor het einde ook een keer. Hij werd teruggegre pen, waarna hij moegestreden het op drift geraakte en danig uitge dunde peloton moest laten gaan. „Het was inderdaad een gok. Maar in de sprint had ik ook geen rol Derde plaats Erwin Mesu Erwin Mesu is gisteren in de Bos berg Omloop in Appelscha op de derde plaats geëindigd. De overwinning ging naar Crispijn Ariëns. De wedstrijd maakte deel uit van een wedstrijdenreeks waartoe ook de Ronde van Vorden, de Ronde van Gaasterland en de wedstrijd voorafgaand aan het wielerprofcri- terium, vorige week, in Surhuister- veen behoren. Mesu won de Ronde van Gaaster land. door Jessica Maas ISTANBOEL - Geen Turk verwacht nog veel van het komende voetbal seizoen. De competitie zou dit weekeinde beginnen, maar is een maand uitgesteld vanwege het om koopschandaal. Na Fenerbahi;e, Trabzonspor en Besiktas zit nu ook Galatasaray in de beklaagden bank. Officieel is nog niemand schuldig bevonden, maar het leed is al geschied. „Ze maken het hele Turkse voet bal kapot", klinkt het emotioneel. De 58-jarige Talat Koseoglu, fana tiek supporter van Fenerbah<;e, is ziek van het omkopingschandaal dat het land al weken in zijn greep heeft. Vorige week klopte justitie ook bij rivaal Galatasaray aan. De topclub zou zich - net als Fenerba- hce, Trabzonspor en Besiktas - schuldig hebben gemaakt aan het manipuleren van wedstrijden. „Al lemaal sprookjes", sist Koseolglu. Volgens hem draait de zaak om zijn club. De regering is erop uit om de Kanaries om zeep te hel pen. Niet voor niets vormt Fener- bah^e-voorzitter Aziz Yildirim de spil van het onderzoek en zit hij nog steeds achter slot en grendel. „Yildirim was te succesvol, te machtig. Premier Erdogan duldde hem niet", klinkt het fel. En hij staat niet alleen. Het omkoopschandaal doet de Turkse voetbalwereld schudden op zijn grondvesten. In totaal zijn sinds begin deze maand ruim tach tig mensen - voetballers, bestuur ders, managers - verhoord. Dertig zijn gearresteerd, zij worden ver dacht van omkoping en van het lid zijn van een gewapende crimi nele organisatie. Liefst twintig wedstrijden van het afgelopen seizoen zijn verdacht. Zo ook de laatste wedstrijd tussen Sivasspor en Fenerbahc;e van vorig seizoen. Fenerbahge won met 4-3 en pakte zo de landstitel. Ook Be siktas zit in het beklaagdenbankje. De club zou de bekerfinale tegen Istanbul BB niet zuiver hebben ge speeld. De Zwarte Adelaren won nen de beker na penalty's met 4-3. De aandelen van de beursgenoteer de clubs zijn de afgelopen weken enorm gekelderd. Sterspelers van Fenerbah^e willen liever vandaan dan morgen weg. En niemand ver wacht dat de gedemotiveerde Ka naries nog iets zullen presenteren in de Champions League. Het ge vaar bestaat zelfs dat de Turkse voetbalbond - na een uitspraak van de rechter - besluit de club uit de competitie te halen en een divi sie terug te zetten. Guus Hiddink - bondcoach van het Turks nationaal elftal - stelde dit weekeinde in zijn column in de Telegraaf ook al dat het imago van het Turks voetbal internatio naal veel schade heeft opgelopen. Volgens hem rest nu de taak aan het nationale team de Turken weer een goed gevoel te geven. foto Neeke Wassenbergh, Timsimaging.nl van betekenis gespeeld. Dan moet je iets doen. Dat is beter dan hele maal niks meer doen", vond Me su. Hij voegde er aan toe dat hij zel den aan zo'n snelle wedstrijd had meegedaan (42,195 kilometer in één uur en krap vijf minuten). „In de nationale competitie maak je dit zelden mee. Ik vond het een machtige ervaring." Mesu ver wacht in de landelijke competitie verder te gaan waarmee hij was be gonnen: constant voorin meerij den op het hoogste niveau. De eerste grote overwinning heeft de Walchenaar dit seizoen inmid dels binnen, de Ronde van Gaas terland, een zestig kilometer lange klassieker in Oudemirdum. René van Stee „Hij zei tegen mij: je moet mij niet te veel wissel zetten, want dan word ik een vervelend mannetje. Dat zeg ik maar eerlijk, want dat is gewoon zo.' Dan kan ik niet met hem verder. Ajax-trainer Frank de Boer over zijn relatie met de in onge nade gevallen aanvaller Mounir El Hamdaoui. In NUSport. „Als ik mijn dag heb, ben ik ongrijpbaar. Dan kan niemand mij pakken. Maar die dagen heb ik niet vaak genoeg. Ik moet constan ter worden." FC Twente-speler Nacer Chadli. In NUSport. „Toen ik dertien was reed ik op de kartbaan tegen Lewis Ha milton, Robert Kubica, Nico Rosberg en Sebastian Vertel. Die gas ten rijden allemaal in de Formule 1, behalve ik." Nederlander Giedo van der Garde, nu actief in de GP2, wil ook naar de Formule 1. In NUSport. „Ik wens iedereen elke morgen via Twitter een prettige dag en dan antwoorden sommige mensen dat ik de pest kan krijgen. Begrijp jij dat?" De nieuwe Amerikaanse spits van AZ Jozy Altidore is erg actief op Twitter. In VI. „Ikzelf had verwacht dat ik destijds mocht blijven bij Vitesse, maar voor mijn positie werd de voorkeur gegeven aan een andere jongen. Waar hij nu speelt? Bij de amateurs van SV Zutphen." FC Twente-talent Steven Berghuis heeft al meerdere ke ren in de basis gestaan bij de Tukkers. In VI. „Ajax, Feyenoord en PSV zijn voor mij als trainer niet weggelegd, en in het buitenland weet niemand wie Wiljan Vloer is. Ik koos voor Sparta omdat ik een keer het beleid wilde maken bij een club, Sparta heeft bij mij een speciale plaats." Sparta-directeur Wiljan Vloet heeft zelfkennis. IN NRC Handelsblad. „Mijn doel is zo goed mogelijk te presteren bij Flamengo. Als bondscoach Mano Menezes me nodig heeft, ben ik beschikbaar" Voetballer Ronaldinho gooit er een open sollicitatie uit. Hij wil graag het WK in eigen land spelen. Op AD.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53