241 sport Robnn Haase is een expert in Sagan wint secondenspel Uitgeputte bakkenist naar het ziekenhuis Herlings tweede in Grote Prijs Tsjechië Hoogerland tweede in Ronde Zevenbergen Golfers Luiten en Derksen in World Cup Olympische nominatie ATB'er Van Houts TENNISTOERNOOI KITZBUHEL Robin Haase is de eerste Nederlandse tennisser sinds 2004 die een ATP-toernooi wint. Hij verslaat de Spanjaard Montanes in drie sets. Derde plaats beachkoppel Keizer/Van lersel maandag 8 augustus 2011 KECUMS Zijspancrosser Etienne Bax heeft nieuwe tegenslag moeten incasse ren in het wereldkampioenschap. Dit keer was het geen mechani sche pech, maar lichamelijke mal heur van zijn bakkenist. Ben van den Bogaart viel bij de Grote Prijs van Letland aan het ein de van de eerste manche uitgeput uit de bak. De 22-jarige motorcros ser Bergeijk werd aan de beade ming en het infuus gelegd en moest naar het ziekenhuis van Ri ga worden overgebracht. LOKET Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft opnieuw het podium beklommen na een Grote Prijs. De jonge 'Bra bander eindigde in de MX2 als tweede op het circuit van Loket in Tsjechië. De Duitser Ken Roezen was beide manches te sterk voor Herlings, al bedroeg het verschil in de tweede race slechts één secon de. Roezen, evenals Herlings 16 jaar oud, boekte al zijn achtste GP-zege van dit seizoen. Hij liep als leider in het wereldkampioenschap zes punten uit op Herlings. ZEVENBERGEN Johnny Hoogerland is gisteren tweede geworden in de 56e editie van de profronde van Zevenber gen. De renner uit Yerseke moest in de eindsprint alleen de Ameri kaanse sprinter Tyler Farrar voor laten gaan. Raborenner Laurens ten Dam werd derde. Ferrar gaat vandaag van start in de Eneco Tour. Hoogerland reist af naar Frankrijk voor de Tour de T Ain. De wedstrijd voor beloften en elite renners werd gewonnen door vete raan Ronald Roos. HARJUMAA De golfers Joost Luiten en Ro- bert-Jan Derksen hebben zich ver zekerd van deelname aan de World Cup, eind november in China. Het Nederlandse duo eindigde gisteren in Estland als tweede in het Euro pese kwalificatietoernooi achter het Oostenrijkse team. Portugal werd derde in het toer nooi op de Estonian Golfclub waar aan elf landenteams om drie start bewijzen speelden voor de lucratie ve World Cup, waar het prijzen geld 5,3 miljoen euro bedraagt DO H NANY Mountaïnbiker Rudi van Houts heeft dankzij de vijfde plaats bij de Europese titelstrijd crosscountry in Dohnany een olympische nomi natie te pakken. Van Houts was ook al actief bij de Spelen van Pe king in 2008. Hij dient volgend jaar nog vormbehoud te tonen. „Ik had echt een superdag", zei Van Houts. „Maar ik heb er ook keihard voor getraind. Ik heb dit jaar al veel vooruitgang geboekt, maar nu kon ik met de absolute top meerijden." De titel was voor de Tsjech Kulha- vy, die vorig jaar ook het EK won. Robin Haase speelde acht challengerfinales en één ATP-finale. Hij verloor er nog geen een. Gewonnen ATP toernooi 1 6 augustus 2011 3 ATP Kitzbühel Albert Montanés 6-4,4-6,6-1 Gewonnen Challengers 1 6 november 2006 Ei Nashville hardcourt 2 26 februari 2007 BS Wolfsburg tapijt 3 17 maart 2008 BI Sunrise hardcourt 4 21 maart 2010 1 Caltanissetta gravel "5 6juni2010 SS Fiirth gravel 6 8 augustus 2010 Uay San Marino gravel 7 2,9 augustus 2010 g Manerbio gravel 8 5 september 2010 lijComo gravel datum toernooi ondergrond ■5 Kristian Piess SS Daniel Brands I 1 Sébastian Grosjean 1 1 Matteo Trevisan BS Tobias Kamke 1 FilippoVolandri g Marco Crugnola ifc— Ivo Minaf tegenstander in finale Palmares Robin Haase Felix Binicewicz foto ANP Robin Haase KLAGENFURT - Beachvolleybalsters Sanne Keizer en Marleen van Ier- sel hebben de bronzen medaille ge wonnen bij het grandslamtoer- nooi uit de World Tour in het Oos tenrijkse Klagenfurt. Het Neder landse duo versloeg in de strijd om de derde plaats het Braziliaan se tweetal Talita Da Rocha Antu- nes en Maria Antonelli met 21-18 24-22. Keizer en Van Iersel waren blij met het brons. Keizer was de hele week niet fit. Het duo kan plaat sing voor de Olympische Spelen in Londen bijna niet meer ontlopen. „Als we onze ranking vasthouden of verbeteren, staan we volgend jaar op de Olympische Spelen. Als je dan dit soort wedstrijden, in zo'n sterk bezet toernooi, van zo'n sterk team wint, dan belooft dat veel goeds", keek Keizer vooruit. KRAKAU - De Slowaakse wielren ner Peter Sagan heeft de eindzege in de Ronde van Polen opgeëist. Mede dankzij zijn tweede plaats in de tussensprint in de laatste rit met start en finish in Krakau kon de winnaar van twee etappes de Ierse titelverdediger Daniel Martin uit de de leiderstrui rijden. Hij had in het eindklassement vijf secon den voorsprong op Martin. De Duitser Martin Kittel bezorgde Skil-Shimano het vierde dagsucces in de ronde door opnieuw de mas sasprint te winnen. Wegens de kleine verschillen in het klassement streden de kans hebbers op de eindwinst om de bonificatieseconden bij de tussen- sprints. De Portugees Nelson Oli- veira en de Pool Tomasz Marczyns- ki gingen nog wel in de aanval, maar werden voortijdig ingere kend. Daardoor kon Kittel op nieuw met succes sprinten voor de winst. Wout Poels van Vacansoleii was met de vierde plaats de beste Nederlander in de eindstand. Zijn Franse ploeggenoot Romain Feillu kwam ten val en werd afgevoerd naar het ziekenhuis, Daar bleek dat hij zijn steutelbeen gebroken heeft. Vandaag wordt hij geope reerd. Feillu is naar verwachting vier weken uitgeschakeld. Theo Bos won gisteren de zesde en laatste etappe van de Ronde van Denemarken. De renner van Rabobank versloeg na 162 kilome ter van Hilleröd naar Frederiks- berg in de massasprint de Italia nen Sacha Mondolo en Manuel Belletti. De eindzege van de Australiër Si mon Gerrans kwam niet meer in gevaar. Hij verdedigde zaterdag in de individuele tijdrit, gewonnen door zijn landgenoot Richie Porte, al met succes zijn leidende positie en eindigde een dag later tussen al le concurrenten in het peloton. De zege van Bos maakte het tegen vallende rijden van Matti Breschel goed. De Deense kopman van de Rabo's was twee dagen leider in zijn vaderland maar deed uiteinde lijk niet mee om de eindzege. In de Ronde van Portugal moet Thomas Dekker nog wennen aan het hoge niveau. De door Garmin in genade aangenomen renner fi nishte zaterdag op grote achter stand vande winnaar. Gisteren kwam hij ruim twaalf minuten la ter binnen dan de Portugees Her- ani Broco, die niet aleen de etappe won maar ook aan de leiding in het algemeen klassement kwam. De Italiaanse wielrenner Fabio Ta- borre haalde zaterdag bij de GP Ca- maiore zijn eerste overwinning bij de profs binnen. De 26-jarige cou reur versloeg na een rit over 199 ki lometer zijn landgenoten Simone Stortoni en Davide Rebellin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46