verder aan sport 129 Matthijs Heeres eerste doelpuntenmaker MZC'11 Vakantieplannen? PZC Vernieuwd Hoek groeit in de voorbereiding Vingerling pakt leidersprijs met van toeschouwer geleende fiets Hockeyers winnen weer J. maandag 8 augustus 2011 1. Tim Nederlof (Breukelen), 2. Gerhard Joling (Krimpen a/d IJssel), 3. Tjeerd Dudok (Breda), 4. Travis Mocabe (VS), S. Jos Koop (Den Hoorn), 6. Danny Vrolijk (Schiplui den), 7. Dilan van der Aar (Spaarndam), 8. Stephan Borsboom (Hellevoetsluis), 9. Ri- cardo van de Klundert (Hoogerheide), 10. Marco Kuijvenhoven ('s- Gravenzande), 11. Raoul Poortvliet ('s-Heerenhoek), 13. Ramon Vleugel (Kapelle), 15. Bart Maas (Hans- weert), 17. Johan Padmos (Wissenkerke), 19. Maarten Padmos (Zierikzee). door Jan Dagevos burgh-haamstede - Een prachtig parkoers, veel publiek en een goed gevulde prijzenpot. Tim Nederlof viel vorig jaar voor de wielerronde van Burgh-Haamstede en sloeg meteen toe. Zaterdagavond haalde de renner uit Breukelen de ban den verder aan en zegevierde hij opnieuw. „Volgend jaar ben ik weer van de partij", kondigde hij alvast aan. De 24-jarige Nederlof gaat dan een gooi doen naar de wisselbeker. De trofee is weggelegd voor de renner die het criterium over 80 kilome ter drie keer op rij weet te win nen. „Ik voel me hier wel thuis", zei Nederlof „Vorig jaar vroeg mijn vriend Bart Vendrig, die hier ook al eens heeft gewonnen, of ik zin had mee te gaan. Dat heb ik toen gedaan en ook dit jaar zijn we weer samen vanuit Utrecht af gereisd." Bij vertrek vanuit Utrecht scheen de zon nog, maar eenmaal in Burgh-Haamstede viel de regen za terdag met bakken uit de hemel. Het gevolg was dat veel renners het al snel gezien hielden. Ze acht- burgh-haamstede - Michael Vin gerling beëindigde de wielerronde van Burgh-Haamstede op de mountainbike van een toeschou wer. De coureur uit Rockanje kreeg twee ronden voor het einde te maken met materiaalpech (ge broken ketting) en viel weg uit de kopgroep. Om in aanmerking te komen voor de leidersprijs moest door Peter van Kouteren hoek - Na drie oefenduels op vreemde bodem presenteerde Hoek zich op eigen veld voor de eigen aanhang. Ruim driehonderd toeschouwers zagen de hoofdklas ser met 4-2 winnen van het naar de eerste klasse van het zondag voetbal gedegradeerde Papend- recht. Die uitslag was een magere afspie geling van de krachtsverhouding. Hoek domineerde na rust en creëerde talloze kansen. 1\vee doel punten werden afgekeurd, een aantal grote mogelijkheden werd gemist. „Ik heb fantastische dingen ge zien, die eigenlijk een goal verdien den", zei trainer Ruud Pennings. „We hebben getracht te domine ren, heel veel kansen gecreëerd en zelf weinig .weggegeven. Die nHHHRNMESMnMSBBBMKKBi ten het te gevaarlijk op de klin kers. Na dertig kilometer waren er van de 62 vertrekkers nog veertig over. Onder hen was ook durfal Tim Nederlof („Ik ben niet zo snel bang in de bochten"). De renner uit Breukelen maakte samen met Tjeerd Dudok en Michael Vingerling de koers hard. Het drie tal trok halverwege op avontuur en bouwde -gestaag aan een voor sprong, die op een gegeven mo ment 22 seconden bedroeg. „Met die regen was het niet zo makke lijk om een gaatje te dichten", wist Nederlof. Toch lukte dat vijf kilometer voor het einde nog een tweetal. De Amerikaan Travis Mocabe en Ger hard loling voegden zich nog bij de kopgroep, waaruit Michael Vin gerling vanwege pech (gebroken ketting) was weggevallen. Het bleek voor de rappe Nederlof het ideale scenario. Joling is im mers een ploeggenoot (wc de Waardrenner). „Hij heeft de laat ste twee ronden het kopwerk ge daan", vertelde Nederlof later. „Hij heeft de spurt voor mij aangetrok ken." Nederlof maakte het karwei zorgvuldig af) voor Joling en Tjeerd Dudok. MZC'11 -speler Freek Torensma (rechts) en Christiaan Boon van SSV'65 hebben oog voor de bal. foto Willem Mieras door Klaas Verspoor hij echter de wedstrijd wel uitrij den. Frans Joseph Sinjorgo uit Sint Michielsgestel hoorde van het malheur en stond zijn mountain bike meteen af „Help ik die jon gen toch nog aan een prijs", zei de Brabander. Een dag later ging Sinjorgo van start bij het WK voor vrije ren ners in Hoofdplaat. ontwikkeling in ons spel is belang rijk." Lionel Lord, die halverwege de eer ste helft met een lichte blessure uitviel, roemde eveneens de sfeer in de selectie. „Met veel jongens uit Vlissingen, allemaal beken den", zei de snelle aanvaller. „We hebben een goeie selectie, die wil voetballen. Soms misschien wel een beetje te veel. Op dit moment hebben we geen echte diepe spits. Tegen Sint-Niklaas hebben we met twee spitsen gespeeld, maar zelf speel ik het liefst met drie spit sen. Lekker aan de buitenkant op links." Hoek-Papendrecht 4-2 (3-1). 15. Ro bert Vos 0-117. Guillaume Clincke- maille 1-1, 28. Jari Vyaene 2-1, 43. Regi- lio Pinas 3-1, 78. Kelly Giessen 3-2, 86. Ademilition de Lima Santa 4-2. Scheids rechter: N. Elderson (Zaamslag). Aantal toeschouwers: 325. middelburg - De kop is er af voor de voetballers van de nieuwe fusie club MZC'n. De allereerste wed strijd uit het bestaan, uit bij SSV'65, ging dan wel met 5-1 verlo ren, maar Matthijs Heeres gaat wel de geschiedenisboeken in als de maker van de allereerste MZC'11- goal. Ook Duiveland, ZSC'62, WIK'57 en SKNWK gingen onder uit in een oefenduel. DFS (4-2-winst tegen Melissant) slaag de er als enige ploeg van Schou- wen-Duiveland in te winnen. SSV'65-MZC'n 5-1: Voor rust was' het krachtsverschil tussen de Goe- se tweedeklasser en de Zierikzeese derdeklasser duidelijk zichtbaar. SSV-trainer Alexander van Keulen zag zijn ploeg door goals van Tho mas Matheijer, Dennis Weijers en Christiaan Boon dan ook op een 3-0-voorsprong komen. In de tweede helft maakte de fusie- dub van trainer Adriaan Nieuwen- huijse het eerste doelpunt uit de historie. „Dat is voor mij wel een bonus", zei doelpuntenmaker Mat thijs Heeres (ex-Mevo). Op aange ven van Frank van der Helm schoot hij vanaf de rand van het strafschopgebied de 3-1 binnen. Door twee doelpunten van Willi am Sallet liep SSV'65 daarna toch nog uit naar de ruime oefenzege. Duiveland-Oostkapelle 0-2: In de boom - De Nederlandse hockeyers hebben gisteren in een oefenwed strijd in Boom met 4-2 van België gewonnen. Bij de rust was de stand 1-1. De Nederlandse doelpun ten kwamen op naam van Rob bert Kemperman, Bob de Voogd, Billy Bakker en Jeroen Hertzber ger (strafbal). Oranje speelde het duel in voorbe reiding op het Europees kampioen schap, dat later deze maand in Duitsland is. eerste helft kwam derdeklasser Oostkapelle via Arjan Pattenier, die na balverlies op het midden veld bij de Oosterlandse tweede klasser en na het ontwijken van de buitenspelval kon scoren, op voor sprong. In de tweede helft verwerkte Dui- veland-doelman Léon Weeda een terugspeelbal niet goed. De bal kwam via Frank Dekker bij Sebasti- aan Boogaard die de 0-2 op het sco rebord zette. DFS-Melissant 4-2: Een jong DFS (Huib Nortier, Martijn Boot en Pie- ter de Munnik ontbraken) kwam door twee goals van Lennart Pad mos op 2-0. Via Frido Tims werd het 3-0. Frits Melissant bracht de gelijknamige bezoekers voor rust nog terug tot 3-1. In de tweede helft vergrootte Tims met zijn tweede goal de marge weer naar drie treffers. Melissant reduceerde die met de laatste goal van het oefenduel weer tot twee. ZSC'62-RKMSV 1-7: De bezoeken de zondag-derdeklasser uit Meijel (Limburg) was duidelijk een maatje te groot voor ZSC'62. Trai ner Jos Wesdorp miste zes selec tiespelers. De Scharendijkse vierdeklasser kwam voor rust al op een 0-3-ach- terstand. Een individuele actie van Robin Provoost in het strafschopge bied leidde tot de 1-3-ruststand. In de tweede helft liep RKMSV uit naar de ruime cijfers. Bij ZSC'62 verliet Arjan Smalheer na twintig minuten met eën rugblessure het veld. SKNWK-De Jonge Spartaan 0-8: SKNWK eindigde het duel door knieblessures van Alex Andeweg en René Verschoor en een enkel blessure van Kevin Schiettekatte, met negen man. Trainer Thomas de Ridder zag in de laatste twintig minuten dat het negental het aardig kon bijbenen tegen de vierdeklasser uit Middel- harnis. Na de eerste helft keek SKNWK al tegen een 5-0-achter- stand op. „Vlak na rust scoorden ze nog twee keer", aldus De Rid der, die verwacht dat de geblesseer den snel weer aanhaken bij zijn se lectie. Voor DJS scoorden Hans van de Sluis (7x) en Robert Nagtzaam. OFB-WIK'57 4-1: Het interim-duo Dennie de Vos en Patrick de Broe- kert (trainer Nico Schoute genoot nog van zijn vakantie) zag dat WIK'57 nog wel op 0-1 kwam. Na een steekpass van Marijn Kool scoorde Remon den Boer op for tuinlijke wijze. OFB kwam voor rust nog op gelijke hoogte. In de tweede helft waren de Oost- Flakkeese Boys net iets sterker en dat vertaalde zich in drie treffers. Voor OFB scoorden Vincent Kraai- jenbos (2x), Jeroen van Naben en Sander van Zon. Maak dan gebruik van de vakantieservice! U kunt uw krant bijvoorbeeld bij iemand anders laten bezorgen. Wij ontvangen uw aanvraag graag uiterlijk 2 weken voor uw vakantie. Kijk voor alle mogelijkheden op www.pzc.nl/vakantieservice Heeft u geen toegang tot internet, neem dan contact op met de afdeling lezersservice.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41