41 binnenland 'Smartengeld voor agent die moet schieten' ^©©S Nu 2 maanden 50% korting op Mobiel Internet CRIMINALITEIT Korpschef: vervuiler betaalt Kleine vos is meest getelde vlinder Neuzen op Deventer Boekenmarkt Tablet Internet a' abonnement 500 MB /rrmd en 7,2 MKt/s Inclusief toegang tot 1000 Hotspots van KPN kpn winkel kpn.com 0800 0105 maandag 8 augustus 2011 Korpschef Oost-Brabant zegt in NRC dat agenten schade loos moeten worden gesteld voor geleden mentale schade. Advocaat noemt uitspraken 'een gotspe' en vindt dat vuur wapengebruik bij het politie vak hoort. BREDA - Agenten die iemand heb ben moeten neerschieten, mogen een schadevergoeding eisen van dat slachtoffer. Dat zegt Frans Hee- res, politiechef in Oost-Brabant. Heeres deed die uitspraak zaterdag in NRC Handelsblad namens alle hoofdcommissarissen. Aanleiding is een Groningse agent die 1000 eu ro schadevergoeding eist van een man die hij in het been heeft ge schoten. Die man had hem en zijn collega's bedreigd met een pijl en boog. De agent wil een schadever goeding omdat hij zich bedreigd heeft gevoeld. „Hij baalt dat hij door de verdachte in de positie is gebracht dat hij heeft moeten schieten en dat hij moest kiezen tussen zichzelf en verdachte", al dus het Groningse politiekorps. De advocaat van de Groningse boogschutter noemt dat argument 'een gotspe'. „Het gebruik van een dienstwapen hoort bij het vak. Agenten zijn daarop getraind." Hij noemt het 'een groot risico' dat 'zo'n troostpremie een corrumpe rend effect kan hebben'. Heeres beaamt dat schieten bij het vak hoort. „Maar dat betekent niet dat we het gewoon moeten gaan vinden", zegt hij. „Het geweld te gen agenten neemt al jaren toe." De politiechef vindt dat agenten net zo goed slachtoffer zijn van ge weld als gewone burgers. „De poli tie vindt dat ook hier het principe moet gelden: de vervuiler betaalt." Sinds 2006 eist ook het OM al ho gere straffen als hulpverleners, zo als agenten of ambulanceperso neel, zijn gehinderd. De politiekorpsen stimuleren agen ten sinds een paar jaar om mate riële en immateriële schade te ver halen op de veroorzakers ervan. Sommige korpsen schieten schade claims voor aan agenten. Heeres kwam bijna een jaar gele den ook al in het nieuws, toen hij stelde dat vanwege de bezuinigin gen de politie bepaalde taken niet meer kan uitvoeren. Heeres noem de onder meer huisverboden, op rollen van hennepkwekerijen, buurtbemiddeling, overbrengen van overlijdensberichten en na zorg voor gedetineerden. RIJSWIJK - Ook dit jaar is de kleine vos de meest getelde vlinder in Ne derlandse tuinen. Dat meldde een woordvoerster van de Vlinderstich ting gisteren aan het einde van een weekeinde vlinders tellen. Het was voor het derde jaar dat de in secten werden geteld. De stichting had gistermiddag de resultaten van circa driehonderd tuinen binnen. Verwacht wordt dat uiteindelijk in zo'n duizend tui nen geteld is. De kleine vos, met oranje vleugel tjes met zwarte en blauwe vlek ken, wordt gevolgd op de lijst door het klein koolwitje en de atalanta. Bijzonder noemde de zegsvrouw de vijftien waargenomen koningin- nenpages. Er worden steeds minder vlinders gezien, concludeert de stichting na drie jaar tellen. Dat komt vooral door het veel lagere aantal dag pauwogen die tot voor kort vaak werd gezien. PAUL KUSTERS DEVENTER - Een liefhebber zoekt in markt is de grootste van Europa sen wisten gisteren hun weg er naar- het aanbod tijdens de 23ste editie met 878 kramen en een lengte van toe te vinden. Dat is evenveel als vo- van de Deventer Boekenmarkt. De zes kilometer. Ruim 120.000 men- rig jaar. foto Vincent Jannink/ANP Maandelijks opzegbaar Ij J ^Exctusiefafgebeelde tablet. Na 2 maandenbetaal je het regullere tarief van €-2Q,-/mrid sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4