261 sport Vierde keer de goede keer voor Geen sleet op triatleet uit Aalsmeer Minderhoud vierde op WK jonge paarden Marco Minnaard 24e op EK mountainbike De Kam tweede in eventing Nokere Kaylee de Priester wint darttoernooi Zeeslag Walcheren opnieuw afgelast HZ-SCHAAKTOERNOOI De Russische grootmeester Konstantin Landa wint voor de eerste keer het HZ-schaaktoernooi. Konstantin Landa won het In de laatste ronde verslaat hij Erwin 1' Ami. v«n s punten u,t 9 partijen. Ongeluk maandag 8 augustus 2011 VERDEN Dressuurruiter Hans-Peter Minder houd uit Westkapelle is op het we reldkampioenschap voor vijfjarige paarden in het Duitse Verden op de vierde plaats geëindigd. Met het paard Boston haalde hij een score van 8,74 punten. Laurens van Lieren uit Schore werd op het WK voor zesjarige paarden vijfde met Presidents Avanti. Hij had zich als tweede voor de finale geplaatst Met de sco re van 8,38 punten kwam hij 0,04 punten tekort voor de bronzen me daille. DOHNANY Marco Minnaard uit Wemeldinge is op het EK mountaïnbiken voor renners tot 23 jaar in Dohnany (Slo wakije) op de 24e plaats geëindigd. Hij had vijfenhalve minuut achter stand op winnaar Gerhard Kersch- baumer uit Italië. Minnaard begon goed aan de wed strijd, maar verloor in de slotfase nog flink wat terrein. Zijn ploegge noot Henk-Jaap Moorlag werd tweede. NOKERE Marcelle de Kam is bij internationa le eventingwedstrijden in het Bel gische Nokere met haar paard Vigo op de tweede plaats geëindigd in een éénsterwedstrijd. Na de dres suur en het springen stond de com binatie uit Domburg al tweede. In de afsluitende crosscountry ging de negenjarige ruin foutloos rond, maar ook de nummer één maakte geen fouten. Mara Klaver uit Wissenkerke ein digde in dezelfde wedstrijd en in dezelfde klasse met haar paard Uterma als tiende. MIDDELBURG Dartster Kaylee de Priester heeft bij de meisjes de open Belgische kampioenschappen gewonnen. Het is dit seizoen de derde grote ze ge voor de Middelburgse. In de halve finale rekende De Pries ter gedecideerd af met de Belgische Joyce Janssens (3-0), waarna ze in de eindstrijd ook de Belgische Bauwke Verreydt geen enkele kans gaf: 4-1. Door dit resultaat gaat de Middel burgse bij de meisjes nog steviger aan de leiding op de wereldrang lijst. MIDDELBURG De Zeeslag rond Walcheren, een zwemwedstrijd voor estafette teams rond Walcheren met start bij Vrouwenpolder en finish bij de Vlissingse Boulevard, is gisteren op nieuw afgelast. Het weer was te slecht voor de monstertocht. Eerder werd de wed strijd ook al op 24 juli geschrapt vanwege het weer. De organisatie heeft geen nieuwe datum uitgeschreven voor het eve nement Het plan is nu om het vol gend zomerseizoen opnieuw te proberen. S HZ-toernooi met de hoge score Konstantin Landa kan na drie mislukte pogingen zijn naam laten bijschrijven op de wisselbeker. foto Lex de Meester door Sjaak Sinke kamperland - T\vee jaar geleden was Frans van Heteren (45) uit Aalsmeer al een keer de sterkste in de Schotsmantriatlon. Hij won door vijfvoudig winnaar Remy Vas- seur in de eindsprint te verslaan. Vasseur, wel aanwezig als toeschou wer, stond dit keer niet aan de start in verband met deelname aan de halve triatlon van Leiderdorp een dag later. Nu wist Van Heteren Rob Musters (Oud- Gastel) en Huub van Noorden (Yerseke) na 1 kilometer zwemmen, 40 kilometer fietsen en xo kilometer lopen ruim schoots achter zich te houden. Bij het zwemmen liep Van He teren een behoorlijke achterstand op Tom Gavekes (Gennep) en Rob Musters op. Huub van Noorden keek toen al tegen een achterstand van bijna vijf minuten aan: „Waar deloos was het zwemmen", mop perde hij na afloop ontevreden. Op de fiets was Van Heteren een klasse apart door met een tempo van boven de 42 km/uur de snelste tijd neer te zetten. Musters volgde op bijna drie minuten, Van He- mert op vier en daarna kwam een groepje met Van Noorden, De Baat, Havekes, Tissink en Rom- bouts. Op de tien kilometer lopen bleef Van Heteren de jeugd nog steeds de baas om te finishen in 1.53.32. Musters, in de triatlon van Vlissin- gen derde, wist zijn tweede plaats te behouden, maar kreeg wel ruim twee minuten aan de broek. Van Noorden maakte zijn faam als hard-, loper waar en knokte zich met de snelste looptijd nog net naar het podium. „Ik vind het altijd leuk om de jeugd te kloppen", het Van Heteren tevreden weten. „In het begin van het seizoen liep het niet lekker maar nu zijn de kleine blessures gelukkig verdwenen." Uiteraard was Van Heteren de snel ste masters H40, met Walchenaar Gert van der Vinden, vorig jaar nog actief in de hele van Almere, op de derde plaats. John van Al phen (Gennep) voerde de lijst aan bij de masters H50. Kobus Botman Tijdens de Schotsmantrialon deed zich een ongeval voor. Een begelei dende motorrijder, die een NTB-official achterop had, kwam bij een inhaalmanoeuvre in botsing met een gloednieuwe auto die linksaf sloeg. 0 De motorrijder moest met een ge broken schouder naar het zieken huis vervoerd worden. De official had schaafwonden. (Middelburg) was nog maar net te rug van een zeilvakantie, maar stond wel op de hoogste trede van het ereschavot bij de masters H60. De snelste vrouw, Concetta Pichier- ri (Brielle), wer4 58e overal in een tijd van 2 uur, 22 minuten en 45 se conden. De Belgische Annelore Kerckhove had 15 seconden meer nodig. Marathonloopster Leonie Ton werd verrassend derde in 2.24.13. Haar debuut in de Zeeland- trialon te Vlissingen smaakte naar meer. Ze kocht een echte racefiets waarmee ze traint bij de Toerclub Schouwen-Duiveland en ze is regel matig in het water te vinden. Op de 1/8 triatlon was Marco Akers- hoek afkomstig uit Ouddorp de sterkste. Zijn zusje Jobine heeft vol gens Akershoek nog veel meer ta lent, maar zij traint minder. On danks die mindere inzet won ze wel overall de minitriatlon voor Jor- dy Lems (Vlissingen).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48