zeeland 113 Kwalleballen Geziene gasten dorp, dat Oud-Sabbinge' Visserij wil natuurbescherming op Vlakte van Raan binnen de perken Joods tijdschrift wil onderzoek naar Zwinkrant Dronken chauffeur raakt auto kwijt Jongen valt mensen lastig met laserpen Verkeershinder door brug die niet dicht wil Bieden op kunst ten bate van giro 555 Toch rocken tijdens de Mosseldag maandag 8 augustus 2011 «BWSE^SBI Hallam .iswflMMiwwssaaa Elk jaar worden tijdens de Dag van 't Ouweland de Open Zeeuwse Kam pioenschappen Kwalleballen gehouden. Kwallenballen is een soort boeren- rugby in een veld van modder met een zak blubber als bal. De organisatie van de Dag van 't Ouweland richt zich bewust ook op de toe risten die aan het Veerse Meer verblijven. Voor wedstrijden schrijven zich elk jaar teams in van Camping De Haas. Van kwallenballen word je niet schoon, wel heel erg moe. foto Willem Mieras KNOKKE-HEIST - Tijdschrift Joods Actueel legt zich niet neer bij een uitspraak van het Centrum Gelijke Kansen in Vlaanderen. Dat 'anti discriminatiebureau' bepaalde on langs dat uitspraken over [oden in De Zwinkrant 'niet doen vermoe den dat de auteur de bedoeling had aan te zetten tot Jodenhaat'. In de Zwinkrant, die ook in een deel van West-Zeeuws-Vlaanderen huis-aan-huis wordt verspreid, stond in juni een column van een anonieme auteur, die onder meer schreef dat loden en nazi's één pot nat zijn omdat ze zich allebei 'het uitverkoren volk' noemen. loods Actueel vraagt het Vlaamse parle ment nu de zaak te onderzoeken. door Wout Bareman BRESKENS - De bestuurders van de visserijsector gaan zich de komen de tijd inzetten om natuurbescher mingsmaatregelen op de Vlakte van Raan te beperken. Het visge- bied op de Noordzee voor de noord-Vlaamse kust is vooral voor de kleinere vissersschepen van groot belang. Waarnemend voorzitter Jaap Hen- nekeij van vissersvereniging Ons Belang in Breskens zei dat bij de opening van de Visserijfeesten. Net als andere gebieden rond het Westerschelde-estuarium staat de Vlakte van Raan op de nominatie aangewezen te worden als Natura 2000-gebied en dat legt de zeevis serij beperkingen op. Hennekeij: „Het is een gebied waar al meer dan 100 jaar de visserij in al zijn vormen wordt uitgeoefend. Het heeft nu kennelijk zoveel waarden dat het is aangemerkt als natuurge bied met in de toekomst beperkin gen voor de visserij tot gevolg." Hennekeij beloofde dat de visserij bestuurders alle middelen zullen inzetten om de gevolgen voor de visserij tot een minimum te beper ken. Hij wees fijntjes op het ver schil in aanpak van de Nederland se en Vlaamse overheid. „Opval lend is dat de Vlakte voor een groot deel tot het Belgische grond gebied behoort en België kennelijk een heel andere kijk op de natuur waarden van het visgebied heeft dan Nederland." Hennekeij stipte in zijn toespraak de problemen rond de garnalen- vangst aan. Die overstijgt de vraag en levert voor de vissers daardoor problemen op. Ze willen mini maal drie euro per kilo, maar op de verzadigde markt wordt die prijs lang niet altijd betaald. De vis serijvoorman: „De consument en de handel zouden zich moeten rea liseren dat de visser een eerlijke, kostendekkende prijs verdient voor een vers topprodukt." ZONNEMAIRE Een 34-jarige man uit Zonnemaire mocht vrijdagavond z'n autosleu tels inleveren bij de politie. Rond 21.00 uur belde een vrouw dat ze de man slingerend over de weg had zien rijden. Agenten troffen de man aan tussen Zonnemaire en Dreischor. Nadat hij tot stilstand was gedwongen, bleek de bestuurder drie keer te veel alcohol achter de kiezen te hebben. Ook kon de man zijn rijbe wijs niet laten zien. Daarop nam de politie zijn auto in beslag. VLISSINGEN De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in Vlissingen een 17-jarige jongen uit die stad aangehouden omdat hij mensen lastig viel door ze met een laser pen te beschijnen. Tussen 03.20 en 03.55 uur bescheen de jongen mensen en gebouwen op het Bellamypark. De politie hield hem daarom aan. De Vlissingse jongen heeft afstand moeten doen van zijn laserpen. Rond 05.15 uur is hij weer in vrij heid gesteld. MIDDELBURG Het verkeer in Middelburg hééft gistermiddag enige tijd hinder on dervonden van een defect aan de Schroebrug. Nadat de brug was geo pend voor de scheepvaart, ging hij niet meer dicht. Tussen 14.00 en 15.15 uur bleef de brug hangen. Het verkeer ondervond hiervan veel hinder. Op de wegen naar de brug toe stond het verkeer vast en op de Stationsbrug was het erg druk. Nadat de brug eenmaal weer dicht was, waren de verkeerspro blemen snel opgelost. SINT MAARTENSDIJK Kunstuitleen De Bevelanden houdt in het museumcafé van het Histo risch Museum in Goes tot 13 sep tember een verkoopexpositie van sieraden van Wytske Zwetsloot. De kunstenares stelt een halssie raad beschikbaar ten bate van hon gerend Afrika. Voor vijf euro kan ie dereen zich inschrijven voor de vei ling en een bod doen vanaf 50 eu ro. De hele opbrengst wordt overge maakt naar giro 555 ten bate van de hongerslachtoffers in de Hoorn van Afrika. YERSEKE Het leed dat de splitsing van Mos selrock en de Mosseldag in Yerseke heeft veroorzaakt, wordt verzacht door een concert van Surrender op 20 augustus. De Zeeuwse band neemt als supportact de formatie Starfish mee, die meteen na de tap toe begint te spelen totdat het vuur werk de kermis afsluit. Na het vuurwerk begint Surrender met welbekende en nieuwe rocknum mers in Bevelands dialect. De tap toe op de Willem Alexanderhaven duurt tot ongeveer 21.00 uur. Sur render begint naar verwachting rond 10.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33