verder aan GPC laat goede indruk achter tegen hoofdklasser sport 129 Vakantieplannen? PZC Vernieuwd Hoek groeit in de voorbereiding Vingerling pakt leidersprijs met van toeschouwer geleende fiets Gunst derde in Beveren J maandag 8 augustus 2011 I. Tim Nederlof(Breukelen), 2. Gerhard Joling (Krimpen a/d IJssel), 3. Tjeerd Dudok (Breda), 4. Travis Mocabe (VS), 5. Jos Koop (Den Hoorn), 6. Danny Vrolijk (Schiplui den), 7. Dilan van der Aar (Spaamdam), 8. Stephan Borsboom (Hellevoetsluis), 9. Ri- cardo van de Klundert (Hoogerheide), 10. Marco Kuijvenhoven ('s- Gravenzande), II. Raoul Poortvliet ('s-Heerenhoek), 13. Ramon Vleugel (Kapelle), 15. Bart Maas (Hansweert), 17.Johan Padmos (Wissenkerke), 19. Maarten Padmos (Zierikzee). door Jan Dagevos BURGH-HAAMSTEDE - Een prachtig parkoers, veel publiek en een goed gevulde prijzenpot. Tim Ne derlof viel vorig jaar voor de wie lerronde van Burgh-Haamstede en sloeg meteen toe. Zaterdaga vond haalde de renner uit Breuke- len de banden verder aan en zege vierde hij opnieuw. „Volgend jaar ben ik weer van de partij", kondig de hij alvast aan. De 24-jarige Nederlof gaat dan een gooi doen naar de wisselbe ker. De trofee is weggelegd voor de renner die het criterium over 80 kilometer drie keer op rij weet te winnen. „Ik voel me hier wel thuis", zei Nederlof „Vorig jaar vroeg mijn vriend Bart Vendrig, die hier ook al eens heeft gewon nen, of ik zin had mee te gaan. Dat heb ik toen gedaan en ook dit jaar zijn we weer samen vanuit Utrecht afgereisd." Bij vertrek vanuit Utrecht scheen de zon nog, maar eenmaal in Burgh-Haamstede viel de regen zaterdag met bakken uit de he mel. Het gevolg was dat veel renners het al snel gezien hielden. Ze achtten het te gevaarlijk op de BURGH-HAAMSTEDE - Michael Vin gerling beëindigde de wielerronde van Burgh-Haamstede op de mountainbike van een toeschou wer. De coureur uit Rockanje kreeg twee ronden voor het einde te maken met materiaalpech (ge broken ketting) en viel weg uit de kopgroep. Om in aanmerking te komen voor de leidersprijs moest hij echter de wedstrijd wel uitrij den. Frans Joseph Sinjorgo uit Sint Michielsgestel hoorde van het malheur en stond zijn mountain bike meteen af „Help ik die jon gen toch nog aan een prijs", zei de Brabander. Een dag later ging Sinjorgo van start bij het WK voor vrije ren ners in Hoofdplaat. door Peter van Kouteren HOEK - Na drie oefenduels op vreemde bodem presenteerde Hoek zich op eigen veld voor de ei gen aanhang. Ruim driehonderd toeschouwers zagen de hoofdklas ser met 4-2 winnen van het naar de eerste klasse van het zondag voetbal gedegradeerde Papend- recht. Die uitslag was een magere afspie geling van de krachtsverhouding. Hoek domineerde na rust en creëerde talloze kansen. Twee doel punten werden afgekeurd, een aan tal grote mogelijkheden werd ge mist. „Ik heb fantastische dingen gezien, die eigenlijk een goal ver dienden", zei trainer Ruud Pen- nings. „We hebben getracht te do mineren, heel veel kansen ge creëerd en zelf weinig weggege- SBHBSBUSMSMM klinkers. Na dertig kilometer waren er van de 62 vertrekkers nog veertig over. Onder hen was ook durfal Tim Nederlof („Ik ben niet zo snel bang in de bochten"). De renner uit Breukelen maakte samen met Tjeerd Dudok en Michael Vingerling de koers hard. Het drietal trok halverwege op avontuur en bouwde gestaag aan een voorsprong, die op een gege ven moment 22 seconden be droeg. „Met die regen was het niet zo makkelijk om een gaatje te dich ten", wist Nederlof Toch lukte dat vijf kilometer voor het einde nog een tweetal. De Amerikaan Travis Mocabe en Ger hard Joling voegden zich nog bij de kopgroep, waaruit Michael Vin gerling vanwege pech (gebroken ketting) was weggevallen. Het bleek voor de rappe Nederlof het ideale scenario. Joling is im mers een ploeggenoot (wc de Waardrenner). „Hij heeft de laat ste twee ronden het kopwerk ge daan", vertelde Nederlof later. „Hij heeft de spurt voor mij aange trokken." Nederlof maakte het karwei zorg vuldig af voor Joling en Tjeerd Dudok. GPC Vlissingen (oranje shirts) hield het aandringende HFC zaterdag op 1-1. foto Lex de Meester ven. Die ontwikkeling in ons spel is belangrijk." Lionel Lord, die halverwege de eer ste helft met een lichte blessure uit viel, roemde eveneens de sfeer in de selectie. „Met veel jongens uit Vlissingen, allemaal bekenden", zei de snelle aanvaller. „We. heb ben een goeie selectie, die wil voet ballen. Soms misschien wel een beetje te veel. Op dit moment heb ben we geen echte diepe spits. Te gen Sint-Niklaas hebben we met twee spitsen gespeeld, maar zelf speel ik het liefst met drie spitsen. Lekker aan de buitenkant op links." Hoek-Papendrecht 4-2 (3-1). 15. Ro bert Vos 0-1,17. Guillaume Clincke- maille 1-1, 28. Jari Vyaene 2-1, 43. Regi- lio Pinas 3-1, 78. Kelly Giessen 3-2, 86. Ademilition de Lima Santa 4-2. Scheids rechter: N. Elderson (Zaamslag). MIDDELBURG - GPC Vlissingen kwam goed voor de dag in de eer ste oefenwedstrijd van het sei zoen. De zaterdag-eersteklasser hield zaterdag in eigen huis de hoofdklasser Koninklijke HFC uit Haarlem in bedwang: 1-1. GPC Vlissingen-Koninklijke HFC 1-1: GPC speelde een prima eerste halfuur. Tegenstander HFC, dat op trainingskamp in Domburg was, zette de thuisclub hevig on der druk, maar de ploeg wist daar voetballend onderuit te komen. Grigor Sahakjan opende de score na een prima pass van Zilvano Tu- huleruw. Hierna vloeiden de krachten een beetje weg bij GPC, dat in de ochtenduren nog een trai ning had afgewerkt. De gelijkma ker viel na de pauze. HFC leek uit eindelijk nog met de winst aan de haal te gaan, maar doelman Max Leijer redde tot twee keer toe be kwaam. Arnemuiden-HW'24 3-3: De con clusie na afloop van het aantrekke lijke duel was dat beide teams nog werk aan de winkel hebben. Voor al verdedigend lieten zowel Arne- muiden als HW'24 nogal eens een steekje vallen. BEVEREN - Denise Gunst heeft za terdag beslag gelegd op een fraaie derde plaats bij de wielerronde van Beveren. De wielrenster uit Yerseke kwam uit in de categorie veertienjarige aspiranten. De wedstrijd werd beslist in de massasprint. Daarin moest de Be- velandse het nipt afleggen tegen Diego de Blaere uit België. Denise Gunst komt uit voor de wielervereniging Theo Middel kamp. Doelpunten Arnemuiden: Mare van Haneghem (3x). Doelpunten HW'24: Tim Mechelinck, Thomas Leegwater en Niek Luime. FC Dauwendaele-Veere 6-2: Na twee minuten stond het al 0-1 via een treffer van Ricardo Telussa. FC Dauwendaele herstelde zich hierna, combineerde bij vlagen aar dig en liep uit naar een hoge sco re. Het werd 6-2, al had het eigen lijk 6-3 moeten zijn, omdat een treffer van Veere (de bal was ver over de doellijn) niet werd toege kend of gezien door de verder pri ma leidende arbiter Joost Thoo- nen. Doelpunten FC Dauwendaele: Peter van Gorsel (3x), Ezra de Kor te, Stefan Joosse, Mart de Kroo. Doelpunten Veere: Ricardo Telus sa, René Michel Gerritsen. Zeeland Sport-VCK 0-5: VCK had een makkelijke middag in Vlis singen. Binnen de kortste keren stond het 0-3. Zeeland Sport pro beerde hierna wel, maar kwam er niet aan te pas. Erik Goudt was goed voor drie treffers. Doelpunten VCK: Erik Goudt (3x), Danny Joosse, Guido Poesiat. Krabbendijke-Serooskerke 1-3: Het was wennen voor beide teams in de eerste oefenwedstrijd van het seizoen. Serooskerke liet uiteindelijk de beste indruk ach ter. Beide teams misten nog veel spelers vanwege vakantie. Doelpunten Serooskerke: Alex Job- se, Alex de Visser, Jasper Wilder- om. Doelpunt Krabbendijke: Dan ny Weber. Duiveland-Oostkapelle 0-2: In de eerste helft kwam derdeklasser Oostkapelle via Arjan Pattenier, die na balverlies op het midden veld bij de Oosterlandse tweede klasser en na het ontwijken van de buitenspelval kon scoren, op voor sprong. In de tweede helft verwerkte Dui- veland-doelman Léon Weeda een terugspeelbal niet goed. De bal kwam via Frank Dekker bij Sebasti- aan Boogaard die de 0-2 op het sco rebord zette. Zeelandia Middelburg-Kloetin- ge 2 2-0. Doelpunten Zeelandia Middelburg: Sebastian Lagrand en Lunven Vermeer (penalty). Jong Ambon-MZVC 5-3. Doel punten Jong Ambon: Levi Waisa- py (2x), Zico Tomosao, Martin Waisapy en Gabriel Sapulette. Maak dan gebruik van de vakantieservice! U kunt uw krant bijvoorbeeld bij iemand anders laten bezorgen. Wij ontvangen uw aanvraag graag uiterlijk 2 weken voor uw vakantie. Kijk voor alle mogelijkheden op www.pzc.nl/vakantieservice Heeft u geen toegang tot internet, neem dan contact op met de afdeling lezersservice.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51