is mooi roze en goed gezouten zeeland 113 Van Liere wil graag een 'noorderling' Sandströmweg twee als opvolger in bondsraad ANWB maanden afgesloten bij wedstrijden recreatieboerderij Van Langeraad in Kerkwerve maandag 8 augustus 2011 S ter je vis op een punt van z'n vork. Na aandachtig proeven geeft hij een zes voor de smaak. „Te zout". Een paar borden verderop staat pa lingvisser Bram van den Hoek: „Als het vel te donker is, geef ik een laag punt voor het.uiterlijk. Maar de smaak kan dan nog steeds heel goed zijn." De smaak wordt door tal van facto ren beïnvloed. Het pekelen, krui den die worden aangebracht, het soort hout waarmee gerookt wordt. „En dan maakt het ook uit hoe lang de paling op welke tem peratuur is gerookt", legt Vereeke uit, „Sorry jongens, meer kan ik er niet van maken", zegt Van Lange raad als hij in plaats van een mooi filetje een lepel palingprut op de schaal leegt. Van den Hoek lacht af keurend. „Moet je ruiken, dit is wel heel apart." Hij heeft wel een vermoeden wie deze vis heeft inge leverd. „Vorig jaar had-ie ketchup gebruikt. We hebben zelfs al eens paling gehad die op wiet was ge rookt, je maakt hier wat mee hoor." Gelukkig voor de juryleden zijn er ook nog rokers die hun ui terste best hebben gedaan een se rieuze gooi naar de titel te doen. Al hebben veel deelnemers last ge had van een langdurige hoosbui, de kwaliteit is over het algemeen goed. Van den Hoek: „Vorig jaar was veel paling te flauw. Het zout gehalte is dit jaar beter." opgehaald. In alle stilte beoordeelt de jury de gerookte palingen. Van links naar rechts: rookovenproducent Hans Hillegers, wethouder Wim Stouten en palingvisser Bram van den Hoek. Op de voorgrond: horecaman Cor Vereeke. foto's Dirk-Jan Gjeltema door Joeri Wisse BRUINISSE - Veel Zeeuwen kennen Cees van Liere als oud-wethouder, oud-burgemeester of als belangen behartigers in de visserijsector. Slechts weinigen weten dat de 64-jarige Bruënaar de afgelopen twaalf jaar in het bondsraad van de ANWB heeft gezeten. Eind dit jaar loopt zijn derde en te vens laatste termijn af „In septem ber verschijnt er dus een vacature. Die moet ingevuld worden door een Zeeuws lid. Het zou mooi zijn als iemand uit Noord-Zeeland hier naar zou solliciteren. Iemand die wat jonger is dan ik, maar met een groot netwerk. Dat is belangrijk voor de functie." In totaal heeft Zeeland vijf 'zetels' in de bondsraad die veelal in de luwte opereert. Een uitzondering daarvan was begin 2010 toen de raad instemde met een ledenraad pleging over de kilometerprijs. De uitkomst van dit onderzoek werd door Den Haag zeer serieus geno men. „De invloed van de ANWB op het politiek spel is groot", on derstreept Van Liere. Uit hoofde van zijn bestuursfunctie heeft hij in diverse werkgroepen en project groepen gezeten. Zo ijverde hij voor de toegankelijkheid van na tuurgebieden en werkte hij recent aan een fietsbelevingsonderzoek op Schouwen-Duiveland. Volgens Van Liere hebben veel mensen een vertekend beeld van de ANWB. „Negen van de tien mensen denken aan de Wegen wacht. Wat velen niet weten is dat ze ook lid zijn van de grootste vere niging van Nederland en dat het bedrijf een omzet van één miljard heeft." Dit jaar wordt er voor het eerste geen provinciale ledenverga dering gehouden, maar zijn leden op 3 en 4 september welkom op het evenement 'ANWB live' in Den Haag. „Naast de vergadering, kunnen mensen kennismaken met alles wat de ANWB doet." ZIERIKZEE - Inwoners van de wijk Noorderpolder en bezoekers van het ziekenhuis moeten twee maan den lang rekening houden met om leidingen. De gemeente vernieuwt van maandag 22 augustus tot eind oktober de Emil Sandströmweg. Na de reconstructie is de weg een stuk veiliger voor fietsers. De aannemer begint met het stuk tussen de Lange Blokweg en de kruising met de Koning Gustaaf- weg en de Watergang. Vanaf maan dag 26 september verlegt het werk zich naar de kruising zelf, die van af dan geheel voor alle soorten ver keer dicht is. Het verkeer wordt tij dens het werk met gele bordjes omgeleid over de Korte Blokweg en de Kadeweg. Hiervoor maakt de gemeente de bussluis in de Ka deweg geschikt voor alle verkeer. Tegelijkertijd wordt ook een vrijlig- gend fietspad langs de Koning Gus- taafweg aangelegd. Het doorgaan de verkeer ondervindt hierdoor geen grote hinder. Tijdens de werkzaamheden wordt het busvervoer omgeleid via de Korte Blokweg en de Lange Blok weg. De bushalte aan de Emil Sandströmweg komt tijdelijk te vervallen. Daarvoor in de plaats komt er een tijdelijke bushalte op de Korte Blokweg nabij de krui sing met de Kadeweg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37