151.000 z 2 L i zeeland 13 Vragen over pretecho's bij ADRZ SP: 'Zeelandbrug ook in de avondspits dicht' Paarden op hol botsen op auto 1'; rfFïm Robesin op radio over ontpolderen maandag 8 augustus 2011 euro; dat is de maximale hypotheek voor huishoudens met een verzamelinkomen van 35.000 euro. 'Als woningbouwcorporatie roepen wij al lang dat de lage middeninkomens tussen wal en schip vallen. Als wij die uitsluiten, kunnen ze geen onderdak vinden' Jan van Beekhuizen, directeur woningbouwcorporatie l'Escaut middelburg - Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis moet zich bezig houden met medische zorg en geen commerciële activiteiten ont- plooiien, zoals pretecho's. Dat vindt de Socialistische Partij. De SP heeft minister Schippers van Volksgezondheid, Welzijn en Sport gevraagd hoe het zit met de pretecho's (echografie zonder me dische noodzaak) die zwangere vrouwen sinds enige tijd tegen be taling kunnen laten maken bij het ziekenhuis. Het belangrijkste argument van de Socialistische Partij is dat 'publiek gefinancierde instellingen hun au toriteit en gezag misbruiken voor commerciële doeleinden'. 'Vindt u dit ook niet principeel onjuist', wil de SP van de minister weten. Bovendien denkt de partij dat voor patiënten door de pretecho's verwarrende situaties ontstaan. Pa tiënten zouden minder goed on derscheid kunnen maken tussen wat wordt gedaan uit medische noodzaak, en wat op commerciële gronden aangeboden wordt. Dit zou het gezag van het ziekenhuis uithollen. De SP wil verder weten of het ADRZ van haar verloskundigen vraagt reclame te maken voor de pretecho's. Wendy Rolaff met haar dochter Louise in de sociale huurwoning die ze na drie jaar wachten ondanks haar lage middenkomen toch kreeg. Middeninkomens en sociale huurwoningen kent de problemen waar gezinnen met een zogenaamd 'middeninko men' (33.614 tot 43.000 euro) te genaan lopen. „Volgens de wet mo gen wij die niet helpen. Wij zijn er allereerst voor de inkomens tot 33.614 euro én mensen die moei lijk onderdak kunnen vinden van wege medische, sociale of psychia trische problematiek. Dat is onze echte doelgroep. Negentig procent van onze woningen moet daaraan toegewezen worden. Met de tien procent die overblijft, mogen we mensen helpen die net iets meer verdienen, tot 43.000 euro. Daar over lopen vervolgens de menin gen uiteen. Volgens sommigen moeten dat dan wel mensen zijn waarbij iets bijzonders aan de hand is. Anderen vinden dat deze In de Europese Unie mogen wo ningbouwcorporaties alleen socia le woningen verhuren aan mensen met een inkomen tot 33.614 euro. Woningbouwcorporaties mogen daarnaast nog tien procent van de ze goedkope huurhuizen gebruiken voor huurders met een 'laag mid deninkomen' (33.614 tot 43.000 euro) die vanwege sociale of medi- lage middeninkomens zonder meer ook geholpen moeten wor den, omdat ze in de vrije sector geen betaalbare huur- of koophui zen kunnen vinden. Zeeland is een krimpgebied; dat heeft het sche problematiek moeilijk te recht kunnen in de vrije huursec tor. Corporatiehuizen hebben een huur van maximaal 652 euro. Lage middeninkomens zonder me dische of sociale problematiek moeten op zoek in de (dure) vrije huursector, of een goedkope koopwoning zien te vinden. voordeel dat de huizenprijzen la ger zijn, maar in de rest van Neder land kun je amper een koophuis onder de 150.000 euro vinden. Hu ren in die sector zijn ook vaak te hoog voor lage middeninkomens." Zolang woningcorporaties maar de vrijheid krijgen tien procent van hun woningen te gebruiken voor de lage middeninkomens, lukt het wel, zegt Van Beekhuizen. „Als er maar geen beperkende voorwaarden worden gesteld. Maar ik kan me heel goed voorstel len dat woningbouwcorporaties in de Randstad zelfs dan niet genoeg hebben aan die tien procent." Ook door koopwoningen met een kor ting te verkopen (Koopgarant) rei ken corporaties de helpende hand. „Het idee is dat we die korting te rugkrijgen als de woning later weer verkocht wordt, hopelijk met winst. Maar boekhoudkundig is het voor ons wel eerst een verlies. Een dure oplossing, die wij niet lang vol kunnen houden. hulst - Twee Friese paarden die een koets trokken, zijn gistermid dag rond half vijf op hol geslagen op de Liniedijk in Hulst. De paarden sloegen door onbeken de oorzaak op hol, waarop de koet sier en zijn bijrijdster van de koets sprongen. De koetsier, een 54-jari- ge man uit het Belgische Meer- donk, heeft daarbij mogelijk zijn enkel gekneusd of gebroken. De paarden gingen er in galop Van door en kwamen een eind verder in botsing met een tegemoetko mende auto. De 43-jarige automo bilist uit Terneuzen raakte niet ge wond; de auto werd vernield. Eén van de paarden liep een vlees wond op de borst op. www.pzc.nl A 1 i Z2 Het Zeeuwse nieuws in twee minuten in ons videojournaal, 's Zomers van maandag t/m vrijdag om 12 en 20 uur ZOMER Lees de dagelijkse PZC-zomerkrant online: www.pzc.nl/zomer. Informeer ons via: zomer@pzc.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Joeri Wisse zierikzee - Net als in de och tendspits moet de Zeelandbrug ook in de namiddag anderhalf uur dicht blijven voor de scheepvaart. Dat vindt de SP in de provincie Zeeland. Volgens Statenlid Roland van Tilborg heeft het woon-werk- verkeer in de maanden juli en au gustus last van 'enorme opstoppin gen' op de route tussen Goes en Zierikzee. „De brug staat dan vaak open voor het waterverkeer, men sen die van hun werk komen moe ten soms lang wachten." De SP vraagt het dagelijks provin ciebestuur of ze het met de partij eens zijn dat dit ook nog eens eco nomische schade oplevert voor transporteurs en dat het milieu extra belast wordt door nog draaiende motoren. Dit alles kan volgens de SP eenvou dig worden opgelost door ook in de drukste periode van de avondspits de brug niet te openen voor de scheepvaart. „Dat levert misschien hinder op voor hoge jachten, maar met alle respect: die mensen zijn op vakantie. Dat geldt niet voor de meesten die op dat moment over de brug rijden", al dus Van Tilborg. Hij hoopt dat de bediening van de brug voor de zo mer van 2012 is aangepast. HDEitzu-aêi Wonen aan het water in het centrum van Vlissingen Prachtige appartementen vanaf 289.000,- v.o.n. en riante herenhuizen vanaf 384.900,- v.o.n. www.woneninbestevaer.nl raaamsssaniHHnsssa&KHnEsszss^saeami witam middelburg - Voorzitter van de Statenfractie Partij voor Zeeland lohan Robesin spreekt vandaag in het actualiteitenprogramma Dit is de dag van Radio t over zijn strijd tegen de ontpoldering. Hij laat zijn standpunt horen over de kwes tie Westerschelde (de toegankelijk heid), de Scheldeverdragen, na- tuurherstel, ontpoldering, de Euro pese Commissie en de manier waarop de jongste ontwikkelingen de verhouding met onze zuiderbu ren beïnvloeden. De uitzending vanaf locatie (Ant werpen) begint rond 14.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3