Zeeland PZC Voormalig postkantoor wordt café BEVELANDEN-THOLEN 12 en 13 II 14 en 15 MONUMENT Amadore vraagt publiek mee te denken over nieuw café op de Goese Gróte Markt Tholenaren weten Leger des Heils op nieuwe stek te vinden Bestuurster (84) uit autowrak bevrijd Ruilwinkel herrijst ais een Phoenix uit de as Tunnelbuis tijdelijk dicht na ongeluk almanak Maandag 8 augustus 2011 Oud-Sabbinge viert feest met blik op het verre verleden Weergoden nemen water-thema festival Centree erg letterlijk Tip? beveianden@pzc.nl/tholen@pzc.nl iwnwarTMMnMffirrr^ininrirtmwrnmmwBviirfnriTriir^-r !3K^58S§«l83ejS3 door Mieke van der jagt goes - Het voormalige postkan toor op de Grote Markt in Goes staat niet meer lang leeg. Horecabe drijf Amadore huurt de beneden verdieping van de familie Yip, die het monumentale pand kocht na dat het postkantoor gesloten werd. Over de invulling van de ruimte is alleen bekend dat het een grand ca fé wordt. Cafe omdat er een bar in komt en grand omdat de ruimte zo enorm groot en hoog is. Maar daar houdt het volgens sales- en marketingmanager Christine Acda van Amadore, mee op. „We willen dat het publiek meedenkt over de manier waarop het postkantoor gaat draaien. Wat ik zeker weet is dat er aan het karakter van de ruimte weinig zal veranderen, want daar zijn we echt ongelofe lijk trots op. De hoogte, de ruimte, het licht: dat kan echt niet beter, maar we willen wel een uniek café maken. Het moet zeker niet meer van hetzelfde worden." Amadore heeft meerdere grand cafés in Zee land, waaronder Jersey, een eindje verderop op de Goese Markt. Christina Acda: „We mikken wat het postkantoor betreft op een an der publiek, eigenlijk geen speciale doelgroep, maar mensen van bo ven de 35 jaar moeten er ook graag willen komen. Een café voor ieder een eigenlijk, van l tot 100." Om te achterhalen wat de Zeeuw en voor een café zouden willen, heeft Amadore een website geo pend: www.amadore-idee.nl. „Ik heb nu al allerlei reacties binnenge kregen, waaruit blijkt dat mensen heel graag meedenken. Veel idee- en liggen in de lijn van de geschie denis van het pand. Dat is per slot van rekening gebouwd als postkan toor. Er zijn al mensen die menu kaarten op post-it gele briefjes heb ben gesuggereerd of gevulde post zakken om op te zitten. Dat er in ieder geval een kleine kaart zal zijn in het café, ligt voor de hand. Acda meldt met klem dat de pinautomaat in ieder geval te rugkomt in de gevel. Met enige ze kerheid kan ze zeggen dat het café eind decvember de deuren zal ope nen. Amadore huurt alleen de beneden verdieping. Wat de familie Yip met de andere verdiepingen van plan is, is nog niet duidelijk. Ze zijn te huur en het hele gebouw is overigens ook nog te koop. Het is niet uitgesloten dat boven apparte menten zullen worden ontwik keld. SINT MAARTENSDIJK - Het Leger des Heils in Tholen zit eindelijk hoog en droog in het voor malige kleuterschooltje aan de Radda Barnen- straat in Sint Maartensdijk. Tijd voor een open dag, want het is wel de bedoeling dat het Leger volop door de samenleving wordt gedragen. Zaterdag bleek dat de samenleving dat goed begrepen heeft. De opruiming van tweedehands spulletjes, spelletjes voor de kin deren en een ontmoeting aan de koffietafel trokken veel Tholenaren naar de nieuwe stek. Tijdens de lunch was er een concert van een gelgenheidsbrassband die was samengesteld uit koperblazers van het Leger des Heils in Goes en in Dordrecht. De organisatie toonde zich na afloop dik tevreden, foto Willem Mieras GOES goes - De Goese brandweer heeft zaterdagavond een 84-jarige vrouw uit Goes uit het wrak van een auto bevrijd. De auto was op de Thorbeckelaan in Goes over de kop geslagen en op zijn kant blijven liggen. De 84-jari- ge vrouw raakte bij het ongeluk be kneld. Het slachtoffer is met onbekende verwondingen, vermoedelijk rug letsel, naar het ziekenhuis in Goes gebracht. GOES De ruilwinkel in Goes gaat op 15 au gustus weer open. Spullen en dien sten kunnen vanaf die tijd weer wisselen voor punten. In maart leg de een brand in de meterkast de ac tiviteiten helemaal stil omdat een deel van het pand aan de Couwer- vestraat beschadigd raakte. Na vier maanden opknapwerk is de winkel mooier dan ooit tevoren. Een offi ciële heropening volgt op 3 septem ber met feest De winkel is op werkdagen open van 13 tot 17 uur. TERNEUZEN Na een eenzijdig ongeluk is de oost buis van de Westerscheldetunnel zondagochtend vanaf half twaalf enige tijd afgesloten. De bestuur der van een auto met caravan ver loor de macht over het stuur en ging slingeren. Daarbij werden bei de tunnelwanden geraakt. Hulp diensten sleepten het voertuig en de caravan de tunnel uit. Al snel werd één rijstrook vrijgegeven voor het tunnelverkeer. Niet lang daarna was alles weer normaal. Tip? redactie@pzc.nl Vroeger werd Kees er vaak mee ge pest en zijn vrouw doet het nu nog wel eens als ze de lolbroek aanheeft: zijn twee vooruitstekende voortan den. Ondanks het feit dat de ortho dontist afrekende met dit ongemak, noemt zijn vrouw hem nog wel eens gekscherend 'Knien'. Zo ook toen ze een week vakantie vierden in een ho tel in het Zwarte Woud, waar ze al meerdere jaren kwamen. Ze kon zich niet bedwingen wen ze incheckten: 'Knien Comelis Davidse' schreef ze grinnikend neer. Enkele dagen later bleek dat het stel voor de toe keer in het Duitse hotel verbleef. Feestje dus! De hoteleigenaar schonk champagne en de VW kwam met een mand vol streekproducten en een oorkonde waarop in zwierige letters stond: Als Anerkennung überreichen wir diese Urkunde an: Knien Comelis Davidse und seine Frau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31