4 Tim Nederlof haalt de banden Schimmelpennink en Kouwenberg Kioetinge eindigt beschikken over de langste adem tegen Dinteloord 281 sport RONDE VAN BURGH-HAAMSTEDE Tim Nederlof (24) wint opnieuw de wielerronde van Burgh-Haamstede. Hij verslaat in de sprint van een kopgroep van vier zijn ploeggenoot Gerhard Joling. r stagemet remise Kerkhove verslaat Van de Velde in België Debuut endurorijder Hage in zesdaagse Podiumplaats wielrenster Gunst Van Langen vijfde bij rentree na blessure Van Goethem twee keer op podium Tim Nederlof behaalt in Burgh-Haamstede zijn vierde overwinning van het seizoen. Tim Nederlof (links) passeert als eerste de meet in Burgh-Haamstede, voor ploeggenoot Gerhard Joling (midden) en Tjeerd Dudok. foto Dirk-Jan Gjeltema maandag 8 augustus 2011 KOKSIJDE Tennisster Lesley Kerkhove is ten koste van Bernice van de Velde doorgedrongen tot het hoofdsche ma van het futuretoernooi in Kok- sijde. De Zierikzeese was in de laat ste kwalificatieronde te sterk voor de speelster uit 's-Gravenpolder: 6-4 6-3. Van de Velde had in de eerste ron de nog gewonnen van, een Algerijn se, terwijl Kerkhove een bye had. In het Duitse Versmold sloeg Ange- lique van der Meet uit 's-Heer Abts- kerke zich door de eerste voorron de heen. Ze klopte de Duitse Made line Bosnjak met 6-3 6-1. De Zeeuw se moet nog één duel winnen voor een plek in de challenger. KOTKA-HAMINA Endurorijder Stefan Hage uit Goes neemt vanaf vandaag deel aan een internationale zesdaagse in de Zuid-Finse regio Kotka-Hamina. Deze duurt tot zaterdag. De negentienjarige Zeeuw, die voor het eerst zo'n wedstrijd rijdt, maakt deel uit van het vierkoppige Nederlandse junior trophyteam met rijders onder de 23 jaar. Er wordt zowel voor een landenklas- sement als een individueel klasse ment gereden. BEVEREN Denise Gunst heeft zaterdag beslag gelegd op een fraaie derde plaats bij de wielerronde van Beveren. De wielrenster uit Yerseke kwam uit in de categorie veertienjarige aspi ranten. De wedstrijd werd beslist in de massasprint. Daarin moest Gunst het nipt afleggen tegen Diego de Blaere uit België. Denise Gunst komt uit voor de wie lervereniging Theo Middelkamp. NINOVE De Vlissingse atlete Yvonne van Langen heeft zaterdag tijdens de 21e Memorial Rasschaert in Ninove haar rentree gemaakt na een blessu re aan haar voet. De meerkampster deed mee op het onderdeel ver springen. Ze kwam in haar zesde en laatste poging tot haar beste prestatie: 5,76 meter. Ze werd daar mee vijfde in een internationaal deelnemersveld. Van Langen stond negen weken buitenspel, nadat ze geblesseerd was geraakt tijdens een meerkamp in Oostenrijk. ERTVELDE Sluiskillenaar Brain van Goethem heeft een prima weekeinde achter de rug. De twintigjarige wielren ner uit Sluiskil belandde bij twee Belgische wedstrijden op het po dium. Vrijdagavond werd Van Goethem, die rijdt voor TML Dommelstreek, derde in de Omloop van Lokeren. In een sprint van vijf man kwam hij net tekort voor de zege. Giste ren voegde hij er een tweede plaats aan toe in Ertvelde. Alleen de Belg Patrick Cocquyt zat voor hem. door Sven Bakker NIEUWERKERK - Bij het De Proeve- rij Gruttepikkerstoernooi hadden zich maar liefst twaalf tenniskop- pels ingeschreven voor de vierde categorie van het gemengddubbel- spel. De meeste aandacht ging dan ook uit naar deze groep. Tijdens de finaledag, die gisteren werd afgewerkt, wonnen René Schimmelpennink en Angela Kou wenberg de gemengddubbeltitel door in de slotwedstrijd op baan 1 af te rekenen met het duo Erwin Verbraak en Andrea Marteijn. De strijd tussen de nummers één en twee van de plaatsingslijst was er één waarin de koppels aan el kaar waren gewaagd. Verbraak en Marteijn pakten de eerste set ijl de tiebreak, maar Schimmelpennink en Kouwen berg gaven zich niet gewonnen en sloegen terug met een 6-4 6-4-winst in het tweede en derde bedrijf. Voordat Schimmelpennink de ze ge had gepakt in de prestigieuze ge- mengddubbelcategorie, was hij ook al de beste in de vijfde catego rie van het mannendubbelspel. Ook daarin was hij, samen met Er- win Verbraak, als eerste geplaatst. In de finale wonnen Schimmel pennink en Verbraak met 6-2 6-2 van Ruud Schot en Bas Vroegop, die als tweede waren ingeschaald. Martine Verschoore was als favorie te begonnen aan de 4-categorie 'van het enkelspel en maakte die verwachting waar door als eerste in de poule te eindigen. Verschoore speelde gisteren haar slotduel tegen Sabine Ricci, die eveneens van Maria Kaptain en Brenda de Bruine had gewonnen. Verschoore liet er geen gras over groeien en won met 6-4 6-1 van Ricci. Verschoore was niet bij machte om in het vrouwendubbelspel 4 haar tweede eindzege te pakken. Samen met Maria Kaptain was zij weliswaar als eerste geplaatst, maar werd er in drie sets verloren van Ellis Payet en Renate Renger. Verschoore en Kaptain pakten nog wel de eerste set met 6-3, maar daarna waren het Payet en Renger die met 6-3 en 6-4 toesloegen. In het vrouwendubbelspel speel- sterkte 6 presteerden Dina van der Horst en Janny van de Wiel goed, door uit drie wedstrijden drie ze ges te halen en daarmee bovenaan te eindigen in de poule. De beslissing viel toen Van der Horst en Van de Wiel in drie sets van de als eerste geplaatsten An nette Kooman en Jose Schot won nen. Het werd 6-4 4-6 en 6-3, DINTELOORD - Zaterdag-hoofdklas- ser Kioetinge heeft zijn trainings kamp zaterdag afgesloten met een gelijkspel tegen Dinteloord. In Bra bant werd het t-x tegen de tweede klasser. Namens Kioetinge zorgde John Schot op aangeven van So- fyan Azzagari nog voor rust voor de gelijkmaker. Kioetinge, dat op trainingskamp in het Brabantse Oisterwijk was, zou in eerste instantie tegen Dongen spelen. „Maar zij hadden waar schijnlijk dubbel geboekt", zei Kloetinge-trainer Cees Houtepen. „Dinteloord zocht ook nog een te genstander en dus zijn we op en neer gereden." Waar Kioetinge onlangs nog de vloer aanveegde met Nieuwdorp (0-8), net als Dinteloord tweede klasser, bleef de ploeg nu dus ste ken op 1-1. „Dat heb je als je de kansen niet afmaakt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40